Найбільш світська країна Перської затоки

Мрієте про далеку подорож? Захоплюєтесь величністю східних країн? Бачите оази білосніжних мечетей, дивовижні палаци та запаморочливі природні краєвиди у снах?..

Ласкаво просимо до Оману!

Звідси відправлявся у мандри Синбад-мореплавець, Оманом надихались дослідники Марко Поло та Ібн Батута, Оманом правила легендарна цариця Савська!

До цієї країни-відкриття (яка, до речі, ще не поповнила лави типових туристичних місць, які штурмують натовпи мандрувальників) було надано вільний туристичний доступ лише близько 50 років тому, коли до влади прийшов султан Кабус бен Саїд. Сьогодні для справжніх поціновувачів арабської культури вона пропонує безліч пам'яток та видовищ, ладних справити враження на все життя.

Зручно влаштувавшись на південному заході Аравійського півострова, Оман являє собою спекотну країну, де золота пустеля Вахіба межує із повними життям тропіками, де підніжжя скелястих гір Ель-Ахдар на півночі та Дофар на півдні плавно перетікають у білосніжні узбережжя Аравійського моря, а пальмові гаї сусідять із дикими саванами.

Поміж такого різноманітного ландшафту під опікою єдиного правителя султанату — султана Кабуса, лежать колоритні міста та містечка, безперечною зіркою за популярністю серед яких є столиця Маскат.

Просто уявіть: наблизившись до цього портового мегаполіса, Ви постаєте перед його урочистими воротами, оздобленими баштами, віконницями та кренеляжем — варто підкреслити масштабність значення першого враження для оманців.

Опинившись у самому місті, Ви отримуєте друге типове враження від Маскату — запахи ладану та насичених арабських парфумів, які час від часу тут тонко струмують в повітрі, оскільки це місто так довго було ключовим пунктом транспортування та продажу цих продуктів, що, здається, навіть стіни та земля увібрали в себе характерний аромат.

Їдемо далі, наближаючись до центральної частини міста, і хапаємо третє враження: білосніжні шпилі та башти, що рівними рядами прагнуть до небес, круглі, візерунчасті шапки куполів, які розташувались на дахах ошатних мечетей та султанських палаців... Неможливо не захопитись, адже це саме те типове місто з арабських казок та сюжетів циклу 1001 ночі!

Чи достатньо відвідування столиці для повноцінного ознайомлення з країною? Навряд. Позаяк головне місто може часто різко контрастувати із рештою міст та поселень, які разом зі столицею складають цілісний образ країни та передають її характер.

Тож, закохавшись у Маскат, піднімімося в гори! Тут, поряд із покинутим селищем Біркат аль-Мауз та зеленими горами Джабаль аль-Ахдар, де можемо поспілкуватися із гостинними гірськими жителями, розташована фабрика з виробництва парфумів "Амуаж" — одних з найдорожчих у світі. До того ж, гірська місцевість багата на фортеці (найстаріша — Бахла форт) та замки (найнеприступніший — Джабрін), що тільки додають місцевості самобутності.

Продовжуючи мандрувати у південному напрямку, ми потрапляємо до пустелі Вахіба, де споглядаємо безкрайнє піщане море, між бронзових пісків якого насолоджуємося такими класичними пустельними розвагами, як прогулянка на верблюдах та джип-сафарі.

Ну і як же після таких спекотних мандрів не насолодитися пляжним відпочинком, освіжившись у мальовничих водах Аравійського моря?

Одними з найкращих пляжів Оману вважаються пляжі Маскату та Салали, де відчувається, як сріблястий пісок пересипається між пальцями ніг, а лазурова морська вода огортає тіло... Не вистачає лише шоколадного батончика "Bounty", еге ж? У таких місцях стає зрозуміло, що райської насолоди не буває забагато!

І тому, добре позасмагавши та поніжившись у морі, рушаймо оазами Оману.

У цих шматочках раю посеред засушливої пустелі, поміж фінікових дерев та кокосових пальм трапляються ріки та їх затоки, гроти, карстові впадини, бурхливі водоспади та мальовничі каньйони. До того ж, саме тут є шанс помилуватися рідкісними видами тварин, які на сьогодні є під загрозою зникнення (наприклад, смугаста гієна, попелястий сокіл, антилопа орікс та багато інших), оскільки уряд ретельно піклується про екологію держави, регулярно створюючи нові національні парки, заповідники та розвиваючи наявні.

Відвідавши усі ці прекрасні куточки Оману, можна запевнитись, що ця країна — серед тих, які дивують. Всього тільки півстоліття тому тут не було телебачення, освітніх установ та навіть — доріг. З приходом султана Кабуса Оман, як кажуть оманці — "прокинувся від тривалого сну" та буквально розквітнув.

Оманська валюта (оманський ріал) є дорожчою за американський долар. На вулицях міст та поселень немає безпритульних. Рівень злочинності — практично мінімальний. Фізичні особи не платять податків. Досягнувши повноліття, кожен громадянин отримує від держави земельну ділянку для будівництва власного будинку.

Такий ідеальний світ, безперечно, вартує уваги кожного мандрівника, а кожен мандрівник — гідний опинитися між скарбів цього загадкового краю, аби збагатитися новими враженнями та додати ще одне феєричне місце до скарбниці своїх мандрів!