Категорія
Розповіді про мандри

Маяк Верзене знаходиться під Реймсом, дорогою на Еперні, за 150 км від Парижа. Цей особливий маяк ніколи не був маяком як таким (до берега найближчого моря звідси 250 км із гаком). Зате на рубежі століть його було перетворено на чудовий сучасний музей, де використано новітню аудіовізуальну техніку. І все заради того, щоб познайомити гостей із чудовим світом шампанських вин, якими так славиться ця провінція.

Маяк Верзене - музей шампанського у морі виноградників
Маяк Верзене - музей шампанського у морі виноградників
Маяк Верзене - музей шампанського у морі виноградників
Маяк Верзене - музей шампанського у морі виноградників

Піднявшись вгору по 101 сходинці, ви опинитеся на висоті 25 метрів, над морем виноградників Шампані, що простягається навколо маяка. Вдалині видніються млин, села, поля, місто та собор. Все це можна побачити зі спеціально обладнаного оглядового майданчика 360°.

При музеї також відкрито сувенірний магазин, де можна купити книги, присвячені вину і Шампані, предмети ремесел і місцеві делікатеси.

Маяк не на морі, а серед виноградників - це була геніальна ідея Джозефа Гуле, втілена їм для просування свого бренду шампанського. Дивно, але ідея, реалізована на початку 20 століття, виявилася цілком дієвою й зараз.

Маяк реально працює: ліхтар, що обертається, сканує світловим променем долини Шампані в темний час доби. У нижній частині маяка Джозеф побудував театр просто неба, ресторан і кабаре. Незабаром маяк став місцем зустрічей для тих, хто мешкає в Реймсі та Еперні, і в неділю тут збиралися на дегустації шампанського.

Події Першої світової війни поклали край цим прекрасним часам. Маяк став використовуватися французькою армією як спостережна вежа і постраждав за військових дій. До закінчення війни залишилася тільки укріплена вежа, а сусідні будівлі були знищені.

Багато років маяк простояв у забутті, зарослий і занедбаний. Але в 1987 році він був куплений муніципалітетом Верзене і так врятований від повного знищення. З 1995 р. його почали модернізувати для використання як туристичний об'єкт. Знадобилося понад 2 млн. EUR, і в 1999 р. музей відкрив свої двері для публіки. Через 10 років у музеї побували понад 170 тисяч відвідувачів.

Екскурсійний тур музеєм починається із зали територій Шампані. Це свого роду амфітеатр, де під "зоряним" небом тут розміщені пейзажі провінції та великомасштабні моделі. Наступний зал - «Бельведер», дивовижний панорамний майданчик з безліччю вікон. В експозиції «Кругообіг пір року» показаний природний цикл, в якому виноград зріє, і розказано, які завдання за цей час потрібно вирішити тим, хто його вирощує.

Процес виноробства, яким він був на початку століття, проілюстрований старими фотографіями та оригінальними інструментами, а з сучасними технологіями можна познайомитись через відеофільми.

Ще одна експозиція у музеї-маяку розповідає про фестивалі, які завжди були тісно пов'язані із процесом виготовлення вина. 

Це фантастичне місце. Тут варто побувати з Феєрією. 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment