Категорія
Розповіді про мандри

Феєрія з радістю відкрила новий напрямок для своїх туристів і пропонує “зануритись” в історію та познайомитись ближче з Ліваном — країною Близького Сходу, яка зовсім не схожа на інші.

А ви знали, що найстаріше місто на планеті знаходиться саме в Лівані? Бібл — древнє фінікійське місто, яке було одним з великих портів в минулі часи. Стародавнє поселення відомо з 4 століття до нашої ери. Через його порт в Грецію йшов на експорт папірус, іменований біблос. Від нього пішла назва міста, територія якого була відома храмами Ваала. Стародавні єгиптяни вважали, що в Біблі Ісіда виявила в дерев'яному ящику тіло Осіріса.

Тріполі — друге за величиною місто Лівану і головний порт північній частині країни. У 9 столітті до н.е. на цьому місці фінікійцями було засновано місто Траблос, який став великим торговим портом. За панування арабів Тріполі перетворився на центр кораблебудування, а за турків став головним містом у північній частині ліванського узбережжя.

Нині Тріполі ділиться на 3 частини: Старе місто, портовий район Ель-Міна і сучасне місто. У центрі Старого міста знаходиться середньовічна фортеця Сен-Жіль. Вона була побудована хрестоносцями в 13 столітті. До наших днів крім самої фортеці від старовинних укріплень збереглися ділянки стін, а також деякі споруди мамлюків 14 століття і турків 16 століття.

Іншою визначною пам'яткою Старого міста є Велика мечеть. Вона була побудована мамлюками в 1315 році на місці зруйнованого собору Святої Марії, зведеного в 12 столітті хрестоносцями. В архітектурі мечеті досі простежуються риси західної архітектури, що збереглися з часів хрестоносців, наприклад, мінарет мечеті спочатку був дзвіницею собору.

Мусульманський навчальний заклад Аль-Картауія — це одна з найбільш хитромудрих будівель міста. Медресе має елегантний чорно-білий фасад, а всередині вона прикрашена орнаментами. Поруч з медресе знаходяться старовинні досі активні турецькі лазні міста - Хаммам Ель-Абед.

Сайда чи Сідон - місто на узбережжі Середземного моря, неофіційна столиця Південного Лівану. У Сайді є кілька готелів, кафе, ресторани, магазини - все основне, що необхідно туристам.

Головна визначна пам'ятка Сайди - морська фортеця Калаат Аль-Бахр, побудована в 13 столітті. Також інтерес представляє храмовий комплекс Ешмун, розташований серед цитрусових садів за один км від Сайди. Основу комплексу становить фінікійський храм на честь бога Ешмуна, більш відомого як Ескулап, покровитель здоров'я і сили. Привабливі для туристів також Велика мечеть 15 століття, система шлюзів в Північній гавані, Фортеця Людовика Святого і храм, побудований в 3 столітті до нашої ери неподалік від Сайди, в містечку Бустан аш-Шейх.

Стародавнє місто Тір (Сур), розташований на південному узбережжі Лівану за 83 кілометрах на південь від Бейрута, був великим фінікійським містом, а також місцем, де, згідно з легендами, була винайдена пурпурна фарба.

В епоху Олександра Македонського Тір славився кедром, який використовували на будівництво дамби і кораблів. За часів Фінікії місто було відоме майстрами з виготовлення скла і тканин. На його території вперше стали використовувати карбовані монети. За весь період свого існування Тир не раз міняв своїх правителів з різних країн. Свідками тих подій є храми, історичні пам'ятники і древні руїни старовинних споруд.

Баальбек — одне з міст-загадок заради якого точно варто відвідати Ліван. Це історичне місце вражає своєю величчю. На тлі руїн і залишків будівель відчуваєш себе Гуллівером в країні велетнів. Деякі фахівці намагаються переконати нас, що це римляни побудували в Баальбеке такий фундаменту для своїх храмів. Але фактично жоден з римських імператорів ніколи не заявляв о цьому.

Крім усього іншого, немає ніяких підтверджень, що римляни володіли технологією, за допомогою якої могли транспортувати кам'яні брили вагою 800 тонн. І більш того, немає ніяких фактів, які доводили б, що будь-яка відома нам цивілізація мала технікою, за допомогою якої можна було б піднімати такі колосальні камені, які ми бачимо в основі Баальбека.

Ну і столиця Лівану — Бейрут. За характерний проєвропейський вигляд Бейрут називають «Східним Парижем». Сучасний Бейрут поєднує традиційні близькосхідні архітектурні мотиви з впливом західноєвропейського стилю. Серед головних визначних пам'яток Бейрута - мечеть Омарі (1291 рік). Вона кілька разів перебудовувалася і змінювала культову «орієнтацію»: в різні епохи це був римський храм Юпітера, візантійський собор, мусульманська мечеть і церква Іоанна Хрестителя.

На площі Зірки збереглися християнські церкви - святого Георгія і святого Іллі. Національний музей Лівану і музей Сурсок - не тільки вражаючі архітектурні споруди, але і вмістилище цінних експонатів.

Набережна Бейрута - місце зустрічей, прогулянок, в будь-який час дня наповнена велосипедистами, ролерами, рибалками, тут є ресторани і кафе. Найзнаменитіша частина набережної - Голубиний порт, який вважається найромантичнішим місцем міста.

Відноситься до країни
Відноситься до туру

Додати новий коментар

comment