Категория
Рассказы о путешествиях

Для збереження душевної рівноваги потрібно хоча б двічі-тричі на рік їхати кудись подалі від цивілізації. Для багатьох віддушиною стають так звані Місця Сили.

Сакральні куточки планети створила сама природа. У стародавні часи люди ще мали здатність відчувати природні зони комфорту, де можна відновити здоров’я чи дістати духовну силу, тож багато поселень засновували саме неподалік таких місць. І нині ці архаїчні пам'ятки природи, культури, історії або релігії стають все більш популярними напрямками паломництва.

В Україні є багато культових місць, де можна зарядитися енергією природи і космосу, гармонізувати свій внутрішній світ, перезавантажити своє життя. Одні з них - всесвітньо знамениті, а інші - відомі лише вузькому колу посвячених. Одні з них дійшли до наших часів майже в первозданному вигляді, а про інші - збереглася лише пам'ять. Вони надихають, розширюють межі світогляду та впливають на свідомість. Навіть скептики, потрапляючи в такі місця, відчувають себе по-новому.

Місця сили. Божі сліди, мегаліти та давня енергія предків
Місця сили. Божі сліди, мегаліти та давня енергія предків
Місця сили. Божі сліди, мегаліти та давня енергія предків
Місця сили. Божі сліди, мегаліти та давня енергія предків

Гора Тотоха розташована біля села Медвин Богуславського району Київської області. Кажуть, гору огортає оболонка, в яку не потрапляє негативна енергія. Перебуваючи в ній, людина отримує наснагу, зцілюється і навіть відкриває для себе дар передбачення. Спокій, умиротворення та гармонія панують тут.

На вершині гори встановлена альтанка незвичайної форми. Вважається, що саме під нею проходить енергетичний центр. Земля навколо альтанки всіяна монетами відвідувачів з усіх куточків світу. Біля підніжжя гори б’є джерело, вода якого має незвичайні властивості.

Село Буша (Ямпільський район Вінницької області) засноване на місці злиття двох річок — Мурафи і Бушанки. Ця територія в усі часи притягувала наших предків. Місцеві історичні об'єкти мають величезний часовий проміжок: від IV століття до нашої ери до епохи козацтва (тут донині зберігся козацький цвинтар). Говорять: людині, яка відвідала Бушу, відкриваються таємниці її роду, і вона може «відредагувати» лінію своєї долі.

Камінне село – український Стоунхендж. На 15 гектарах лісу неподалік села Рудня-Замисловицька на Житомирщині застигли понад двісті дивовижних каменів незвичайної форми. Найбільші з них важать 20-30 тон, а деякі височіють на 4-5 метрів над землею. Навколишні пейзажі нагадують картини з романів Джона Толкіна. Багато валунів мають назви, пов’язані з легендами та переказами.  Найцікавіший із них - із «Божими знаками». На ньому за легендою відпочивав Христос і залишив сліди — один велетенський, ніби від босої ноги, і кілька менших. По обладнаних сходах можна піднятися наверх каменю і ступити в «божий слід». Кажуть, що він не холодний – навіть у прохолодну погоду. Люди вірять: «пройдешся божими слідами» – наберешся здоров’я, а загадане бажання здійсниться.

Найдавнішим місцем сили в Україні є Кам’яна Могила, що в Мелітопольському районі Запорізької області. Дивним чином серед степу з’явився піщаний пагорб (заввишки 12 метрів і діаметром 3 кілометри), схожий на могилу, обкладену мегалітами химерної форми. Здається: вони лежать на «подушці» із жовтого піску, який іскриться золотом під промінням сонця.

Могилу пронизує більш ніж 60 кам'яних печер, в яких вчені знайшли сліди перебування багатьох народів. На стінах – тисячі петрогліфів – наскальних малюнків стародавніх людей, які жили і кочували в приазовських степах. Це єдине місце в світі, де на невеликій площі зосереджені малюнки, датовані широким історичним діапазоном: від первісних людей до Середньовіччя. Кожен може відчути тут, як струмує давня енергія предків. Сюди приїжджають отримати зцілення, загадати бажання, зарядитися позитивними емоціями. Силу місця підтвердив тибетський лама із Непалу Рінпоче Лопон Цечу, який побував тут влітку 1995 року.

«Кам’яна Могила – це своєрідний храм, який об’єднує три світи – небесний, земний та підземний, це також храм нашої загальнолюдської культури й духовності. Й цю роль пісковиковий пагорб виконує багато тисячоліть», - говорить Ірина Лобанова, головний зберігач фондів музею Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила».

Дніпровська смуга. Цікава мандрівка очікує того, хто вирушить у подорож на південь правим берегом Дніпра. Тут через кожні 5-10 кілометрів трапляються сакральні місця: Дівич-гора в селі Трипілля (вважається одним із найпотужніших місць жіночої сили), далі Витачів, Ржищів,  Трахтемирів, ще далі Канів (Княжа та Чернеча гори). І так аж до острова Хортиця. Пам’ятайте: відвідання таких місць може змінити ваше життя.

Относится к стране

Добавить комментарий

comment