Тимчасовий в'їзд, оновлене 1.02.2022

В’їзд громадянам України до Хорватії дозволено.

Умовою в’їзду є наявність документального підтвердження туристичної мети поїздки (бронювання/оплати готелю/апартаментів), невідкладних особистих/сімейних причини, подорожі з діловою метою (запрошення від бізнес партнера), з метою навчання, участі у змаганнях чи наявності дозволу на роботу та проживання в Хорватії.

Для безвізового в'їзду до Хорватії потрібно мати діючий біометричний закордонний паспорт та оформити поліс медичного страхування на весь термін перебування в країні.

Туристи можуть надати для в'їзду один із документів:

- документ, який підтверджує негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше 72 годин з моменту тестування до моменту перетину хорватського кордону, або швидкий тест на антиген - RAT на SARS-CoV-2, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;

- сертифікат про щеплення, який свідчить, що особа вакцинована двома дозами вакцини від Covid-19 (Pfizer, Moderna, AstaZeneca, Gamaleya, Sinopharm, Covishield, Covaxin, Sinovac / CoronaVac) не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію та не є старішою за 270 днів. Якщо вакцина передбачає одну дозу (Janssen/Johnson&Johnson), то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;

- медична довідка про те, що особа одужала від COVID-19 і отримала одну дозу вакцини протягом 8 місяців від зараження вірусом, за умови, що особа була щеплена в межах 270 днів до моменту перетину кордону;

- позитивний результат ПЛР-тесту, або швидкого тесту на антиген, згаданий у пункті 1, що підтверджує, що особа одужала від вірусної інфекції SARS-CoV-2, який був проведений за попередні 180 днів, та який є давнішим за 11 днів з дати прибуття до пункту перетину кордону, або довідка про те, що особа одужала від COVID-19, видана лікарем;

- за відсутності одного чотирьох  вищезазначених документів в’їзд до Хорватії може бути дозволений за умови зобов’язання перебування на самоізоляції до здачі тестів на території Хорватії за свій кошт. Після отримання результатів тестів особа звільняється від самоізоляції. За відсутності можливості здачі тестів самоізоляція триває 10 днів.

Діти до 12 років звільняються від обов’язку тестування, якщо подорожують з батьками/опікунами, які мають негативний результат ПЛР-теста, швидкий тест на антиген чи підтвердження вакцинації чи одужання.

Прикордонна служба Хорватії рекомендує усім подорожнім зареєструвати свій намір про в’їзд до країни на сайті МВС Хорватії https://entercroatia.mup.hr/, де потрібно, крім особистих даних, внести інформацію щодо негативного результату тесту (прикріплення документу за наявності). Реєстраційний номер присвоюється одразу після закінчення реєстрації на сайті МВС Хорватії - таке підтвердження пришвидшить перетин кордону, однак не є дозволом на в’їзд від МВС Хорватії.

Особливості по країні

При перетині кордону та перебування в Республіці Хорватія усі особи зобов'язані дотримуватися епідеміологічних заходів безпеки та загальних та спеціальних рекомендацій та інструкцій Хорватського інституту громадського здоров'я.

Додаткова інформація щодо перетину хорватського кордону доступна на: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Контакти

Посольство України в Хорватії

Адреса: Republika Hrvatska, 10000 Zagreb, Voćarska cesta, 52

Телефон: +38514616296

Гаряча лінія (у разі надзвичайних ситуацій  з  громадянами України в Хорватії) : +385916051010

Email: emb_hr@mfa.gov.ua

Посилання: http://croatia.mfa.gov.ua

Тип документа
Относится к стране