Категория
Рассказы о путешествиях

Спостереження за природою наповнює енергією та додає сил. Напевне помічали як все змінюється всередині після прогулянки парком чи всього кількаденної поїздки на море.

Психологами доведено, що навіть 15 хвилин на свіжому повітрі, в умовах краси та гармонії  природи, рятують від депресії  та перезавантажують мозок. В наших сьогоднішніх реаліях, здається, така «хитрість» навряд спрацює, бо потік проблем і хвилювань став інтенсивнішим в рази. Однак, це не зовсім так. Насправді зміна пейзажів-картинок можуть стати справжнім рятувальним колом для нашого здоров’я в травматичних умовах війни.

Національний парк Крка – райський куточок Землі
Національний парк Крка – райський куточок Землі
Національний парк Крка – райський куточок Землі
Національний парк Крка – райський куточок Землі

Райський куточок на Землі. Так називають хорватський Національний парк Крка. Його однозначно радять відвідати кожному, хто планує їхати до Хорватії (Феєрія влаштовує сюди незабутні тури). Він зачарує своєю красою та величчю. Заповідник розкинувся на 109 км² і знаходиться в центральній частині Адріатичного узбережжя в Середній Далмації.

Завдяки унікальному клімату на його території оселилися понад 260 видів різних тварин. Уявіть, тут тільки кажанів нарахували 18 видів. А ще – стільки ж видів риб і понад 220 видів птахів. Більшість з цих представників тварино-пташиного світу зустрічаються тільки в цьому регіоні.

Та основна принада Крка – плеяда озер та водоспадів. Зокрема, невимовне враження справляє водоспад-велетень «Скрадінскі Бук». Його висота сягає 46 метрів – це як п’ятнадцятиповерховий будинок. Спадає він аж зі 17 сходинок. Загальна довжина каскадів – 800 метрів. Коли дивишся на таку велич і красу – всередині зароджується особлива сила та впевненість.

Знизу водоспаду «Скрадінскі Бук» знаходиться озеро, через яке прокладено міст. Його називають ідеальним оглядовим майданчиком, піднявшись на який складається враження, що саме ти є центром всесвіту і довкола тебе розгортаються всі події.

Більше того, у водах Крка можна скупатися. Ніхто спиняти вас не стане. Для цього створені спеціальні зони для занурення. Тут можна максимально розслабитися, заплющивши очі, слухаючи шум води, що відбиває ідеальний ритм.  

Є на території Нацпарку Крка і музеї: Сербський православний монастир із історією з XIV століття та Францисканський монастир Вісовац. Крім того тут знаходиться Етнографічний музей, що розкаже історію Хорватії.

Будьте певні, що невимовно красиві пейзажі, ненав’язливий гомін водоспадів, сонечко і дружня атмосфера довкола – зроблять ваш візит до Національного парку Крка справді особливою подією, що додасть гармонії та спокою до вашої душі, і сил продовжувати вірити в хороше.

Относится к стране

Добавить комментарий

comment