Категория
Рассказы о путешествиях

На рік прийдешній ми покладаємо дуже багато надій і для їх реалізації чого тільки не робимо в новорічну ніч - загадуємо бажання під ялинкою, намагаємося мислити максимально позитивно, складаємо плани «на майбутнє» і як мантру читаємо-читаємо, хтось пише бажання на папірці і кидає в келих з ігристим опівночі, дехто збирає вдома найрідніших і на стіл ставить все найсмачніше, бо вірить що з ким і як  зустрінеш рік - з тим  і так проживеш його. У кожного своя низка «маніпуляцій», щоб притягнути до себе тільки найкраще. А уявіть як різняться ці «особливості святкування» від країни до країни? Ось про це сьогодні і поговоримо у блозі.

Як святкують Новий рік у різних куточках світу
Як святкують Новий рік у різних куточках світу
Як святкують Новий рік у різних куточках світу
Як святкують Новий рік у різних куточках світу

В Японії Новий рік відзначають за григоріанським календарем. Свято починається 25 грудня і триває майже місяць. Японці прикрашають свої домівки композиціями з бамбука, гілок сливи і ялинки – вірять, що так додому залучають достаток, благополуччя і любов. А ще - напередодні Нового року японці обов'язково відвідують храми і просять у богів щастя і здоров'я. А в новорічну ніч пригощають один одного рисовими коржиками білого і рожевого кольорів, вважаючи, що так дарують удачу.

В Індії Новий рік взагалі святкують не раз. Традиційний індійський рік, Гуді-Падва, зустрічають в березні. На додачу у різних індійських регіонах зустрічають Новий рік ще й за традиційним календарем народів, що там проживають.Та одне з найяскравіших тутешніх святкувань - Бенгальський Новий рік – Холі. Це – фестиваль фарб, який проводять на початку весни. Його учасники обкидають одне одного порошками різних кольорів. Щось подібне не раз проводили і в Україні)

А от, Єврейський Новий рік Рош ха-Шана настає у вересні або жовтні. Євреї вітають один одного побажанням бути вписаним в "Книгу життя". У період святкування належить їсти яблука з медом, щоб наступний рік був солодким.

Італія. На Новий рік італійці викидають з вікон старі речі. Ну, принаймні,  про це існують легенди). Італія, як і Україна, відзначає настання Нового року в ніч на 1 січня. Люди виходять на прикрашені гірляндами вулиці, рух транспорту перекривається і на площах влаштовуються масові гуляння. У Венеції існує особлива традиція - звичай цілуватися в новорічну ніч прямісінько під бій годинника.

Греки 1 січня святкують не тільки Новий рік, а й День пам'яті Святого Василя, покровителя малозабезпечених. До столу тут подають - василопіту - пиріг ягодами та горіхами. Усередину нього кладуть монетку на щастя. Кому перепаде шматочок пирога з монеткою, той буде найщасливішим у новому році. До речі, на Новий рік до тутешньої малечі приходить не Санта, не св. Миколай, а - святий Василь.

Запрошуємо вас до новорічно-різдвяних турів Феєрії, де разом пізнаємо традиції та культуру святкування різних країн і підзарядимося добрими емоціями та враженнями!

 

Добавить комментарий

comment