Места силы: Тайны Трахтемирова - любуемся первоцветами
Київ - Трахтемирів - Великий Букрин - Ржищів - Балико-Щучинка - Витачів - Київ
Місце, в якому добра енергія примножується, а погана – занепадає. Тут свого часу черпали свої сили одвічні захисники наших земель, козаки. Тут приймалися важливі рішення про оборону земель, тут намолювалося наше майбутнє, тут зароджувалася віра у непереможність нашого народу.
Ну, а на весні в Трахтемирові розквітає безліч першоцвітів!
Трахтемирівський заповідник, що на Черкащині, – одне з найзагадковіших місць нашої країни. Воно дійсно приваблює таємничістю та красою. А старовинна духовна столиця козаків, Трахтемирів - місце сили всієї України. Ця місцевість і досі вважається священною. Тут відчувається сильна енергетика і зв’язок з минулим. Тут мешкає Український козацький Дух, тому півострів вважається місцем сили всієї України.
Крім прогулянки по заповіднику, ми з вами відвідаємо більш сучасний меморіал Букринського плацдарму, завітаємо до ржищівського скверу, присвяченого стародавній Трипільській культурі, скуштуємо домашніх смаколиків та напоїв, затамуємо подих від вражаючих панорам старовинного Витачіва.
Цей тур для тих, хто любить неспішні пішохідні прогулянки, хоче відпочити душею на природі й одночасно дізнатися багато нового і цікавого. Подорож гарантовано додасть сил!
7.45 Зустріч групи на ст.м. "Звіринецька". Переїзд в заповідник Трахтемирів.
Колись в цих місцях стояло давньоруське місто Заруб. Однак більше Трахтемирів відомий, як неформальна козацька столиця. Тут був трахтемирівський замок, в якому працював козацький уряд, вибирали гетьманів і приймали послів. Тут будували козацькі флотилії, і звідси вони вирушали в далекі походи. Сьогодні півострів Трахтемирів — це державний ландшафтний заповідник. А ще Трахтемирів вважається «місцем сили», що зберігає безліч історій і легенд про славне минуле нашого козацького роду. Сьогодні ті давні події відтворює місцевий ландшафт заповіднику - на його території знаходяться точки енергетичної “сили”.
Таємничими стежками Трахтемирівського заповідника ми знайдемо:
- старовинне козацьке кладовище - тут знаходяться могили початку XVII ст., зокрема, і козаків-характерників;
- дерево-тризуб — виріс біля козацького Трахтемирова ще за радянських часів. Біля нього відкривається панорамний вид на лівий берег Дніпра та місто Переяслав-Хмельницький;
- скіфське городище — у 1962 році археологи в Трахтемирові виявили поселення, які у IX ст. до н.е. були завойовані кочовими племенами скіфів.
- відкриємо для себе панорами Букринського плацдарму.
Обід у місцевих жителів. Вам запропонують домашні страви та квас власного трахтемирівського виробництва.
Після обіду переїзд в Балико-Щучинку. Ми оглянемо меморіал, що увічнює пам’ять про події на Букринському плацдармі під час форсування Дніпра восени 1943 року. Ця історія перегукується з сьогоденням, оскільки вона розповідає не тільки про кровопролитну битву, але і про один з найбільших військових злочинів радянського командування, в результаті якого втратили життя десятки тисяч українців. Тільки стоячи на цій височезній кручі можна усвідомити реалії, в яких проходила ця «операція».
Наступна наша зупинка у Ржищеві. В 2004 році у центрі міста облаштували сквер, який прикрасили різноманітними скульптурами, виконаними в стилі та з мотивів артефактів, виявлених під час розкопок в околицях Ржищева. Центральним елементом парку є велика скульптура у формі трипільської біноклеподібної посудини - загадкового предмету часів трипільської доби. Також представлені і інші збільшені трипільські статуетки та предмети. А наразі сквер поповнюється цікавими сучасними роботами скульпторів.
Завершимо нашу козацьку подорож у Витачіві – давньоруському місті, де Ви дізнаєтесь про Українську духовну республіку, засновану письменником-філософом Олесем Бердником, побачите гарну дерев’яну каплицю, споруджену за проектом Тараса Шевченко, та неймовірні панорами Дніпра.
20.00 Орієнтовний час повернення до Києва.