Удивительные миры Катерины Белокур

980
₴UAH
1 дней
Маршрут

Київ - Яготин: картинна галерея - Богданівка: Музей-садиба - Березова Рудка: маєток Закревських, піраміда-каплиця Гната Закревського - Київ

Страны:
Тип тура
Туры по Украине, Туры одного дня, Бюджетные туры, Туры выходного дня
Даты

"Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети. І тоді доля винагороджує їх сторицею і відкриває перед ними всі таємниці дійсно прекрасного і незрівнянного мистецтва". Катерина Білокур

Навіть в часи лихоліття та життєвих випробувань є місце для краси, добра та світла. Тільки треба пам’ятати, що маємо дбати за свою душу, не дозволити відчаю та зневірі спустошити її, втратити здатність бачити красу – милуватися, зворушуватися.

Щоб пересвідчитися, що це не пусті слова – подивіться на картини Катерини Білокур. У цьому турі ми відвідаємо Яготинську картинну галерею, де зберігається найбільша колекція робіт художниці. Зверніть увагу, які вишукані та несподівані відтінки кольорів, які неймовірні композиції, яким світлом, затишком, радістю, душею наповнені її полотна!..

У 1954 року на міжнародній виставці у Парижі Пабло Пікассо довго стояв, мов загіпнотизований, біля барвистих полотен з квітами. А потім виніс свій вирок: «Якби у нас була такого рівня художниця, ми змусили б світ заговорити про неї».

Доторкніться до цього Дивосвіту, і ви відчуєте, що і вам дісталась частинка наснаги і неймовірного таланту художниці – бачити красу!

В стоимость входит
Проїзд комфортабельним автобусом;
Екскурсійне обслуговування з феєричним гідом;
Страхування.
В стоимость не входит
Харчування (обід за бажанням);
Вхідні квитки;
Чайові, особисті витрати.
Київ - Яготин: картинна галерея - Богданівка: Музей-садиба - Березова Рудка: маєток Закревських, піраміда-каплиця Гната Закревського - Київ
День 1
Яготин: картинна галерея - Богданівка: Музей-садиба - Березова Рудка: маєток Закревських, піраміда-каплиця Гната Закревського

07:30 Виїзд від ст. м. Звіринецька.

Наша перша зупинка — місто Яготин, Картинна галерея, яка розташована в історичному будинку, колишньому палаці Розумовських-Рєпніних, в оточенні мальовничого парку на березі голубого озера Великий Супій. Окрасою експозиції є твори народної художниці України Катерини Білокур. В Картинній галереї представлене найбільш повне зібрання творів Катерини Білокур (більше 70) – живопис, акварель, графіка, ескізи, начерки, етюди, ранні та незавершені твори.

В «Книзі відгуків» картинної галереї є запис, якій залишив Олесь Гончар: «Ще раз дивились твори Катерини Білокур і ще раз переконались, що тут, у Яготині, промовляє до людей поетична душа України, її мистецький Геній… Дякуємо зберігачам музею, людям, достойним Богданівської чарівниці».

Як жила художниця, можна побачити в Музеї-садибі Катерини Білокур у селі Богданівка, де буде наступна зупинка нашого маршруту.  Там панує особлива атмосфера! Ви обов’язково її відчуєте. 

І на завершення нашої екскурсії, відвідаємо село Березова Рудка. Хоча воно не має відношення до Катерини Білокур, але неможливо не відвідати це цікаве та незвичайне місце, знаходячись зовсім поруч. Тут знаходиться колишній маєток знаменитого козацького роду Закревських. Маєток зберігає чимало таємниць, трагедій минулого та любовних інтриг. Адже саме господарку маєтку – Ганну Закревську – називають великим коханням Тараса Шевченка.

Але відомою Березову Рудку зробила незвичайна для наших місць споруда. В 1899 році Гнат Закревський вирішив закрити родинний склеп … пірамідою-каплицею, висотою 9 метрів. Він бував у Єгипті і марив усім, що було з ним пов'язано. До того ж був масоном, для яких трикутник відігравав символічну роль у зображенні Всевидячого ока.

Подібних усипальниць у вигляді пірамід, в Європі лише три: дві з них в Україні, на Полтавщині – у селі Комендантівка та у Березовій Рудці, а третя – у Римі.

Побачивши місцеву дивину, вирушаємо до Києва.

20:00 Орієнтовний час повернення на ст.м.Видубичи, чи ст.м.Звіринецька.

Заказ тура