Чилі: пустеля, гори та вино!

Дивовижна країна, що довгою смугою обіймає південноамериканський материк із заходу, охоплюючи мальовниче узбережжя Південного Тихого океану. Ця держава здебільшого славиться смачними чилійськими винами, льодовиками унікального регіону Патагонії й численними об'єктами надбання індіанських племен. Насправді ж Чилі — ніби багатошаровий торт: куштуючи його шар за шаром, один з яких смачніший за попередній, кожен мандрівник відкриває для себе все нові й нові захопливі факти й цікавинки про неї.

Мандрувати просторами Чилі найзручніше з півночі на південь або навпаки: різниця невелика, адже незабутні враження від зміни морозних ландшафтів льодовикової Патагонії на піщані краєвиди й спеку пустелі Атакама (або навпаки) гарантовані в обох напрямках! Однак саме подорожуючи в одному з цих двох напрямів, можна за максимально короткий відрізок часу встигнути побачити більшість визначних місць країни. Розпочинаючи мандри з півночі, Ви опинитесь серед пісків пустелі Атакама. Це царство сонця, засухи й пісків, що простягнулось на 105.000 км² загальної площі, охоплює місця, де не було опадів вже протягом більш ніж 100 років! Втім, до Атаками їдуть не лише заради відвідання унікального місця в Південній Америці, краєвиди якого нагадують хіба що марсіанські простори. Тут також можна захопитися виглядом гейзерів Татіо, лагуни Місканті, Місячної й Райдужної долин, озерами під назвою Очі солончака, Тебінкінче, Салар-де-Тара й Сехар: більшість цих місць дійсно виглядає досить іншопланетно.

Перетнувши землі пустелі з півночі на південь, Ви потрапляєте до чилійської столиці Сантьяго. Старовинні площі й історичні музеї, парки й пагорби, ринки й торговельні центри, а також — поєднання древньої архітектури із сучасним мистецтвом вуличного малюнку — усе це здатне якнайліпше розказати як про історію Сантьяго та Чилі в цілому, так і про особливості побуту сучасного життя чилійців.

Далі на південь починається територія цілого різноманіття національних парків і зелених зон: Вас зустрічає Патагонія! Перлиною заповідника Вільярріка є однойменний вулкан. У парку Тодос-лос-Сантос можна помилуватися водоспадами і пропливти водами однойменного озера на каяках. На Великий острів Чилое дехто прямує відкривати місцеву флору й фауну, а дехто — шукати зустрічі із тутешніми міфологічними тваринами, образи багатьох з котрих є тісно пов'язаними із цим островом.

Парадокс: рухатись на південь Чилі, долаючи численні території тутешніх нацпарків, значить вдягати все більше й більше теплого одягу, адже лише так можна захистити себе від прохолоди георграфічного району Патагонія. Холод й інші можливі незручності мандрів забуваються, проте краєвид сліпучих блакитно-білих льодовиків, завдяки котрим знаменита ця територія, не забудеться ніколи! Опинившись тут, серед цього неповторного ландшафту, розумієш, що довга й де-не-де виснажлива путь сюди була варта цієї нової емоції, що зігріває серце навіть на суворому патагонському морозі.

Мандруйте до Чилі, дивуйтеся та надихайтеся на подальші подорожі разом із Феєрією!