Серце мальовничої Чехії

Прага — охайне європейське місто із неосяжною кількістю визначних пам'яток. Кожна з них знаходиться під ретельною опікою як міської адміністрації, так і самих містян. Адже саме пам'ятки, як ніщо краще, зберігають в собі історію цього старовинного міста.

Прага
Прага
Прага
Прага
Прага

Кіно- та музичні фестивалі, архітектурні шедеври, крафтове пиво та празький торт — лише одні з небагатьох приводів відвідати Прагу!

Чим же це місто так приваблює мандрівників з усього світу?

 

 

Перша та, напевне, найголовніша причина для відвідування Праги — неповторна архітектура.

Як правило, більшість європейських міст може похвалитися доглянутими старовинними будівлями, винятковими храмами, затишними, вимощеними бруківкою вуличками та просторими площами.

Проте атмосфера в Празі — особлива: тут можна по-справжньому відчути себе у далекому Середньовіччі!

Головна площа Праги, а також улюблене місце мешканців міста та туристів — Староміська.

Тут розташоване серце Старого Міста, і саме тут у Вас буде нагода відвідати замковий комплекс Празький град, монументальний Карлів міст, величний Собор Святого Віта та побачити славнозвісні Празькі куранти, розміщені на не менш відомій будівлі Ратуші.

Цікаво, що давнина у Празі дуже органічно поєднується із сучасністю.

Споглядаючи стародавні монументи та пам'ятники, Ви можете натрапити на модерну та досить химерну будівлю — Танцюючий дім.

Це — родич будинку Міла Гауді в Барселоні та будівлі Гундертвассера у Відні: їх об'єднує явна ідея протесту проти рівних ліній, усього правильного та класичного!

До того ж, у цьому ж місті серед старожитностей ховається ще одна відома пам'ятка — Стіна Леннона, присвячена гурту "Бітлз" та створена прихильниками цього музичного колективу в техніці графіті.

Повноцінні незабутні враження від Праги неможливі без участі справжньої чеської кухні!

Оскільки самі чехи люблять посмакувати різноманітні витвори гастрономічного мистецтва, місця для смачного обіду чи вечері зустрічатимуться на кожному кроці.

Подібно до української, чеська кухня багата на м'ясо.

Тому з перших страв обов'язково спробуйте часниковий суп та суп-гуляш.

Під келих домашнього раритетного празького пива варто спробувати запечене вепрове коліно та свинячі реберця з медом.

На гарнір замовляйте кнедлики — кульки з картоплі або тіста, що чудово смакують із рибою, м'ясом, бульйоном або соусами.

На десерт — оплатки — свіжоспечені круглі вафлі.

Або трдло — випічка у формі трубочки з різноманітними солодкими та солоними начинками.

Зазвичай її випікають на металевих трубках у маленьких вуличних крамничках, які дуже складно не помітити через неймовірний аромат, яким сповнене повітря!

Якщо душа прагне затишку середньовічного атмосферного міста, свіжих гастрономічних вражень та незабутніх краєвидів — варто відвідати Прагу.

Збираймось у мандри разом із Феєрією!