Гаїті – країна, що ламає стереотипи

Республіка Гаїті – це країна, яка не перестає дивувати туриста, що зважився зламати стереотипи та з обережністю обрав тур до цієї країни, про яку написано багато і нічого.


 

Невелика держава розташована в західній частині острова Еспаньйола (Гаїті). Колишня французька колонія має за сусіда Домініканську республіку, а тому взаємини між двома державами завжди були непрості. Дві країни можна по праву назвати "двома обличчями" одного острова.

За Гаїті закріпилася недобра слава в засобах масової інформації. Однак, згідно зі статистикою, Гаїті відносять до 5 найбезпечніших країн Центральної Америки.

Столиця Гаїті – місто Порт-о-Пренс – колись, на початку свого розвитку, блищало розкішшю й архітектурою будівель. Століття потому все змінилося. Найбільш руйнівним став землетрус 2010 року, наслідки якого досі не ліквідовано. Неймовірно яскрава й неповторна історія, культура, фольклор та релігія Гаїті приваблюють туристів, які починають відкривати для себе країну, оточену таємницями й страхами. Відкрийте її для себе і Ви!

Столиця Порт-о-Пренс вражає своїми дивовижними контрастами: кольорова мозаїка місцевих "фавел", майстерність ремісників, які створюють буквально "з нічого" справжні шедеври, ще недавно помпезні Єлисейські Поля, що вражали своєю архітектурою, а тепер – лежать у руїнах після землетрусу 2010 року. Петьон-Віль – заможний район міста, центр туризму і культурного життя, з готелями і ресторанами, де легко забувається про загальну бідність країни. З висоти гори Ле-Бутильє відкривається захоплюючий краєвид на місто, на долину Кюль-Дю-Сак і на затоку Ла-Гонаїв. Відвідування національного Пантеону, де поховані останки "батьків Вітчизни", приголомшує кожного величчю і трагізмом історії народу, який першим серед усіх колоній завоював свою свободу від рабства та незалежність.

Порт-о-Пренс пропонує своїм гостям масу найрізноманітніших готелів, кожен з яких своєрідний за своїм декором і пропонує вишуканий сервіс. Серед них особливо можна відзначити готель Марріотт, у якому, крім дуже сучасного інтер'єру, зібрана унікальна колекція шедеврів гаїтянських майстрів. Вражають своїм унікальним стилем готелі Бест-Вестерн, Ла-Плаза, Оксиденталь, Кінам, NH, Олоффсон.

Нинішнє місто Кап-Айтьєн, засноване в 1711 році, було столицею французької колонії до 1770 року, коли адміністративним центром країни зробили Порт-о-Пренс. Заможне й розкішне місто в ті часи називали "Антильским Парижем". Це була епоха, коли французька колонія стала найбільшим постачальником цукру в світі. З тих пір багато чого змінилося, місто змарніло. Але ажурні балкончики старовинних будинків і кольорові двері-ворота стали візитівкою міста, яке є символом і пам'яттю про колишню велич.

Невелике затишне містечко за 19 км від Кап-Айтьєна Міло в 1807 році стало столицею Північного королівства короля Крістофа. Тут його невгамовне марнославство й гордість знайшли своє втілення у двох пам'ятках історії й архітектури, які затьмарили все, що можна побачити на Карибах: палац Сан-Сусі, який було майже зруйнувано землетрусом 1842 року, але він і досі залишає надзвичайне враження у відвідувачів цієї гігантської копії палацу прусського короля Сан-Сусі, і цитадель Ла-Ферьє, що стала символом сили духу.

Гаїті – країна, де танцювальні та музичні традиції дуже шанують. У столиці можна побувати ввечері в затишному Французькому кварталі, де щочетверга кубинсько-гаїтянський оркестр вражає професіоналізмом музикантів і співаків, а також репертуаром – французький шансон і ча-ча-ча чергуються з плавним і м'яким ритмом "компа" і "зук". Також дуже популярний клуб РАМ, де можна побувати на виступах фольклорного гурту, що запалить дух ритмом майже ритуальних барабанів вуду. Закінчити вечір можна, танцюючи і гаїтянські, і латиноамериканські танці на приватній дискотеці, насолоджуючись місцевим пивом "Престиж", яке гідно конкурує з іншими популярними марками цього напою.

Гаїті – країна дивовижно талановитих людей. Можливо, те, що ця держава – одна з найбідніших у світі, зробило її жителів особливо винахідливими й креативними. Саме тут народився знаменитий мальовничий стиль, настільки популярний на Карибах – "гаїтянський наїв".

Французи привнесли сюди багато традицій своєї знаменитої кухні, французькі соуси вдало поєднуються з пікантними добавками, запозиченими з Африки. Випічка булочок і різноманітної здоби й хліба також не залишить байдужим туриста. Є і свої регіональні особливості, типові для Карибського басейну: курка, тушкована з горіхами, або рис, приготований з традиційним грибом джон-джон, або кукурудзяна каша з морепродуктами на сніданок ("ченчен"). Тут вміло готують і дуже люблять рибу та морепродукти. Молочні та м'ясні страви менш популярні.

На Гаїті є кілька міжнародних аеропортів, куди можна дістатися як місцевими, так і міжнародними авіалініями. Міжнародні аеропорти в Порт-о-Пренс і Кабо-Гаїтьяно приймають літаки таких компаній, як Air France, American Airlines, Delta, JetBlue, Spirit Airlines, Air France, Air Canada, United Airlines, U.S. Airways, Sunrise Airlines, Caribe Airlines, LIAT Airlines, Cubana Aviacion, Intercontinental, Air Caraibe.

Є автобусне сполучення між Домініканською республікою і Гаїті. Кордон можна перетнути в 4 прикордонно-пропускних пунктах.

У містах місцеве населення користується кольоровими яскравими вантажівками, адаптованими для пасажирів – "тап-тапамі". Також багато хто користується послугами власників мотоциклів.

У країні є два великих морських порти. Є дві великі телекомунікаційні компанії та інтернет 4G.

Хоча вирушаючи в подорож ніхто не хотів би захворіти, а тим паче, приїжджаючи в таку країну, як Гаїті, багато хто цікавиться, що робити, якщо все ж таки будуть проблеми зі здоров'ям. Міжнародні страховки прекрасно діють на території цієї країни, є кілька приватних клінік, де можна отримати професійну допомогу, і Вашу страховку приймуть. Ліки в аптеці здебільшого можна купити лише за рецептом лікаря. Та й не знаючи місцевих продуктів складно самостійно купувати якісь засоби з незнайомими назвами. Якщо є ліки, які ви приймаєте, краще привезти їх із собою заздалегідь.

Оскільки більшість населення володіє тільки креольською мовою, це створює певні труднощі для комунікації. Крім того, є низка дуже бідних районів, куди іноземцям без супроводу краще не їздити.

Однак у цілому, якщо ви подорожуєте в супроводі професійного гіда і на туристичному транспорті з Феєрією, ви переконаєтеся, що жодної загрози немає, і ви можете почуватися в цілковитій безпеці.