Турів: 2
від 559 €
8 днів

"Лісабон в мініатюрі"

У столиці Мадейри Фуншалі  – лише  112 тисяч жителів. Заснували містечко 1424 року – через 5 років після відкриття острова португальцями. Фуншал є гармонійним поєднанням морської атмосфери, старовинної забудови та гірських навколишніх краєвидів.

У міському пейзажі переважають білі будинки з червоними черепичними дахами, які добре вирізняються на тлі навколишньої зелені.

Серед визначних пам’яток столиці можна назвати 500-річну фортецю, палац Монте з тропічним садом та Кафедральний собор, що височіє в самісінькому центрі міста. Крім того, тут є  ботанічний сад, ринок тропічних фруктів «Лаврадор», Музей мадери, пам’ятник Колумбу, а в порту пришвартована копія шхуни Христофора Колумба «Санта-Марія». Старовинна вуличка Руа-де-Санта-Марія, безумовно, найбарвистіша у Фуншалі. Вона веде до симпатичної церкви Санта-Марія Майор. Обабіч неї – ресторани, кафе, виставки картин. Усі двері та вікна вулиці розмальовані місцевими художниками, що перетворило її на мистецький атракціон.

Уздовж океану пролягає прогулянкова зона «Формоза» з оглядовими майданчиками та місцями для відпочинку й розваг.

Найвідоміший столичний ресторан – Armazém do Sal, розташований в будівлі соляного складу XIX століття неподалік набережної.

Фуншал іноді називають «Лісабоном у мініатюрі». Зі столиці, розташованої на південному узбережжі острова, дороги ведуть у будь-яку точку Мадейри.

Дітей безперечно зацікавлять: акваріум у селищі Порту-Моніш, аквапарк у Санта-Крусі та тематичний парк розваг у Сантані.

Найвідоміший уродженець острова – футболіст Кріштіану Роналду. У Фуншалі недавно відкрито музей, в якому встановлена його скульптура та виставлені численні трофеї новітнього героя.

Можна також зупинитися в готелі імені футболіста «Pestana CR7». Місцевий аеропорт носить ім'я Кріштіану Роналду, його злітна смуга проходить над океаном і тримається на велетенських палях.