Незважаючи на те, що Україна межує з Румунією і має з нею давні історичні та культурні зв’язки, українські туристи лише починають відкривати для себе цю дивовижну країну.
А відкривати дійсно є що: Румунія – це і прекрасна природа Карпат, і повноводний Дунай, і пам’ятки архітектури та історії з переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і гірськолижні курорти, і пляжі, які є хорошим варіантом для літнього відпочинку.
На запитання: а що ж порадить Феєрія? – одразу й не відповіси, так багато тут усього, що вражає і надихає!
От, хоча б, унікальні розписні монастирі-фортеці на півночі Румунії, поблизу українського кордону. Сучевиця, Молдавиця, Воронець та інші, вкриті фресками не лише всередині, а й ззовні, не можуть залишити байдужими відвідувачів. Так само, як і одна з найголовніших румунських святинь – красуня Путна, монастирський комплекс, що, за твердженнями істориків, був розмальований не просто фарбами, а золотом! Фресок, схожих на тутешні, ви не побачите більш ніде у світі.
Ці церкви й монастирі, зведені за часів правління легендарного Штефана Чел Маре, героя, котрий не знав поразок у битвах, нагадують кольорову дитячу Біблію. Пересічному середньовічному мешканцю, напевно, вистачило б одного погляду на них, аби стати глибоко віруючою людиною, особливо зважаючи на тодішню неписемність і відповідно, невміння читати Святе Письмо.
Про замки Румунії ви теж, мабуть, чули – особливо про той, що зветься Бран. Замок найчастіше пов’язують із іменем графа Дракули, якого демонізував письменник Брем Стокер, проте й досі дуже шанують румуни.
Ясна річ, ніяким вампіром Влад Цепеш – він же Дракула – не був. Цей розумний, хоробрий та жорстокий трансільванський володар мужньо протистояв турецьким загарбникам та успішно захищав від них свою батьківщину, за що йому навіть пам’ятники встановили. Так-так, і один з них – у Бухаресті, поруч зі справжнім замком Дракули.
Бухарестська резиденція зберігся, на жаль, не так гарно, як Бран, до якого легендарний Влад мав вельми опосередкований стосунок. Тим не менше, саме Бран відомий як той самий "замок Дракули" і входить до десятки найбільш моторошних та містичних місць у світі.
Від себе додамо: побачити Бран на власні очі варто хоча б задля того, аби з головою пірнути в атмосферу середньовічної Трансільванії.
Як, власне, і замок Пелеш – один з найкрасивіших замково-палацових комплексів Європи, а також унікальний «веселий цвинтар» у селі Сепінца, де надгробки такі кричущо-яскраві, що радше нагадують… комікси, намальовані дитиною чи художником-початківцем. Та ще й з веселими, а подекуди навіть сороміцькими віршиками, зовсім не схожими на епітафії…
Ексклюзивні авторські румунські тури шукайте на нашому сайті у розділі «Найвигідніша Європа»!
Разом із Феєрією ви все це побачите і дізнаєтеся:
– за що румунську столицю Бухарест назвали «східноєвропейським Парижем»,
– удосталь намилуєтеся «європейською Амазонією» – мальовничою дельтою Дунаю,
– погуляєте вузенькими вуличками середньовічних Брашова та Сігішоари,
– познайомитеся зі спадщиною, культурою та звичаями Дакії – могутньої держави, що кинула виклик Давньому Риму і була поглинена римськими легіонами.
Чималу частину Румунії займають гори. Тож взимку ви матимете чудову можливість відпочити на місцевих гірськолижних курортах. Найвідоміший – Пояна Брашов – нічим не поступається таким розкрученим курортам Європи, як Шамоні чи Закопане. Сніг тут лежить близько 120 днів на рік, є комфортабельні готелі та ресторанчики на будь-який смак. І, звісно, сучасні спортивні споруди й 13 трас загальною довжиною 14 кілометрів, у тому числі «чорні» – для досвідчених спортсменів та любителів екстриму.
Ну, а влітку всіх бажаючих радо приймуть курорти румунського Причорномор’я: Мамая, Венус, Нептун-Олімп, богемний молодіжний Вама Веке… Особливість румунського морського узбережжя в тому, що половина готелів тут розташовані на першій лінії, буквально за крок від теплого та неглибокого моря. Більшість з них придатні для відпочинку з дітьми і працюють за системою «все включено».
Відвідавши Румунію, насолодившись її гостинністю та красою, спробувавши місцеві делікатеси та напої (чого варті лише копчений сир у ялиновій корі та коньяк «Зараза», за яким по-справжньому полюють туристи, аби привезти додому!), ви переконаєтеся: відпочивати у Румунії комфортно, вигідно і безпечно!
А всі розмови про ніби необлаштованість цієї країни – ніщо інше, як застарілі стереотипи, які Феєрія допоможе вам розвіяти раз і назавжди.