Категорія
Розповіді про мандри

Не кожен турок може похвалитись тим, що бачив цю красу на власні очі. Каппадокія скоріше нагадує поверхню далекої планети, чим реальний регіон. Хоча б раз у житті ви маєте його відвідати.

Загадковий турецький регіон Каппадокія
Загадковий турецький регіон Каппадокія
Загадковий турецький регіон Каппадокія
Загадковий турецький регіон Каппадокія

З травня до жовтня можна побачити, як сотні повітряних куль літають над Каппадокією, наче метелики, або стати частиною цього яскравого «параду».

Регіон відомий своїми чарівними димоходами — високими конусоподібними скельними утвореннями, яких особливо багато в Пашабазі (Долина ченців) і долині Гереме. Також регіон славиться своїми оселями бронзового століття, які збудували в долинах троглодити (печерні люди), а потім використовували як сховища ранні християни. У каньйоні Іхлара глибиною 100 метрів розташовано безліч висічених в скелях церков.

Гереме — маленьке містечко, яке по праву вважається туристичним центром Каппадокії. Долина, в якій воно розташоване, як і десятки сусідніх долин утворилися в результаті виверження вулканів Ерджієс, Гюллюдаг і Хасандаг. Протягом багатьох мільйонів років вони заповнювали дану територію попелом і гарячою лавою, яка застигала в найхимерніших формах. Потім вода і вітер робили свою справу, а люди допомогли. Живучи тут сотні тисяч років, вони пристосували значну частину кам'яних утворень під житло і господарські споруди.

Крім історичних пам'яток, навколо міста дуже багато природних пам'яток. Гереме вважається центром однойменного "Національного Історико-Природного Парку" який займає територію 300 кілометрів квадратних. Долина Любові, Голубина долина, долини Мескендір, Червона і Рожева вони входять до національного парку, який разом з печерними поселеннями Каппадокії входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Долина Іхлара тягнеться між вимерлими вулканами Хасан, Мелендіз і Гюллюдаг на північний захід від Ніде. Річка Мелендіз пробила в м'яких туфах, які колись становили перемичку між вулканами, вузьку звивисту долину довжиною близько 15 кілометрів, а ерозія довершила її роботу, перетворивши червоні скелі каньйону на грибоподібні скелі. Тут виявлено один з найбільших скельних монастирів на території регіону.

На південь від Невшехір знаходяться містечка Деринкую і Каймакли, які мало відомі іноземним туристам. Проте саме тут знайдено близько сорока величезних підземних міст, в яких колись жили до тридцяти тисяч чоловік. Тут ви не знайдете мальовничих “башточок-грибів”, що так характерні для інших скельних комплексів Каппадокії. Проте в глибину багато з них йдуть на 20-30 метрів і це при тому, що частина поселень не розкопана і на третину. І у вас буде можливість це все побачити з Феєрією.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment