Категорія
Розповіді про мандри

Чому варто щиро радіти приходу зими? Тому, що зимовий період — час італійських карнавалів! Адже саме вони є однією з найвідоміших особливостей, якими славиться Італія. Перший у світі карнавал пройшов у чарівному італійському місті на воді — Венеції ще в далекому 1095 році. А традиції святкування зберігаються практично незмінними й до сьогодні.

Італійський карнавал: цікаві факти

Слово "карнавал" походить від латинського "carne vale", що перекладається як "прощання із м'ясом", адже це було крайнє масове свято перед Великим Постом, а отже — крайній шанс посвяткувати, початувати себе смачненьким, гарно повеселитися перед довготривалим періодом стриманості.

Чому ж саме маска є невіддільним атрибутом кожного італійського карнавалу? Подейкують, що звичай ховатися під маскою бере свій початок ще з часів Стародавнього Риму, коли існував чіткий розподіл людей за принципом соціального статусу: раби не мали права довго знаходитися поруч із патриціями — римськими представниками знатних родів. Маска ж ніби відігравала роль медіатора, стираючи встановлені ж самими людьми межі: сховавши обличчя за нею, усі ставали соціально рівними на період цілого карнавалу.

Що ж дало ідеї карнавалу підстави стати такою популярною подією, розповсюдитись та вкорінитись у багатьох країнах світу? По-перше, карнавальне свято завжди було і залишається можливістю відпочити, розслабитись та відволіктися від однорідної буденності й трудового повсякдення. А це — саме те, що час від часу так необхідне кожному з нас. Інша причина неабиякої слави карнавалів — протест! Адже, вбравшись у пишні наряди й сховавши погляд під ошатною маскою подібно до усіх навколо, можна по-справжньому забути про обмеження, правила, заборони, котрі релігія, мораль, суспільство щоденно диктують людині. Саме під карнавальною маскою можна відчути смак свободи!

Карнавали Італії: від Мілана до Сицилії

Карнавал в Італії — одна з найулюбленіших святкових подій! Саме тому до неї можна приєднатися практично в кожному регіоні країни: від півночі до самого півдня. Втім, у кожному окремому місті карнавал є унікальною подією, що славиться своєю абсолютно неповторною харизмою.

Івреа

Карнавал у п'ємонтському містечку Івреа — сплеск музики й танців на фоні видовищного параду. Проте головною його фішкою, що приваблює сюди багатьох туристів з усього світу, є масове апельсинове побоїще! І попри те, що протягом карнавалу щороку страждає понад 380 тонн апельсинів, це незабутня подія, приєднавшись до котрої, можна по-справжньому дати волю емоціям! Апельсинова битва в Івреа символізує протистояння дворян та селянства. Особливо цікаво те, що, хоча збоку битва й може здатися дещо хаотичною, вона все ж зумовлюється чітко визначеними правилами. Учасники є розмежованими на команди, а от мирні спостерігачі захищені від удару міцним та соковитим плодом високою сіткою.

Венеція

Венеціанський карнавал — найстародавніший не лише в Італії, але й у світі! Це — неймовірне сплетіння пишних нарядів, мережива, барвистого пір'я, прикрас, дорогоцінного каміння… Це свято довжиною у 3 тижні є повним кольорових процесій та парадів, а на відкриття карнавалу канал Каннареджо перетворюється на суцільну сцену на воді, де відбуваються захопливі шоу. А на гурманів чекає особливо приємна новина: карнавал у Венеції — це не лише різноманіття помпезних нарядів, вишуканих масок, музики та виступів, але також ціла палітра страв венеціанської кухні — важливий елемент святкування перед періодом посту.

В'яреджо

Карнавал, що щороку проходить у тосканському місті В'яреджо, в дечому перегукується із карнавалом Ріо-де-Жанейро: головними його атрибутами виступають величезні декоровані рухливі платформи, кожна з яких є символічною й часто несе алегоричний сенс. Тому тематика цих карнавальних "поїздів" може коливатися між найвизначнішими політичними подіями Італії й світу загалом, а також — актуальними соціальними явищами, що сатирично висміюються авторами платформ. Підготовка до святкування у В'яреджо починається задовго до початку карнавального періоду: спершу необхідно обрати найсвіжіші події року, потім — скомпонувати їх в єдину ідею для "поїзда", не забувши додати гумору, а краще — сатири. І лише після цього приступати до пошуку всіх необхідних матеріалів та виготовлення платформи. Тож, це видовище дійсно варте уваги кожного мандрівника!

Мілан

Карнавал в Мілані називають Амброзіанським на честь Святого Амвросія, покровителя харизматичної столиці моди. В лютому в період карнавалу на вулицях Мілану можна часто побачити головного персонажа свята: молодика, вдягненого у французьку перуку з кіскою, химерний капелюх трикутної форми, коричневий плащ до п'ят, коротенькі штанці, з-під котрих видніються яскраві біло-червоні смугасті шкарпетки. Це — персонаж слуги Менегіно, що ходить вулицями міста, висміюючи багачів. Такий образ з'явився ще у 18 столітті, коли так званий "Domenighin", від якого й походить ім'я персонажа, супроводжував міланську знать на свята, до церкви, на збори, на бали, на ринок.

Ачиреале

Карнавал в Ачиреале — одне з найвідоміших й найулюбленіших свят у Сицилії. Як і у В'яреджо, тут проходить парад алегоричних візків. Проте крім нього, тут відбувається величезне різноманіття подій, в яких бере участь різноманіття персонажів. Протягом карнавалу тут можна зустріти поетів, що читають свої алегоричні та іноді й сатиричні вірші просто на вулицях Ачиреале. Але одна з найзахопливіших подій — так звана "касаріата": парад вишуканих екіпажів, запряжених кіньми. Традиційно в них їдуть найбагатші люди міста, що просто на ходу частують глядачів різними ласощами й солодощами.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment