Категорія
Розповіді про мандри

Місто вражаючої архітектури, захоплюючої історії та палкої романтики. Все це - про Верону, що розкинулася на північному-сході Італії. Саме тут розгортаються події найсумнішої поеми у світі – від Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта». І сюди снують тисячі туристів у пошуках вражень та загадок, навіяних поетичними розповідями та реальним історичним минулим.  

Верона: місто "шекспірівських пристрастей" та реальної історії
Верона: місто "шекспірівських пристрастей" та реальної історії
Верона: місто "шекспірівських пристрастей" та реальної історії
Верона: місто "шекспірівських пристрастей" та реальної історії

Верона входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО завдяки невимовно колоритній структурі та архітектурі міста. Тут злилися воєдино мистецькі елементи різних епох.

Період розквіту Верони припадає на час набуття нею статусу римської колонії. Історики пишуть, що це десь – 89 р. до нашої ери. Тому це місто точно має чим здивувати.

З тих часів до сьогодні збереглися римські арена і театр, а ще – залишки фортеці (Порта Борсарі, Порта Леоне), античний міст Понте П'єтра та старовинний міст Старого замку епохи Скалінгерів.

Потрапивши ло центру міста, ви побачите дві площі – П'яцца делле Ербе та П'яцца дей Синьйорі. На Ербе стоїть колишній античний форум з готичними будинками – Будинок Купців, а ще бароковий Палац Маффеї і Вежа Ґарделло.

А з площі Синьйорі можна роздивитися Ратушу у романському стилі та палац Скалігерів.

Також вас точно вразять готичний замок Кастельвеккіо з мостом і передмостовими баштами.

Тут кожен куточок міста оповитий загадками та історіями. Довіртеся професійному гідові і ваша подорож до Верони стане незабутнім і яскравим спогадом на все життя. 

Будинок Джульєти теж заслуговує на увагу. Згідно легенд саме в ньому проживала юна красуня-кохана Ромео і тут, стоячи на балконі, слухала і промовляла натомість слава кохання.

Насправді ж будинок побудований в XIII столітті. І належав родині Даль Каппелло. Саме їх вважають прототипом клану Капулетті. Згодом будівля повільно занепадала поки у 1907 році її не продали з аукціону. Міська влада змогла привести її до ладу тільки після виходу на екрани фільму "Ромео і Джульєтта" Джорджа К’юкора у 1936 році.  Відтоді будинок обріс шекспірівськими легендами хоча фактично в своїй історії нічого подібного не мав. Та чи й важливо це? Красива любовна історія з книжки та екрану притягує тисячі туристів до Будинку Джульєтти.

Ще одна з найбільш визначних архітектурних пам’яток Верони, яку точно варто побачити, – амфітеатр «Арена ді Верона». Її будівництво, тільки уявіть, датується 30-м роком I-го століття н. е. Колись амфітеатр був спорудою, де проводилися гладіаторські бої. Тут облаштували 44 мармурові ряди глядацьких місць, де всідалося до 30 000 глядачів. За величиною і значимістю Арена ді Верона могла зрівнятися хіба-що з римським Колізеєм. На сьогоднішній день об’єкт виконує функцію найбільшого оперного театру під відкритим небом. Свого часу тут звучали такі легенди як Марія Каллас, Пласідо Домінго, Анатолій Солов'яненко, Хосе Каррерас, Лучано Паваротті, Рікардо Мутті. 

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment