Категорія
Розповіді про мандри

Глубока над Влтавою – абсолютна перлина Чехії та найромантичніший замок країни, що однозначно варто побачити. Відомо, що за перші чотири століття існування він змінив аж 26 власників. Особливого розквіту будівля 13 століття зазнала за власності герцога Шварценберга та його дружини Елеонори, яка в основному займалася оздобленням родинного гніздечка.

"Перлина" Чехії - замок Глубока над Влтавою 
"Перлина" Чехії - замок Глубока над Влтавою 
"Перлина" Чехії - замок Глубока над Влтавою 
"Перлина" Чехії - замок Глубока над Влтавою 

Щодо архітектури – це вишукана неоготика. Білосніжні стіни, ніби мереживні балкончики, башти, що височіють ген-ген.. Все це надає замкові особливої урочистості та казковості. За такий зовнішній вигляд його часто називають "братом" англійського Віндзорського палацу. На території також  знаходиться великий парк з озерами, багата оранжерея та конюшні.

Всередині замку – інтер’єр, що відображає стилі пізнього британського ренесансу та бароко. Усі 140 приміщень замку вразять своїм "начинням". Тут старовинні меблі, шедеври живопису, дорогоцінні гобелени, різноманітна зброя, богемське скло та порцеляна.

Особливо вабить туристів збройна зала, де зібрано колекцію зі зразків різних епох. Також відвідувачі залюбки вивчають аристократичну "зовнішність" бібліотеки, де понад 10 тисяч томів різної літератури та й інтер’єр має вкрай розкішний вигляд. Чого варте тільки величезне дзеркало, що прикрашає читальний зал?  Над створенням його рами протягом кількох років працювали аж 5 майстрів-різьбярів.

Також у замку ви побачите розкішні затишні спальні, оригінальні санвузли, гостьові покої, робочий кабінет, кімнати прислуги тощо. Вам покажуть навіть старовинні ліфти, що працюють без особливих проблем вже понад сотню років. Мисливська їдальня вразить також своїм убранством: тут на стінах розміщені численні "трофеї" власників замку та гравюри відповідної тематики.

А щоб добре роздивитися все довкола палацу за доброї погоди можна піднятися на одну з веж замку. Щоправда для цього доведеться подолати 245 сходинок. 

Відвідини замку Глубока над Влтавою однозначно запам'ятаються та сподобаються. Ця подія стане однією з надзвичайно яскравих сторінок подорожі до Чехії з Феєрією. 

Відноситься до країни
Відноситься до туру

Додати новий коментар

comment