Категорія
Розповіді про мандри

Знайомство з Чехією зазвичай починається з її столиці — міста Праги, що розкинулось на берегах Влтави. Тут яскраві будиночки в стилі бароко дивовижно поєднуються з готичними церквами й середньовічною ратушею. 

За що туристи люблять Прагу: місто сотні шпилів та легенд
За що туристи люблять Прагу: місто сотні шпилів та легенд
За що туристи люблять Прагу: місто сотні шпилів та легенд
За що туристи люблять Прагу: місто сотні шпилів та легенд

Саме тут можна побачити незвичайний астрономічний годинник, під час бою курантів якого кожну годину рухаються фігурки. Щоб це побачити, на Староміській площі Праги збирається цілий натовп туристів.

Місто оповите містикою, а особливо це відчувається на Карловому мосту, будівництво якого було закінчено у 1402 році. Здається, що ось-ось на міст заїде Карл IV і ти навіть чуєш звук конячих копит по старій бруківці.

Головна прикраса Карлового мосту — це 30 скульптур в стилі бароко, які зображують шанованих чеських святих і легендарних особистостей. Найзнаменитіша - бронзова фігура Яна Непомуцького, небесного заступника Праги та всієї країни.

А зовсім поруч з Карловим мостом знаходиться найвужча вулиця міста. Вона усього 70 см завширшки та на ній не зможе розминутись дві людини. Саме тому з двох боків вулиці стоїть світлофор. Цікава розвага!

Якщо ви часто подорожуєте, тоді точно зможете згадати хоча б 3-4 міста, в яких є міст закоханих. Прага - не виключення! З цього мосту можна помилуватись старим водяним млином. А якщо будете уважними, то зможете побачити фігурку Водяного Кабурека - персонажа чеських казок, що милується водяною гладдю та курить трубку.

Є також в Празі місце, куди одразу поспішають меломани. Напроти французького посольства фани групи The Beatles розмалювали стіну різними написами та малюнками. Влада кілька разів хотіла зупинити таку "творчість", але потім зрозуміла, що не варто. Зараз тут часто збираються вуличні музиканти та різні артисти.

Ну і звичайно туристам не оминути гострі шпилі Тинського храму, які прикрашають місто та які видно з різних частин головної площі. Цікаво те, що діти часто порівнюють цей храм з Діснеєвським замком. Зовні дуже схожі, але у цьому ви переконаєтесь самі, коли вирушите в тур до Чехії із Феєрією.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment