(2021 р.) Непал: на вершину Світу + Королівський Бутан. Тур з Ігорем Захаренком!

0 грн
0
$USD
13 днів
Маршрут

ЦЕ - ОДИН ІЗ БАЗОВИХ ТУРІВ ФЕЄРІЇ. Щойно ситуація в країні зміниться, дати і вартість будуть оновлені.
Чекаємо на вільне небо і віримо в Перемогу!

Київ – Катманду – Покхара – Чітван – Паро – Тхімпху – Пунакха – Паро – Катманду – Київ

Тип туру
Екзотика, Авіатури, Тури з Ігорем Захаренком

Опис туру

Тут боги сходять на землю, і зливаються воєдино п’ять священних початкових елементів, тут народився сам Будда – і один цей факт сповнює серця невичерпним благоговінням...

Непал вважається центром духовності в Азії, його святині однаково шановані і буддистами, й індуїстами. Паломники їдуть сюди з усього світу, щоб медитувати, вбирати унікальну енергетику цих місць і шукати свій шлях до досягнення нірвани. А ще на території цієї невеликої держави розташовані вісім з 14 найвищих піків світу, включаючи Еверест, Канченджангу і Лхоцзе. Хтось їде сюди підкорювати гірські вершини, інші – захоплюватися неймовірною природою, а деякі – шукати спокою та усамітнення. І кожного Непал зустрічає по-своєму.

Бутан – "найщасливіша країна" – є однією з тих країн, які мають чітке уявлення про традиції та культуру навіть у наш ультратехнологічний час. Це одна з останніх збережених монархій у світі з парламентською системою. Це також країна, яка вимірює свій успіх на основі «Індексу валового національного щастя» і є першою в світі країною з негативним викидом вуглецю. Мандрівники можуть відчути не тільки смак буддійської культури, а й насолодитися приголомшливими природними пейзажами. Бутан – єдина буддійська нація ваджраяни, яка залишилася в світі, і глибокі вчення цієї традиції дуже сильно впливають на повсякденне життя людей.

Містичні і незбагненні, загадкові і привабливі, обителі мудрості і просвітління – Непал і Бутан... Здійсніть духовну й історичну подорож до витоків стародавніх цивілізацій!

*Важливо! Знижки постійного туриста не додаються до акції раннього бронювання.

У вартість входить
Авіаперельоти;
22
Розміщення в готелях 3-4*;
22
Харчування:
22
Трансфери за програмою;
Супровід професійного гіда;
22
Усі внутрішні податки;
Бутанський перміт (дозвіл).
У вартість не входить
Віза в Непал;
22
Візовий збір у Бутані;
22
Медична страховка;
22
Додаткове харчування;
Чайові гідам/водіям;
Особисті витрати;
Витрати, не зазначені в програмі.
ЦЕ - ОДИН ІЗ БАЗОВИХ ТУРІВ ФЕЄРІЇ. Щойно ситуація в країні зміниться, дати і вартість будуть оновлені.
Чекаємо на вільне небо і віримо в Перемогу!

Київ – Катманду – Покхара – Чітван – Паро – Тхімпху – Пунакха – Паро – Катманду – Київ
День 2
Катманду

Прибуття в Катманду – столицю Непалу.

Зустріч в аеропорту з представником компанії. Трансфер у готель. Розміщення.

Катманду – "місто світу" або "Долина краси", чарівне, жваве, галасливе, безтурботне, живе і спляче – все відразу. Дика природа в національних парках, захоплюючі походи, бурхливе нічне життя, підкорення водної стихії на плотах і байдарках. Тут можна насолоджуватися спокоєм гір, свіжим повітрям, споглядати життя і знаходити духовність.

Катманду – це дійсно місце й емоція, все відразу. Місто розташоване на висоті 1400 метрів або 4600 футів, клімат м'який протягом усього року. Катманду походить від слова «пахарі» – «дерев'яний прихисток» – і є обителлю безтурботності і спокою зі своїми монастирями, храмами і духовними плавильними котлами.

У долині Катманду розташовані три найбільших міста Королівства, включаючи Катманду, і кілька невеликих міст і сіл. Тут налічується понад 130 історичних пам'яток, у тому числі місця паломництва індуїстів і буддистів. У долині Катманду розташовано сім об'єктів всесвітньої спадщини, які варто обов'язково подивитися.

Розміщення в готелі. Ніч у готелі.

День 3
Катманду

Сніданок у готелі. Оглядова екскурсія по Катманду.

У програмі екскурсії: відвідування монастиря Копан, що заснований у 1971 році. Студенти приїжджають сюди з усього світу, щоб присвятити своє життя вивченню і практиці безцінних навчань Будди і Лами Цонга Хапи – засновника лінії гелуг. Крім буддійської чернечої освіти, монастир також проводить кілька монастирських заходів: Лосар (тибетський Новий рік), Монлам (фестиваль великих молитов), Ціп Крок (учні, які переходять у більш високий клас), Дебати в Суккор Пуджа і Ріг’юнг (завершення початкового рівня навчання) , Ярне і Гая (дотримання щорічного ретріту дощів), Ганден Нгамчхо (день, присвячений Ламі Цонга Кхапе) та інші особливі дні Гаутами Будди.

Обід. Відвідування храмових комплексів Боднатх і Пашупатінатх.

Найбільша буддистська ступа в світі Боднатх вважається основним центром тибетського буддизму в Непалі. Ступа побудована в VI столітті і часто згадується в історичних документах. Через Боднатх пролягав шлях з Тибету в Індію, і тут зупинялися багато паломників.

Ступа є просторовою мандалою: основа символізує землю, півсферичне склепіння – воду, шпиль з 13 сходинок (за кількістю кроків до нірвани) – вогонь, парасолька – повітря, а вінчає все бельведер – небо.

Пашупатінатх – древній храмовий комплекс, присвячений Господу Шиві, розташований по обидва боки річки Багматі. Вважається, що 12 джетір лінгамів (світлових лінгамів), розташованих в Індії, – це тіло Шиви, голова ж міститься в Пашупатінатху.

Пашупатінатх – улюблене місце, де збираються садху – мандрівні відлюдники і йоги. На західному березі річки стоять основні храми, у великий храмовий двір вхід закритий для не індуїстів, але комплекс добре проглядається з іншого берега річки, і можна спостерігати похоронні церемонії. Уздовж річки розташовані постаменти для похоронних багать. Біля храмів – будинок для тих, хто очікує смерті. Туди приходять люди похилого віку і живуть останні тижні під наглядом астрологів, які точно визначають момент їхнього відходу. У річці Багматі, як у Гангу, купаються для ритуального очищення.

У безпосередній близькості від палацу розташовується триповерхова Пагода Таледжу, яку по праву називають найкрасивішою спорудою в місті. Також ви побачите відомий храм Кастхамандап – дерев'яну пагоду. Недалеко в прикрашеному вигадливою різьбою палаці живе Жива Богиня Кумарі. У 12-14 років богиня залишає свій палац, отримавши на прощання солідне придане, а її місце займає нова обраниця.

Ніч у готелі.

День 4
Катманду – Покхара

Сніданок у готелі. Переїзд у місто Покхару на берег озера Пхева.

По дорозі екскурсія на фунікулері по канатній дорозі до індуїстського храму Манакамана. Храм присвячений могутній богині Манакамана (Шакті) – супутниці бога Шиви, захисниці добра. Тут ви можете згадати заповітне бажання, яке обов'язково має здійснитися.

Покхара – місто в центральному Непалі, за 200 км на захід від Катманду. Це друге за популярністю місто країни, що приваблює туристів дивовижними пейзажами і близькістю головних вершин Непалу.

Похкара розташована на березі дуже красивого озера Пхева, з міста відкривається мальовничий краєвид на Гімалаї (Великий Гімалайський Хребет) з восьмитисячними вершинами – Дхаулагірі, Аннапурна, Манаслу та інші. Тут беруть свій початок кілька головних непальських треків.

Увечері вільний час.

Ви можете покататися на човні по озеру Пхева і насолодитися природною красою гір-восьмитисячників або ж зайнятися шопінгом.

Озеро Пхева площею 4,43 квадратних кілометра є візитівкою, символом і головною визначною пам'яткою Покхари. Воно займає друге місце за величиною, поступаючись лише озеру Рара. Його ширина складає 4 км, а довжина всього 1,5 км.

Чиста вода, у якій відображаються засніжені піки гір Дхаулагірі й Аннапурна, кольорові човни, які обрамляють водну гладь, яскрава зелень навколо – роблять це місце ідеальним для відпочинку.

У Покхарі можна придбати вироби з дерева і вовни. Рекомендуємо відвідати тибетський мінімаркет, щоб купити унікальні сувеніри.

Ніч у готелі.

День 5
Покхара – Чітван

Рано-вранці короткий трек до Сарангкота.

Сарангкот – це село, відоме своєю мальовничою красою і приголомшливим краєвидом на Гімалаї. Розташоване на висоті 1600 метрів над рівнем моря і є ідеальним місцем для споглядання захоплюючого виду Аннапурни – всіх чотирьох піків (7200-8093 метри), Дхаулагірі (8167 метрів), гірських хребтів Манаслу (8163 метри), Ламджунг (6983 метри), Мачапучра (6997 метрів) і долини Покхара.

Повернення в готель. Сніданок.

Огляд визначних пам'яток долини Покхара.

Девіс Фолс (Водоспад Девіс) – незвичайний водоспад з підземним тунелем завдовжки 500 футів, від початку до самого дна. Непальською мовою водоспад називається Патале Чанго (підземний водоспад).

Ступа Шанті (Пагода Світу) є приголомшливим пам'ятником, розташованим на пагорбі Анаду з краєвидом на чарівне озеро Пхева з чарівним гірським хребтом Аннапурни на задньому плані.

Храм Гуптешвар Махадев – печерний храм, присвячений Шиві, недалеко від місця, де річка Сеті тече з-під землі. У довгій, глибокій і темній печері можна побачити унікальні чудеса природи в природному середовищі.

Переїзд у Королівський національний парк Чітван.

Ніч у готелі.

День 6
Чітван – Катманду

Сніданок.

Національний парк Чітван був створений урядом Непалу для збереження і захисту дикої природи. Розташований у субтропічній внутрішній Терайській низовині на півдні центральної частини Непалу, площа парку – 952,63 кв. км. У 1984 році парку було присвоєно статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Тут, у природних умовах, мешкає до 25% існуючих у світі однорогих носорогів, бенгальські тигри, дикі буйволи, багато видів оленів, леопарди та інші мешканці джунглів. Прогулянка на слонах по джунглях.

Переїзд у Катманду. Ніч у готелі.

День 7
Катманду – Паро – Тхімпху

Сніданок. Рекомендуємо помилуватися світанком і сходом сонця!

06:00-06:30 Трансфер в аеропорт на реєстрацію рейсу для перельоту в Паро (політ 9:45 – 11:05).

Прибуття в аеропорт Паро і трансфер у Тхімпху – столицю Бутану. Реєстрація в готелі.

Екскурсія по Тхімпху – столиці Бутану.

Відвідаємо меморіальний чортен – буддійський монастир, розташований на Добум Лам у південно-центральній частині Тхімпху неподалік від індійського військового госпіталю. Чортен було побудовано в 1974 році в пам'ять про третього короля Бутану – Джигме Дорджі Вангчука. Є однією з головних визначних пам'яток міста і найвідомішою релігійною спорудою Бутану.

Потім відвідаємо монастир Чанг Гангкхар (один з найстаріших монастирів у долині), Національний зоопарк (де можна поспостерігати за такіном – національною твариною Бутану), а також Національну бібліотеку Бутану, яка була відкрита в 1967 році з ініціативи королеви Аши Пунцо Чоден і містить колекцію священних писань.

Ніч у готелі.

День 8
Тхімпху

Сніданок.

Відвідування музею Народної спадщини, де ви побачите, як виглядав традиційний сільський будинок у Непалі понад століття тому. Старовинна обстановка будинку познайомить вас з традиційним укладом життя селян.

Далі відвідування Бутанського (Національного) музею текстилю, який був відкритий у 2001 році, тут міститься вражаюча колекція ексклюзивних антикварних виробів з бутанського текстилю.

Потім ми побачимо Національний інститут Зоріг Цусім – «школу живопису». У ній навчають тринадцяти видів мистецтва і ремесел.

Екскурсія продовжиться в Національному інституті традиційної медицини, де займаються підготовкою лікарів, проводять медичні дослідження і лікують за допомогою ліків, виготовлених за народними рецептами: з мінералів, тварин, дорогоцінних металів і каменів, а також рослин.

Далі ми познайомимося з Мануфактурою з виробництва традиційного паперу.

Ніч у готелі Тхімпху.

День 9
Тхімпху – Пунакха

Сніданок.

Переїзд у Пунакху через перевал Дочу-ла.

За годину їзди від Тхімпху розташований перевал Дочу-ла (3100 метрів), де в ясний день можна милуватися східними Гімалаями – дивовижним видом на піки-семитисячники, серед яких Гангкар Пунсум (7497 метрів) – найвища вершина Бутану. Відвідування прекрасних 108 чортенів, побудованих на пагорбі Аши Дорджи Вангмо Вангчуком для безпеки і благополуччя Його Величності Короля Бутану.

Поїздка в Пунакху – стару столицю Бутану і наразі зимову резиденцію правлячого ченця.

Недалеко від поселення Лобеса розташований монастир Дівочого Безумця – Чімі-Лхакханг, відомого своєю святинею родючості, куди пари, нездатні завагітніти, приходять за благословенням.

Відвідування Пунакха-дзонг, розташованого на стику річок Пхо Чу і Мо Чу. Дзонг був побудований у 17 столітті, з того часу це релігійний і адміністративний центр регіону. Саме тут була введена подвійна система правління, і в 1907 році на трон зійшов перший король Гонсар Уг’єн Вангчук. Пошкоджений протягом століть чотирма катастрофічними пожежами і землетрусом, дзонг був повністю відновлений четвертим королем Джигме Синг’є Вангчуком.

У дзонгу містяться майстерні предмети з дерева і Куенрей – коронаційний зал усіх бутанських королів.

Завершиться екскурсія оглядом підвісного моста Пунакха – одного з найдовших підвісних мостів у Бутані.

Ніч у готелі Пунакхи.

День 10
Пунакха – Тхімпху – Паро

Сніданок. Переїзд у Паро через Тхімпху.

Перед тим, як відправитися в Паро, відвідайте національне поштове відділення, де можна придбати різні види бутанських марок, а також зробити власні бутанські марки за допомогою своїх фотографій.

Обід у місті Тхімпха. Переїзд у Паро.

Відвідування Паро-дзонг – прекрасного зразка історичної архітектури Бутану. Він також відомий як Рінпунг-дзонг, що означає «фортеця, яка стоїть на купі дорогоцінних каменів». Цей визначний дзонг, розташований над річкою Паро, є прекрасним прикладом бутанської архітектури з її похилими стінами, які піднімаються на значну висоту.

Дзонг було побудовано в 16 столітті на фундаменті монастиря. Недалеко від дзонга розташований Ньяма Сампа – найстаріший традиційний консольний міст у Бутані. Відвідування Національного музею, який зараз міститься в залі біля Та Дзонг. Національний музей зараз закритий для відвідувачів через великі тріщини, які утворилися під час землетрусу у вересні 2011 року.

Увечері прогуляйтеся містом Паро, поспілкуйтеся з людьми, займіться шопінгом.

Ніч у готелі Паро.

День 11
Паро

Екскурсія в монастир Такцанг (монастир Тигрових гнізд).

Поїздка від міста Паро до парковки займає близько 30 хвилин. Прогулянка до оглядового майданчика триватиме близько 1,5 години, і звідти ви зможете насолодитися захоплюючим краєвидом на монастир, який примикає до схилу скелі.

Зупинка для прийому їжі, похід до монастиря (приблизно 1,5 години шляху). Монастир було побудовано в 1692 році навколо Самдупа Сенг Тактсанг – печери, де, як кажуть, Гуру Падмасамбхава медитував протягом трьох місяців. Вважається, що Гуру Рінпоче (Гуру Падмасамбхава) прилетів у це місце з Кхенпаджонга (Тибету) на спині тигриці і підкорив демона. Потім він виконав медитацію в одній з печер і з'явився у восьми втілених формах (проявах) та благословив це місце. Згодом це місце стало називатися «Тигровим гніздом».

Гуру Падмасамбхава відомий введенням буддизму в Бутані. Сьогодні Паро Такцанг – найвідоміша з тринадцяти печер, у яких він медитував.

Після відвідин монастиря, спуск вниз до дороги з обідом в оглядовій їдальні.

Далі відвідування храму Кічу – це один зі 108 храмів, побудованих у 7 столітті тибетським королем Сонгстеном Гампо. Історія свідчить, що гігантський демон лежав на всій території Тибету і Гімалаїв і перешкоджав поширенню буддизму. Щоб здолати його, король Сонгстен Гампо вирішив побудувати 108 храмів, які будуть розміщені на всіх точках його тіла. З цих 108 храмів два були побудовані в Бутані.

Увечері відпочинок. Ніч у готелі Паро.

День 12
Паро – Катманду

Сніданок.

Виліт з Паро в Катманду.

Вільний час. Прогулянка околицями Катманду, покупка сувенірів і подарунків.

У перекладі з санскриту Катманду (стара його назва – Кантіпур) означає «Місто краси», і це неспроста – адже в усі часи місто славилося своєю дивовижною архітектурою і майстерно виконаними храмами. За даними істориків, місто було назване на честь найстарішого храму Касхамандал, який зберігся до наших днів на площі Дурбар у самому Катманду.

Столиця Непалу сьогодні перебуває в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО завдяки своїм культурним та історичним пам'яткам, що дійшли до нашого часу.

Ніч у готелі Катманду.

День 13
Катманду – Київ

Виліт з Катманду. Повернення в Україну.

Заповніть документи та надішліть менеджерам

* Для отримання Бутанського перміта необхідні всі паспортні дані (ім'я, прізвище, національність, стать, дата народження, номер паспорта, дата видачі, термін дії паспорта, професія) і кольорова копія закордонного паспорта мінімум за 1 місяць до початку туру.

Додаткова інформація

Авіаперельоти:

Київ – Стамбул – Катманду – Стамбул – Київ
Катманду – Паро – Катманду

Заказ тура