Величний Чернігів – місто легенд

980
₴UAH
1 днів
Маршрут

Київ - Чернігів - Седнів - Київ

Країни:
Тип туру
Тури Україною, Тури вихідного дня, Бюджетні тури, Одноденні тури, Тури на травневі свята

За часів Київської Русі Чернігів був другим за величиною і значенням містом, поступаючись тільки Києву - столиця стародавнього князівства на сіверських землях, затишне, поетичне місто, що зберегло старовинну архітектуру.

Саме тут Ви зможете побачити найдавніші церкви України: Преображенський собор (1037 р.), Борисоглібський собор (1130 р.), давньоруська церква Параскеви П'ятниці - якимось дивом збереглися храми домонгольського періоду, золотий фонд старовинних храмів України.

Саме тут ви зможете побачити давньоруське городище - чернігівський дитинець або вал з комплексом оборонних споруд -  нині дитинець улюблене місце прогулянок місцевих жителів і гостей міста.

Одна з головних визначних пам’яток міста - Антонієві печери - побудовані в місці дивовижної сили, де свого часу знаходилося велике язичницьке капище бога Перуна, - в Болдиних горах. Величезний підземний комплекс славиться своєю особливою енергетикою, дивовижними легендами і навіть своїми привидами. Тут панує особлива атмосфера таємничості — про неї не можна розповісти — її потрібно тільки відчути!

І, обов’язково, послухати легенди Чернігова: про дівчину-воїтельку Предславу Чорну - доньку засновника міста, про незлічені скарби Івана Мазепи та неприкаяну душу Мотрі Кочубей , та навіть … про вампірів! Так, так і такі були в Чернігові.

Не менш легендарні і передмістя Чернігова. Наприклад, містечко Седнів, з яким ми пропонуємо вам познайомитися. Родзинка міста - дерев’яна козацька Георгіївська церква, побудована без єдиного цвяха вона вражає своєю багатою різьбою і дивовижною історією. У цьому храмі, присвяченому Георгію-Змієборцю, святили свої шаблі козаки Седнівської сотні Чернігівського полку перед військовими походами.

А ще тут проходили зйомки фільму «Вій» і, кажуть, досі відбуваються незрозумілі явища!

Цікава, захоплююча екскурсія підходить для будь-якого часу року і будь-якої погоди.

У вартість входить
Комфортабельний автобус за маршрутом;
Екскурсії у супроводі феєричного гіда;
22
Медичне страхування.
У вартість не входить
Обід;
Вхідні квитки;
22
Особисті витрати.
Київ - Чернігів - Седнів - Київ
День 1
Київ – Чернігів – Седнів – Київ

7:45 - Зустріч групи на ст.м. "Чернігівська".

Переїзд до Чернігова.

Екскурсія містом, головною частиною якої буде  відвідування княжого Дитинця - найдавнішої частини Чернігова, де розташовувалася резиденція чернігівських князів, а також знаходилася внутрішня чернігівська фортеця. На території княжого Дитинця  ми відвідаємо найдавніший храм Русі - 1000-літній Спасо-Преображенський собор, побачимо усипальницю чернігівських князів – Борисоглібський собор ХІІ ст., оглянемо соковито прикрашену кам’яним різьбленням будівлю Чернігівського колегіуму - найстарішого навчального закладу Лівобережної України (1700 р.) та почуємо легенди «Будинку Мазепи» кінця ХVII ст.

Потім прогуляємось фортечним валом вздовж знаменитих чернігівських гармат та дізнаємось про давню традицію місцевих красунь призначати побачення біля 13-ої гармати :) Посидимо на бронзовій лавці поруч з пам'ятником Т.Г.Шевченку, потерши палець якому можна загадати бажання, та відвідаємо «візитівку» Чернігова - Катерининську церкву початку ХVIII ст. і помилуємось її унікальним іконостасом з вирізьбленими з дерева козацькими гербами! Сфотографуємось біля нових пам'ятників князю Мстиславу, гетьману Івану Мазепі, козацькому полковнику Мартину Небабі, архієпископу Лазарю Барановичу, літописцю Нестору!

На годинку завітаємо до Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського – одного з найстаріших, найбагатших, добре знаних музеїв України. Перлиною зібрання музею є колекція Українських старожитностей  В.В. Тарновського, наукова та культурна вага якої, виходить далеко за межі Чернігова й України.

А після обіду відвідаємо Болдині гори – сакральний центр стародавнього Чернігова. Ще в дохристиянську добу тут знаходилися язичницькі святилища та великий курганний некрополь, де, за переказами, похований засновник міста князь Чорний та билинний богатир Ілля Муромець. Тому не випадково саме Болдині гори обрав для свого відлюдницького усамітнення «батько руського чернецтва» преподобний Антоній Печерський. Сьогодні Антонієві печери - унікальний підземний комплекс, загадковий та містичний, з виритими в породі рукотворними чернечими келіями часів Київської Русі і унікальними підземними цегляними храмами в стилі бароко.

Потерши диво-камінь у вівтарній частині П'ятницької церкви ХІІ століття, щоб ще раз повернутися до Чернігова, відправимось до ще одного старовинного містечка - Седніва.

«Мистецтво і природа зробили все, чим можна прикрасити це дивне місце» - писав про Седнів відомий художник Лев Жемчужников. І дійсно, самобутні пам'ятки архітектури разом з неймовірною красою ландшафтами сформували особливий дух цього стародавнього містечка, історія якого овіяна численними переказами й легендами.

В Седнєві ми прогуляймося дворянською садибою Лизогубів -  найвідомішої чернігівської козацької родини, яка впродовж майже 250 років була тісно пов'язана із Черніговом. В садибі збереглися садибний будинок, загадковий грот, романтичний місток, вікові алеї та альтанка-ротонда, звідки  можна помилуватися на заплаву річки Снов. Тут панує особлива атмосфера, яка допомагає відпочити душею,

А наостанок обов’язково відвідаємо дерев'яну Георгіївську церкву, яка набула особливої слави після зйомок в ній гоголівського "Вія".

18:00 Орієнтовний виїзд до Києва.

21:00 - Орієнтовний час повернення на ст.м. "Лісова".

Заповніть документи та надішліть менеджерам
Вывод версии для печати

Швидке замовлення