Кам'яне село - цвітіння золотих азалій

1200
₴UAH
1 днів
Маршрут

Київ - Олевськ - Геологічний заказник "Кам'яне село" - Київ

Тип туру
Одноденні тури, Весняні мандри, Подієвий туризм, Тури вихідного дня, Бюджетні тури, Тури Україною
Дати

Опис туру

Кам'яне село... Місце казок і чаклунства. Незвичайним це місце робить безліч величезних валунів, древніх, вкритих мохом, розкиданих лісом поодинці й групами, так що вони утворюють чудернацькі комбінації та дійсно нагадують двори, вулиці, проходи, якщо не людського поселення, то як мінімум гоббітівського селища.

Тут розташований український Стоунхендж! Археологи називають Кам'яне село єдиною білою плямою на мапі України. Історики підозрюють: либонь, тут спочив князь Ігор, чи то заховано золото гетьмана Полуботка, або ж бібліотеку князя Ярослава Мудрого. Бджолярі всього світу мріють спробувати тут справжній бортний мед. Толкіністи всього світу стверджують, що Толкін писав Віковічний ліс саме з Олевського лісу. Німці знають, що село Устинівка – ніщо інше, як німецька колонія Юстинбург. Християни вірять, що тут був Бог, і саме його сліди залишилися на одвічному камені. Окультисти розповідають, що тут живе вся лісова нечисть, і її можна навіть побачити. Рибалки приїжджають сюди за багатим уловом і полюванням. І тільки тут готується казковий мед з пивом.

А головне, що саме тут розташоване таємниче диво природи – Кам'яне село, дивовижна краса поліської природи та найдобріші люди.

Приїжджайте і переконайтеся самі!

У травні в Кам'яному селі особливий період: увесь ліс заповнюється яскраво-жовтими квітами диких рододендронів (азалій)! Не пропустіть. Це чудо триває недовго!

У вартість входить
Комфортабельний автобус за маршрутом;
Екскурсії за програмою у супроводі гіда;
Екологічний збір у заказнику "Кам’яне село";
Медична страховка.
У вартість не входить
Харчування;
22
Особисті витрати;
Чайові гіду, водієві;
Інші витрати, не зазначені у програмі.
Київ - Олевськ - Геологічний заказник "Кам'яне село" - Київ
День 1
Київ – Олевськ – Геологічний заказник Кам'яне село – Київ

7:30 Виїзд від ст. м. Житомирська в Києві.

Оглядова екскурсія по місту Олевськ – одному з найдавніших древлянських міст. Ми побачимо розкопане стародавнє городище VIII (!) століття та всілякі цікаві предмети, які знайшли тут археологи. А також Свято-Миколаївську церкву ХVІ століття, Католицький храм Воздвиження Святого Хреста та чудову панораму річки Уборть. Назва Уборть походить від старовинного древлянського промислу – бортництва – збору меду диких бджіл за допомогою спеціальних вуликів -  «Бортів». Дотепер бортництво існує в цих краях, і борті ми також побачимо.

Продовжуємо свій шлях у геологічний заказник Кам'яне село – одного з неймовірних чудес України, створених самою природою. Він є унікальним нагромадженням гранітних брил, химерно розкиданих серед лісу. Вкриті мохом каміння-валуни різних розмірів і форм нагадують сільські хати, що розташовані на одній «вулиці» – звідси і назва Кам'яне село.

Про появу Кам'яного села існують різні наукові версії та ходять таємничі легенди –  всі варіанти ви почуєте під час прогулянки заповідником.

А ще ви обов’язково відчуєте неймовірну містичну атмосферу цього місця. Гарантовано отримаєте заряд бадьорості та наснаги незалежно від того, чи вірите Ви в місця сили, чи не вірите. Особливо, якщо наважитесь … пройти крізь камінь. Так, так – тут це можливо! Є такі особливі камені, в яких  одна половинка від добра, друга від темних сил – коли просуваєшся між ними, все досягає рівноваги. Отже на протилежному боці цього «порталу» набуваєш впевненості та чудового настрою. І імунітет точно підвищується :)

А ще можна постояти в центрі круглого каменю, розколотого точно по сторонам світу - у цьому легко переконатися за допомогою компаса.  А ще є Інь і Янь, які можна об'єднати, дотягнувшись до них руками. Або можна піднятися по пророслому корінню на вершину каменю, який, можливо, колись був присвячений Богу сонця!

Багато чудернацького в цьому місці…

А в травні в Кам'яному селі особливий період. Адже крім каменів-велетів ви зможете побачити цвітіння реліктового виду – азалії понтійської або рододендрону жовтого - рослини, яка існує з дольодовикових часів. Саме в другій половині травня темний сосновий ліс несподівано стає яскравим і жовтогарячим. Таке враження, що кущі  буквально “горять” на сонці.

Цікаво, що крім українського Полісся побачити цю рідкісну квітку можна тільки на Кавказі та подекуди в Канаді.

Після прогулянки пообідати можна на свіжому повітрі, на спеціально обладнаному місці з лавками та столами. Для «поліпшення сприйняття» охочі (таких завжди більшість) дегустують калганівку – настоянку кореня калгану, пляшечку якої за бажанням можна придбати додому.

Надихавшись свіжим повітрям, отримавши масу задоволення та незабутні враження, повертаємось до Києва.

21:00 Орієнтовний час прибуття до Києва.

Заказ тура