Terra Україна: кілька світів Тернопілля

4980
₴UAH
4 днів
Маршрут

Київ | Ваше місто - Заліщики - печера Вертеба - Монастирок - Плебанівка - Теребовля - Скалат - Тернопіль - Вишневець - Кременець - Білокриниця - Тараканівський форт - Микулинці - Зарваниця - Ішків - Тернопіль - Ваше місто | Київ

Тип туру
Тури Україною, Бюджетні тури, Тури вихідного дня, Тури на травневі свята
Дати

Опис туру

Тернопільська область - одна з найменших областей України, але навряд чи будь-яке інше місце України може зрівнятися з нею за кількістю середньовічних замків, християнських святинь та природних цікавинок. За переліком пам'яток архітектури Тернопільщина поступається лише Львівській області, яка значно більша за розміром.

У цьому турі ми познайомимось з місцями, які не так часто потрапляють до туристичних маршрутів, але при цьому є унікальні, визначні та … таємничі: замки в Теребовлі та Микулинцях, палац Вишневецьких, унікальна печера Вертеба, загадкове капище в Монастирку та вражаюча підкова Дністра в Заліщиках!

Вас приємно здивує вишукана архітектура старовинних вуличок Кременця, вразить таємничий форт-привид в Тараканові та здивує Плебанівський віадук, дуже схожий на віадук в Гогвартсі ). А ще на нас чекають неймовірний комплекс Зарваниці та, звісно, - Файне місто Тернопіль, де стародавні традиції чудово уживаються з сучасними трендами.

В одній подорожі ви неначе відвідайте кілька світів!

У вартість входить
Транспортне обслуговування по маршруту;
2 ночі у готелі "Avalon Palace" зі сніданками;
Екскурсії за програмою у супроводі феєричного гіда;
Страхування.
У вартість не входить
Проїзд до Заліщиків / з Тернополя;
22
Обіди, вечері;
Особисті витрати.
22
Київ | Ваше місто - Заліщики - печера Вертеба - Монастирок - Плебанівка - Теребовля - Скалат - Тернопіль - Вишневець - Кременець - Білокриниця - Тараканівський форт - Микулинці - Зарваниця - Ішків - Тернопіль - Ваше місто | Київ
День 1
Київ - Заліщики

Виїзд з Києва потягом № 57 о 19:11.

Квитки на потяг ви можете придбати у нас, або самостійно.

День 2
Заліщики - печера Вертеба - Монастирок - Плебанівка - Теребовля - Скалат - Тернопіль

Прибуття у Заліщики о 07:12 (за розкладом).

Рано вранці наш потяг зупиняється на станції. І вже буквально за півгодинки ми з вами будемо милуватися з високого буковинського берега неймовірним краєвидом на місто Заліщики, що немов би оточене блискучою, сріблястою стрічкою Дністра.

Так починається Тернопілля.

І ми їдемо досліджувати визначні та унікальні пам'ятки цієї землі.

Перша з них - єдина у світі печера-музей Трипільської культури - печера Вертеба. Печеру випадково відкрили 200 років тому у 1823, коли вода вимила з темного провалля кілька глиняних посудин із дивовижними красивими візерунками, чимось подібними на античні. І тільки через 70 років люди дізнались, що це були зразки культури зниклої цивілізації, а вік знайдених артефактів - понад 5 тисяч років.

Наступна зупинка - скельний храм у Монастирку - місце містичне і загадкове. У цій красивій місцевості, де над річкою Серет і її долиною нависають мальовничі скелі, з давніх-давен люди проводили релігійні обряди. І досі зберігся язичницький жертовний камінь та дохристиянський печерний храм. На зміну язичникам прийшли перші монахи, які також забажали оселитися у гарному і затишному місці. У печері на стіні можна побачити унікальну старовинну ікону Ісуса з заплющеними очима. Тож навіть якщо ви не вірите у різні місця сили та енергетичні потоки, все одно варто приїхати в Монастирок щоб насолодитися красою природи та доторкнутися до стародавньої історії.

А на обід ми відправимося до Теребовлянського князівства.

Теребовля (колись Теребовль) - одне із найстаріших міст України, яке вже згадувалось в Іпатівському літописі в 1097 році. Сьогодні це невелике містечко, а колись було столицею Теребовлянського князівства. Головною туристичною родзинкою Теребовлі є замок, який збудований на високій горі і вражає товщиною своїх стін, яка місцями досягає 4-5 метрів, та велетенською вежею. З бастіонів, на які ми піднімимось, відкривається чудова панорама Теребовлі: комплекс колишнього монастиря кармелітів, ратуша, церква Святого Миколая, старовинні вуличкі - ми ще побачимо їх під час прогулянки. Замок існує в Теребовлі з IX століття, отже за тисячу років його історія збагатилась безліччю легенд та імен реальних героїв - захисників та розбудовників Замку і міста.

Остання наша зупинка біля фортеці чотирьох веж - Скалатського замку. Його по праву називали твердинею Поділля. По кутах замку досі стоять п'ятигранні чотирьохярусні вежі-близнюки, чітко орієнтовані по сторонах світу. Додайте 6-метрові оборонні мури та двометровий ров з усіх боків. А підземні ходи, за легендою, тягнулись від замку аж на 12 км. В мирний час мешканці зберігали в цих тунелях припаси та пиво.

Але по дорозі ми ще під'їдемо до одного із наймальовничіших мостів України - кам'яного віадуку в Плебанівці (1896 р.), що неподалік від Теребовлі. Це архітектурне диво має 9 арок і справно служить до сьогоднішнього дня. Всім, хто приходить до нього, він нагадує славнозвісний віадук із фільмів про Гаррі Поттера.

Вечір ми проведемо в Тернополі. Тернопіль - місто з особливим галицьким шармом: старовинні храми, зелені парки, безліч затишних та колоритних кафе - тут можна дуже приємно провести вечір.

За бажанням - вечеря в аутентичному ресторані, який знаходиться зовсім поруч з нашим готелем.

Ніч у готелі "Avalon Palace" у Тернополі.

День 3
Тернопіль - Вишневець - Кременець - Білокриниця - Тараканівський форт - Тернопіль

Після сніданку продовжуємо знайомство з визначними місцями Тернопілля.

Їдемо у Вишневець. Родинний маєток князів Вишневецьких існував тут з 1395 року. Спочатку це був потужний замок, а після його руйнування - елегантний палац, який за задумом будувався подібним до французького Версалю. Палац оточує чудовий ландшафтний парк, а біля підніжжя пагорба, на якому височить Вишневецький палац, ось уже декілька віків стоїть одна з найстаріших архітектурних пам'яток - призамкова церква Вознесіння Господнього, яка стала родовою усипальницею князів Вишневецьких. Саме з Вишневця бере початок знаменитий рід князів Вишневецьких, представники якого відігравали ключову роль в усіх сферах життя тодішнього суспільства. Серед Вишневецьких - король Речі Посполитої, два претенденти на корону, великий коронний гетьман, великий литовський гетьман, канцлер Великого князівства Литовського та козацький ватажок - гетьман Дмитро (Байда) Вишневецький.

Далі відправляємось на екскурсію в Кремінець. Це місто розташоване біля підніжжя Кременецьких гір, і перше, що ми зробимо - відправимось на гору Бона до залишків замку XII-XVI сторіччя. Боною гору названо за іменем колишньої власниці замку, дружини польського короля Сигізмунда І, неаполітанської принцеси Бони Сфорци д'Арагони.

Гора знаходиться в історичному центрі міста і з неї відкривається вражаюча панорама - ви разом побачите всі пам'ятки Кременця: Миколаївський собор з келіями, Богоявленський монастир, будинки-близнюки. Але найбільше враження в Кременці справляє величний ансамбль Єзуїтського Колегіуму XVIII-XIX сторіччя, який був великим та відомим освітнім центром. Пізніше, на основі зібрання книг колегіуму, виникла бібліотека Київського університету Святого Володимира, та й сам Київський університет народився саме у Кременці. А Ботанічний сад Кременця став першим на території України та також послужив основою для створення Київського Ботанічного саду. Ви це знали?

Після обіду на хвилинку заїдемо в Білокриницю побачити палац в стилі англійської неоготики та прогулятись по невеликому, але дуже приємному англійському ж парку. Палац був побудований поміщиком А. Чосновскім на місці оборонного замку, закладеного в XVI князями Збаразькими. Після смерті останнього власника, згідно з його заповітом, Білокриницький палац був переданий сільськогосподарському училищу.

А потім відвідаємо одне з найдивніших та таємничих місць в Україні –Тараканівський форт - форт-привид, український форт Баярд. Це абсолютно унікальна споруда! Уявляєте, всередині рукотворного пагорба (!) ховається добре укріплене військове містечко з усілякими хитрощами, пастками, комунікаціями, житловими спорудами та навіть церквою - ніде більше ви не побачите нічого подібного! Може і примару пощастить зустріти...

Якась годинка часу, і ми знову в Тернополі. Вечеря самостійно в місті або готелі.

День 4
Тернопіль - Микулинці - Зарваниця - Ішків - Тернопіль - Ваше місто

Сніданок в готелі.

І, нарешті, пішохідна екскурсія по місту Тернопіль вже в супроводі екскурсовода.

Ми дізнаємось історію Старого Замку, який був побудований в 1548 році на березі створеного в той час на річці Серет величезного ставу. Побачимо Надпрудну церкву - найдавніший храм Тернополя. А ще безліч чудових пам'яток, які роблять місто живим і самобутнім: Данилу Галицькому, Йосипу Сліпому, Соломії Крушельницькій, а також чудові вулиці та бульвари з фонтанчиками, годинниками, квітами, і всілякими цікавинками. Файне місто Тернопіль! Свого часу всі підступи до міста охоронялися могутніми фортифікаційними спорудами. І сьогодні ми їдемо їх досліджувати.

Одна з таких споруд знаходиться в Микулинцях (колись Микулин). Це одне з містечок України, історія яких сягає сивої давнини. Місто вперше згадане у "Повчанні Володимира Мономаха" (1096р.). І має чим похвалитися: замок Сенявських-Йорданів (1550 р.), розкішний бароковий костел Святої Трійці, який було збудовано за зразком кафедрального собору у Дрездені, палац Потоцьких-Конопко. А ще на території селища знаходиться броварня, що варить 16 сортів запашного і поживного напою з 1698 р. із доброї джерельної води та екологічно чистої сировини. Варто придбати декілька пляшок "Микулинецького" в фірмовому магазині броварні та переконатися в його відмінній якості.

Далі відправляємось в селище Зарваниця, де, за переказами, в далекому 1240 році, київський чернець, рятуючись від навали орди хана Батия, знайшов цілюще джерело та чудотворний образ Божої Матері біля нього. Монах збудував каплицю та невеличку печеру для себе, і з того часу Зарваниця стала місцем паломництва, а ікона Зарваницької Божої Матері - однією з найвідоміших і найулюбленіших ікон для християн усього світу.

Зараз на цьому місці споруджено комплекс церковних споруд Української Греко-Католицької Церкви, прикрасою якого є велична чотириярусна дзвіниця, яка височить на 75 метрів. Бажаючи зможуть пройти по Хресній дорозі, набрати цілющої води у джерелі Святої Ганни та роздивитись у центрі з'явився унікальний комплекс культових споруд "Український Єрусалим".

Остання наша екскурсія до Музею музичних інструментів, який був заснований в 2013 році музикантом Петром Католою. В музеї зберігаються музичні інструменти з понад 90 країн - з усіх континентів, близько 200 експонатів. А господар музею про кожний з них знає легенди і правдиві історії про їх створення. Музей інтерактивний, тож якщо ви мріяли виконати мелодію на якомусь з інструментів, то можна буде спробувати, чи хоча б зробити гарне фото. А як звучить той чи інший інструмент професійно, продемонструє господар музею разом з сином, виконуючи різні мелодії.

Повернення в Тернопіль. Ще один вечір в місті. Вечірня прогулянка по набережній "Тернопільського моря" - найбільшого штучного ставу в Європі, де є навіть Острів Кохання. Спостерігаємо захід сонця і насолоджуємось подільською кухнею.

Відправляємось до Києва вечірнім потягом.

Проживання в готелі (двомісні номери зі зручностями, 1/2 dbl):

Тернопіль, готель "Avalon Palace" 

Готельно-ресторанний комплекс Avalon Palace - це сучасний просторий готель в класичному стилі з затишною атмосфероюмає зручне розташування як для гостей на авто, так і для гостей, що будуть користуватись громадським транспортом. Комплекс розташований в самому серці міста Тернополя.

Номери обладнані усім необхідним для комфортного відпочинку: біла постіль, рушники, косметика, фен та ін.

Навколо готелю розвинена інфраструктура – магазини та кафе, найсучасніші сервісні центри для авто, заправка.

Додаткова інформація

Орієнтовна вартість вхідних квитків на екскурсіях:

- Печера Вертеба, Тараканівський форт, Замки в Теребовлі, Скалаті, Кременці - за кожен 50 грн (для дорослих) /25 грн.(діти/студенти);
- Палац Вишневецьких - 90 грн./40 грн.;
- Музей музичних інструментів «Камертон» - 60 грн.

Заказ тура