Terra Румунія. Гранд тур високогір'ями Карпат
Чернівці - Садова - Чокенешть - Борша - Вішеу-де-Сус - Сепинці - Бирсана - Бая-Маре - Клуж-Напока - Турда - Хунедоара - Себеш - Трансальпіна - Хорез - Римніку-Вільче - Трансфегераське шосе - Ришнов - Буштень - парк Бучеджі - Брашов - Біказ - Пятра-Нямць - Трансрарау - Чернівці
Такої Румунії ви ще точно не бачили! Представляємо вам унікальну мандрівку, кожен день якої буде наповнений перехоплюючими дух враженнями, мальовничими краєвидами і неймовірними відкриттями. Судіть самі:
- Чотири найвищі і найкрасивіші дороги - Трансальпіна, Трансфагераш, Трансбучеджі і Трансрарау;
- унікальна печера, що входить до ТОП-25 туристичних об'єктів світу;
- найвищі в світі шпилі дерев'яних церков;
- Сфінкс, Дівочі Скелі і Пекельна Брама;
- справжнісенький паровоз, що рухається парою по горах;
- карколомні серпантини і моторошні каньйони;
- неприступні цитаделі і містичні замки поза звичних туристичних шляхів;
- загублені високо в горах магнетичні льодовікові озера;
- Веселий Цвинтар, на якому точно можна луснути від сміху;
- витончена краса і бездоганність архітектурних ліній монастирів;
- медитативні пейзажі і могутні гори;
- насичене озоном повітря й умиротворення, розлите навколо...
І це ще не все! Феєрія проведе вас "непопсовими" маршрутами румунських Карпат, через всю Трансильванію і Марамуреш, познайомить з унікальними елементами історї й культури Румунії, і покаже місце, де живе "Душа Карпат"...
Буде дуже незвичайно і цікаво, обіцяємо!
08:30 - Зустріч із гідом на пероні вокзалу в Чернівцях.
Квитки на потяг № 007/008, Київ - Чернівці - Київ можна придбати у нас.
09:00 - Сніданок у затишному ресторані в Чернівцях (входить у вартість туру). Посадка в автобус, виїзд на кордон. Проходження українсько-румунського кордону.
Зупинка на оглядовому майданчику в селі Садова. Панорамний огляд Буковинських Карпат (вхідний квиток 25 лей).
Далі ми відвідаємо монастир Сучевіца (вхідний квиток 15 лей).
Монастир Сучевіца розташований в Буковині, на північному сході Румунії. Цей діючий православний монастир - один з восьми, включених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Сучевіца була заснована в 1585-му році.
Обід в місцевому ресторанчику (опл.самостійно).
Зупинка в селі Чокенешть - відомий осередок писанкарства в Буковині.
Буковина, розташована на півночі Румунії, завжди приваблювала туристів своїми особливими принадами. Тамтешні краєвиди натхнули багато поетів та письменників, унікальні буковинські церкви були зведені великими молдовськими господарями
Переїзд в місто Борша - невелике гірське містечко, розташоване недалеко від східного краю Марамуреш, Борша є гарною базою для піших походів у масиви Родна та Марамурешуй.
Поселення в готель в Борші. Ночівля.
Сніданок, виселення з готелю.
Подорож унікальною лісовою вузькоколійкою "Моканіца" (квиток 15 евро).
Цю залізницю збудували, щоб доставляти ліс з важкодоступних узгір’їв, а в наш час потяг перетворено на туристичну атракцію, що возить відвідувачів через національний парк. Її родзинкою є старі паровози, задля руху яких справді використовують водяну пару. Для цього поїзд везе з собою вагончик дрів, а по дорозі машиніст зупиняється, щоб набрати з річки води.
Зупинка біля монастирю "Сапанта Пері" - найвищий в світі дерев'яний монастир. Це - дерев'яна церква, шпиль якої піднімається до позначки в 78 метрів. Сьогодні в монастирі живе кілька черниць.
Відвідування казкового монастиря в Бирсані. Нині монастир у Бирсані - один із найбільш відомих і найбільш популярних у Румунії. Обитель у Бирсані перетворює Марамуреш на справжній центр православного паломництва та надпопулярний туристичний регіон.
Біля румунського села Сепинці розкинувся один із найоригінальніших цвинтарів у світі, який отримав назву "Веселий цвинтар". На його різнокольорових дубових надгробках вирізьблені картинки професії або причини смерті небіжчика, а також оригінальний, подеколи поетичний опис життя та смерті покійного. Мабуть, це єдине кладовище в світі, де люди під час відвідин посміхаються і навіть сміються. Біля села є монастир з найвищою у Європі (а може, й у світі) храмовою дзвіницею.
Поселення в готель в місті Бая-Маре. Ночівля.
Сніданок, виселення з готелю.
Переїзд в місто Клуж-Напока. Оглядова екскурсія центром міста.
Клуж-Напока - одне з найстаріших і найбільших міст у Румунії, яке є неофіційною столицею Трансільванії. Церква святого Михаїла, монумент Корвіна, Музейна площа, вулиця Потаісса, Національний музей мистецтв - це далеко не весь перелік пам'яток, які варто побачити в Клуж-Напока. Місто заворожує своєю старовинною історією, великою кількістю різноманітних історичних пам'яток та чарівною атмосферою.
Переїзд в Соляну шахту Турда (вхідний квиток 60 лей, діти/студенти/пенсіонери - 30 лей).
Саліна Турда - соляна шахта біля містечка Турда, в окрузі Клуж, що на північному заході Румунії. Це місце входить в перелік "7 чудес Румунії". Саліна Турда в 2013 році була віднесена Business Insider до числа 25-ти топ-туристичних об’єктів світу, які варто відвідати.
Обід по маршруту (опл.самостійно).
Відвідування замку Корвінів (вхідний квиток 45 лей, діти/студенти/пенсіонери - 30 лей).
Серед галасливого промислового містечка Хунедоара на півдні Трансільванії, впираючись своїми шпилями в небо, височіє найбільший готичний замок Румунії - замок Корвінів. Неприступна цитадель вражає своїми розмірами та нагадує про бурхливе життя Трансільванії.
Переїзд в місто Себеш. Поселення в готель. Ночівля в готелі.
Сніданок, виселення з готелю.
Румунські гори є одними із найкрасивіших областей Європи - завдяки природі, видам та глибоким ущелинам чи романтичним селам. Давайте разом вирушимо в подорож мальовничою дорогою "Трансальпіна" через гірські хребти! Це одна з найвищих доріг в Карпатах. Найвища точка дороги 2145 метрів над рівнем моря.
Обід по маршруту (опл.самостійно).
Відвідування центру румунської кераміки. Хорезуська кераміка - це унікальний тип румунського гончарного посуду, який традиційно виробляється вручну навколо міста, неподалік від знаменитого монастиря Хорез. Він відображає розвиток знань і навичок багатьох поколінь щодо гончарства, саме тому майстерність гончарства Хорезу було внесено до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Зупинка біля монастиря Хорезу, заснований у 1690 році. Він вважається шедевром бранковенського стилю, відомого своєю архітектурною чистотою та врівноваженістю, багатством скульптурних деталей.
Переїзд в місто Римніку-Вільче. Поселення в готель. Ночівля.
Сніданок, виселення з готелю.
Факультативна екскурсія "Легендарний Трансфегераш й замки" (вартість за дорослого 40 євро, діти до 12 років 35 євро).
Подорож однією з найкрасивіших доріг світу - Трансфегераське шосе, з відвідуванням озера Балеа.
Дорога по гірському шосе в Карпатах нагадує серпантин, машини їдуть не поспішаючи, зі швидкістю 40-50 км на годину. Навколо відкриваються неймовірної краси пейзажі, можна навіть побачити ведмедів, які водяться в цих горах. Уздовж траси є безліч виступів для стоянок і фотосесій. За рейтингом популярної британської телепередачі Top Gear це шосе - найцікавіша дорога Європи.
Озеро Балеа - льодовикове озеро, загублене в горах. Дзеркальна гладь озера янтарно-нефритового відтінку завжди спокійна, у воді відображаються розташовані навколо гори.
Обід біля озеро Балеа (опл.самостійно).
Зупинка біля замку Поенарі - справжня перлина румунської історії та один із наймістичніших і захоплюючих дух замків Східної Європи. Цей середньовічний форт, часто званий "справжнім замком Дракули", зберігає безліч таємниць і легенд, пов'язаних з Владом III Цепешем, більш відомим як Влад Дракула.
Зупинка біля дамби "Відрару".
Переїзд в місто Ришнов. Зупинка біля фортеці Ришнов, яка була побудована близько 1215 року тевтонськими лицарями. Фортеця була завойована тільки один раз у своїй історії 1612 року Габріелем Баторі. Її побудували, щоб захистити місцеве населення Ришнова і навколишніх сіл від нападів місцевих феодалів.
Поселення в готелі у місті Ришнов. Ночівля.
Сніданок у готелі. Вільний день у Ришнові.
Факультативна екскурсія "Краса природи й велич гірського масиву Бучеджі "(вартість за дорослого 45 євро, діти до 12 років 35 євро).
Екскурсія містом Буштень. Буштень - це популярний оздоровчий курорт Румунії, розташований у південній частині Карпат. Чисте, насичене озоном хвойних лісів повітря, спокійна, відпочинкова атмосфера - все це сприяє тому, що курорт Буштень є приємним місцем для відпочинку.
На цьому курорті є підйомник (35 євро), на якому охочі можуть піднятися до незвичних, але чарівних природних скульптур у горах, а також побачити Великий пам'ятний монумент (близько 25 м), "Хрест Героїв", скелю "Сфінкс", та багато іншого.
Обід в центрі міста Буштень (опл.самостійно).
У самому серці масиву Бучеджі, у одній з улоговин каньйону річки Яломіца розташована печера Яломіца. З 15-го століття її населяли люди - ченці на чолі із волоським воєводою Міхнеєм Злим, які збудували тут православний монастир. Обитель чимало разів страждала від пожеж та зрештою відроджувалась. Нині тут діючий монастир та обладнаний вхід у півкілометрову печеру, яка складається із великої кількості різних ходів, залів та гротів.
Повернення в готель. Ночівля в Ришнові.
Сніданок, виселення з готелю.
Оглядова екскурсія у Брашові.
Притягує Брашов вінком гірських вершин Східних Карпат, які оповиті містичними історіями та легендами. По-друге, в літній час, завдяки хорошому клімату, Брашов - це живописний куток природи, де гармонійно переплітаються м'який клімат, повітря столітніх лісів, краса гір і чудові місцеві пам'ятки культури. Брашов не залишить байдужим нікого, незалежно від того, в яку пору року їдеш до нього в гості. Тривалість екскурсії - орієнтовно 1,5 год.
Переїзд до каньйону "Біказ" - найдовша і найглибша ущелина у Румунії, що з'єднує Трансильванію із Буковиною, прямовисні скелі та "Пекельна брама" - найвужче місце, що ніби зчавлює з боків. Дорога буквально втиснута у вузький каньйон, дном якого протікає невелика гірська річечка, а стрімкі стіни здіймаються на сотні метрів вгору, занурюючи тіснину каньйону в постійну темряву протягом усього дня.
Екскурсія до мальовничого гірського озера - Червоного озера. Зупинка на 127-метровій дамбі "Біказ Стожару".
Обід біля озера в місцевих ресторанчиках (опл.самостійно).
Поселення в готелі в місті Пятра-Нямць.Ночівля.
Сніданок, виселення з готелю.
Переїзд мальовничою гірською дорогою - "Трансрарау"до Дівочих Скель, пдорогою ми робитимемо зупинки на численних оглядових майданчиках, з яких відкриватимуться фантастичні краєвиди на гори, на багато десятків кілометрів.
"Дівочі скелі" - найвища вершина досягає висоти 1651 метр. Прогулянка до найвищих скель гірського масиву Рареу - 1538 м (доступна кожному до підніжжя скель). Це місце називають "Душа Карпат".
Зупинка на оглядовому майданчику з краєвидом на Східні Карпати (гори Рареу, Джумалеу). Фотосесія серед неймовірних краєвидів. Охочим запропонують румунський глінтвейн, вино, сир.
Виїзд на румунсько-український кордон.
Трансфер до вокзалу міста Чернівці. Завершення туру.
Вартість туру за 1 особу за умови проживання 1/2 DBL у готелях 3* зі сніданками:
Дорослий - 665 євро
Діти до 12 років (за умови проживання з двома дорослими на додатковому місці в номері) - 525 євро