Кава та Сіль. Архітектурні перлини навколо Львова
Львів – Жовква – Крехів — Львів – Самбір – Кульчиці – Дрогобич - Львів
Львів неймовірне місто!
Яке задоволення побродити по вузьких вуличках, подивитися на старовинні середньовічні будівлі, випити оригінального пива і надзвичайно смачної кави в численних затишних ресторанчиках і барах.
Але не тільки цим славиться Львів.
З 14 століття навколо Львова один за одним з’являються його супутники: містечка, замки, фортеці, монастирі. Всі вони свідки бурхливих і славних епох. Їх минуле тісно пов’язане з відомими історичними особистостями: благородними лицарями, князівськими родами, відважними воїнами і заможними магнатами. А романтичні і драматичні історії, що дійшли до нас через товщу століть, захоплюють і жахають.
У цій подорожі ми познайомимося з «перлиною ренесансу» — містом Жовквою, яка за кількістю архітектурних пам’яток займає друге місце після Львова,
і з знаменитим Крехівським монастирем — що усамітнився серед букових лісів, дивно умиротвореним і мальовничим, що славиться цілющою водою, чудотворними іконами і 400- річною історією.
Відвідаємо Самбір – одне з найдавніших міст Галичини, яке існує ще з літописних часів Русі, має багату історію – і драматичну, і курйозну. І … користується особливою популярністю серед закоханих на День Святого Валентина.
Завітаємо в село Кульчиці, яке подарувало Україні трьох гетьманів і знаменитого шляхтича Юрія Кульчицького, визволителю Відня від турків і родоначальнику кавового напою в Європі.
А ще на нас чекає Дрогобич - друге за величиною місто Львівщини, яке є одним із найкрасивіших і культурно найбагатших міст заходу України. Славиться своїми сакральними спорудами: унікальна дрогобицька дерев'яна церква святого Юра внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. А ще тут батьківщина Дрогобицької ковбаси J, і одним із найдавніших центрів солеваріння в Східній Європі.
Дуже цікава подорож!
8:00 Зустріч групи на залізничному вокзалі Львова.
В перший день нашої подорожі вирушаємо до Жовкви. Де досвідчений екскурсовод покаже нам всі найцікавіші пам'ятки цього "ідеального міста". Саме таку атмосферу створює надзвичайно гармонійне поєднання архітектурних шедеврів: міські стіни і башти, костел Святого Лаврентія з "падаючою" дзвіницею і Ратуші.
І, звичайно, ми з вами відвідаємо знаменитий Жовківський замок і храм Пресвятого Христового Серця, окрасою якого є твори живопису відомого українського художника Юліана Буцманюка - розписи в стилі українського модерну виконано в 1910–1911 й 1931–1939 роках.
Далі відправляємось в Крехів. Головною визначною пам'яткою міста є древній Крехівський монастир, заснований на початку 17 ст, - одна з найбільш значних святинь греко-католиків в Україні. Вас вразить краса і велич цього укріпленого монастирського комплексу. Так що, навіть якщо ви не греко-католик, вам варто там побувати. Тим більше, що на території комплексу є особливий цілюще джерело, яке позитивно діє на людей абсолютно всіх віросповідань!
Після обіду повертаємося до Львова.
Вільний час ви зможете відвідати якісь з чисельних музеїв Львова, або завітати до знаменитої Львівської опери, а може вас зацікавить вечеря з екскурсією на одній із знаменитих львівських пивоварень чи звичайна прогулянка старовинним містом.
Сніданок. Виселення з готелю.
І ми відправляємось в Стародавній Самбір. Гуляючи по Самбору, обов’язково відвідаємо Площу Ринок – серце старовинного містечка – яку прикрашає будівля ратуші з 40-метровою вежею. У місті є історико-етнографічний музей Бойківщина, і дуже багато старовинних храмів різних конфесій – величний костел Св. Іоанна Хрестителя 1530 року, розкішний комплекс монастиря бернардинів, костел єзуїтів, в якому на сьогоднішній день є зал камерної та органної музики, але головною родзинка міста є церква Різдва Пресвятої Богородиці – центр тяжіння всіх закоханих, адже в ній зберігаються мощі Св. Валентина, перевезених сюди з Риму. Тут же знаходиться ще одна святиня – чудотворна ікона Матері Божої.
А ще Самбір відомий, як батьківщина Леся Курбаса та Андрія Кузьменко, а також … Марини Мнішек – московської цариці та дружини Лжедмитрія І.
Наша наступна зупинка в селі Кульчиці. Тут народилися лідери повстанських рухів запорозьких козаків – Марко Жмайло і Павло Павлюк (Бут). Ці запорожці прославилися в XVII столітті, ставши організаторами повстань проти Речі Посполитої в українських землях.
Але найвідоміший уродженець Кульчиць – Петро Конашевич Сагайдачний. На початку XVII століття він став грозою турків і татар, здійснивши походи на Кримське ханство і Османську імперію, які увінчалися оглушливим успіхом. Крім того, в 1618 Сагайдачний напав на Москву. Однак найславніша перемога цього лідера запорожців – Хотинська битва 1621, в результаті якої турки були змушені відмовитися від планів захоплення Східної Європи.
А ще один знаменитий виходець з Кульчиць – Юрій Кульчицький, який познайомив Європу з турецькою кавою. В краєзнавчому музеї ми дізнаємось історії цих уродженців Кульчиці, в обов’язково заглянемо в кав’ярню, побудовану за зразком віденської кав’ярні «Під синьою пляшкою», заснованої Кульчицьким в 1683 році, де ви скуштуєте запашну каву, зварену за давнім рецептом самого Юрія Кульчицького!
Покинувши Кульчиці, відправляємось в Дрогобич. Це друге за величиною місто Львівщини, яке є одним із найкрасивіших і культурно найбагатших міст заходу України.
Ми відвідаємо стару дерев'яну церкву св. Юра, яка є окрасою Дрогобича з 1656 року. Тоді храм перевезли сюди з іншого українського села. Унікальна будівля внесена до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Прогуляємось викладеними бруківкою, вуличками. Вони здивують контрастом: історичної архітектури, новітніх споруд та затишних кафе. Серед найстаріших – Дрогобицька вежа XIII ст. А також атмосферні храми: костел Св. Варфоломія, церква Св. Параскеви і собор Святої Трійці. Почуємо цікаві розповіді про Івана Франка та Бруно Шольца, які тут провели чимало часу та стали часткою історії міста. А можливо побуваємо і на солеварному заводі. Це найстаріше підприємство у Європі, яке досі працює. Нам покажуть, як виробляють сіль, якою користується вся Україна і не лише. І розкажуть цікаві історії з минулого заводу.
Повернення до Львова.
Від’їзд вечірнім потягом.