На хвилях Дунаю

2690
₴UAH
3 днів
Маршрут

Сарата – Вилкове – Дунайський біосферний заповідник – Сарата

Тип туру
Бюджетні тури, Тури Україною, Тури вихідного дня, Бази відпочинку України
Дати

Опис туру

Дельта Дунаю, лабіринт островів та численних водних проток – дунайські плавні, що стали домівкою для десятків рідкісних видів тварин та птахів, Вилкове – місто на воді, засноване старовірами-ліпованами, безкраї степи та родючі виноградники  української Бесарабії – все найцікавіше, що можна побачити в цьому унікальному заповідному куточку, створеному природою і гармонійно доповненому людиною.

Наш новий маршрут – це  поєднання цікавих водних та пішохідних екскурсій по заповідній дунайській дельті з комфортним і неспішним відпочинком  на березі Дунаю, далеко від міського шуму, на острівній території Вилкова, на фешенебельній базі "Пелікан" . Це унікальний тур, в якому ви проведете набагато більше часу на човнах і корабликах, ніж в автомобільному транспорті!

Спеціально для нашої групи, кухарі бази “Пелікан”, готують страви не лише по меню, а й з унікальної книги “Ліпованська рибна кухня”.

У вартість входить
Трансфери;
22
Проживання у номерах вибраної категорії;
22
Екскурсійний супровід;
22
Пішохідна екскурсія та екскурсія на човнах;
22
Медична страховка.
У вартість не входить
Обіди та вечері;
Залізничні квитки;
Інші водні екскурсії на вибір;
Особисті витрати.

Сарата – Вилкове – Дунайський біосферний заповідник – Сарата
День 1
Сарата — Вилкове

Прибуття до Сарати поїздом № 145 о 07:15 (виїзд з Києва  о 17:50)

Сніданок.

Трансфер до Вилкова (дорогою можливі екскурсії з дегустаціями вина чи бринзи).

Пішохідна екскурсія містом.

Екскурсія «Місто на воді» – на дерев’яних  човнах по каналах Вилкова

Розміщення на базі  “Пелікан”  безпосередньо на березі Дунаю, знайомство з інфраструктурою бази

Обід (факультативно)

Факультативні* водні екскурсії на вибір:

«Шлях до птахів – велика» – на швидкісних катерах до коси Прорва, де гніздяться птахи, а в теплу погоду можна скупатись на морському узбережжі

«Шлях до птахів – мала» – на мотоботах у Жебріянські плавні, по найвужчому рукаві Дунаю – Білгородському, до рибальських станів і місця скупчення птахів. Саме під час цієї екскурсії у 2019 році нашим туристам вдалося сфотографувати скупчення пеліканів, зграї більше ста особин.

Інші ексклюзивні екскурсії (в розробці).

Відпочинок на березі Дунаю, вільний час.

Вечеря унікальними шедеврами ліпованської рибної кухні (факультативно, попереднє замовлення).

День 2
Вилкове

Сніданок.

Оглядова пішохідна екскурсія містом.

Фішка туру! Чотиригодинна водна екскурсія по рукавах Дунаю територією Дунайського біосферного заповідника (факультативно). Корабликом до моря, до символічного “нульового кілометру” Дунаю, кільцевий маршрут по різних рукавах Дунаю.

Територія заповідника охоплює єдину «живу дельту» Європи, де за рахунок нанесеного рікою намулу щороку утворюються нові острови, а територія материка «приростає» на кількасот гектарів. Численні рукави і протоки утворюють справжній лабіринт, це місце гніздівлі сотень видів птахів, в тому числі й пеліканів, які стали «візитівкою» заповідника. Маршрут прокладено так, що до моря кораблик йде одним гирлом Дунаю, а назад іншим.

По дорозі побачимо дачні ділянки вилковчан, розділені каналами-єриками та численні тимчасові хатинки рибалок, адже саме тут навесні вони виловлюють дунайського оселедця.

Прибувши до символічного «нульового» кілометру (місце, де Дунай впадає в море), робимо зупинку і виходимо на берег. Крім прогулянки морським узбережжям, піднімемось на оглядову вежу для фотографування дунайської дельти.

Обід на острові:  рибальська «юшка по-Вилківськи» (включена у вартість факультативної екскурсії).

Прибуття на базу. Відпочинок на березі Дунаю, вільний час.

Вечеря унікальними шедеврами ліпованської рибної кухні (факультативно, попереднє замовлення).

День 3
Вилкове – острів Єрмаків – Сарата

Сніданок.

Екскурсія в супроводі фахівців-орнітологів на острів Єрмаків (факультативно)

Корабликом вгору по Дунаю, вздовж румунського берега + 2-3 км пішки по острову, разом близько 4 год. Це подорож навкруги острова з приблизно 2-3 км пішого маршруту. Судно висадить групу за 2 км від вершини острова та буде чекати на неї в самій верхній його точці. Піший маршрут буде проходити по дамбі між плавневім лісом та внутрішніми водоймами острова. Повернення на базу – по іншому рукаві Дунаю, тобто ми зробимо «кільце» навколо самого острова.

Острів Єрмаків, площею 2333,7 га, є одним з найбільших островів в українській дельті Дунаю. Простягається з заходу на схід на 9,6 км та з півночі на південь на 3,6 км. У природному стані о. Єрмаків кожну весну підтоплювався паводковими водами Дунаю, які збагачували землю біогенами та живили рослинність острову. В сезон з високим рівнем води на острові формувалися нерестовища та місця для нагулу молоді риби. Луки на деякий час перетворювалися на озера, на яких харчувалися велика кількість птахів, в тому числі й «червонокнижних». Влітку рівень води на острові знижувався, залишаючи рослинність та збагачені ґрунти, а наступної весни цикл повторювався, створюючи умови для розвитку одного з куточків дельти Дунаю.

Зараз о. Єрмаків має одне із найважливіших місць для відтворення та сезонних скупчень популяцій птахів Дунайського біосферного заповідника. На його території відмічено перебування 220 видів птахів, що складає близько 80 % всіх відомих для фауни заповідника коло 53 % відомих для фауни України. Із ссавців тут мешкають зникаючі в Європі дикий лісовий кіт та норка європейська. Також маються дикий кабан та косуля. На острові випасаються напівдикі корови та коні.

Обід (факультативно, попереднє замовлення). Виїзд з бази.

Відвідування  унікального краєзнавчого музею.

Трансфер до Сарати, дорогою відвідаємо виноградники у селі Струмок (за умов хорошої погоди) та продегустуємо вина одного із кращих виробників натуральної органічної продукції в Україні – Валерія Петрова, детальніше про вина Петрових  за посиланням >>>.  Вино можна буде придбати за ексклюзивними цінами.

Виїзд до Києва потягом №146 із Сарати о 21:25 (прибуття до Києва о 10:52).

Вартість туру:

При проживанні у двомісних номерах “економ”– 2690 грн.
(гостьовий будинок “Пелікан”, санвузол в будинку)

При проживанні у номерах “стандарт” котеджного містечка “Пелікан-сіті”:
двомісне розміщення – 3490 грн. з особи;
тримісне розміщення – 2990 грн. з особи;
чотиримісне розміщення – 2850 грн. з особи.

При проживанні у номерах "покращений" котеджного містечка “Пелікан-сіті”
двомісне розміщення – 3700 грн. з особи;
тримісне розміщення – 3200 грн. з особи.

Додаткова інформація

Факультативні екскурсії:

- факультативна подорож до “нульового” кілометру (чотиригодинна водна екскурсія по рукавах Дунаю до моря + обід-пікнік на острові: 600 грн.(дорослі), 550 грн (діти до 12 р);

- факультативна* водна подорож по Дунаю на Єрмаків острів, з орнітологічною екскурсією по острову: 450 грн (дорослі) 400 грн (діти до 12 р.);

- інші водні екскурсії на вибір.

У вартість першої водної екскурсії входить пікнік на острові, при бажанні його можна відняти, чи брати один на двох.

Факультативні водні екскурсії оплачуються додатково, згідно цін на сайті >>>> за посиланням

Вибір тих чи інших водних екскурсій та графік їх проведення залежить від кількості учасників, які зголосились. Також графік екскурсій залежатиме від погодних умов, щоб на водні прогулянки ми виходили в теплу сонячну погоду.

Організатори туру залишають за собою право заміняти одні екскурсії іншими та переставляти їх на інший час в межах всіх трьох днів відпочинку.

Заказ тура