Турів: 17

Німеччина – мозаїка епох і культур

Німеччина  – це країна, в якій щоразу хочеться відкривати для себе нові сторінки – її історії, характер і традиції жителів, неймовірний контраст сільської природи й активного життя великих міст.

Нюрнберг із його мостами й арками, неповторні замки Хоеншвангау й Нойшванштайн,  чудовий Шварцвальд, туристична Баварія з її багатим історичним минулим і природними пам'ятками, багатогранний Берлін, умиротворення Балтійського узбережжя, найчистіші озера й унікальні мінеральні джерела, гірські курорти, середньовічні міста – все це приваблює тисячі туристів у Німеччину, країну порядку й мальовничої природи.

Германия
Германия
Германия
Германия
Германия
Германия
Германия
Германия

Старовинні німецькі землі багаті на неприступні фортеці й середньовічні замки, величні монастирі й прекрасні церкви, вишукані палаци й високі вежі, красиві сади й парки. Кожне місто тут має своє неповторне обличчя, усюди вас чекає насичена екскурсійна програма, дегустація страв традиційної німецької кухні, відвідування унікальних музеїв і приємні прогулянки вузькими брукованими вуличками.

Німеччина  – це клаптикова ковдра, немов виткана з  різних епох, історичних подій і культур. Столиця країни – найкраще тому підтвердження.

У Берліні сучасні будівлі сусідять із готичними соборами, а  модерні – з відреставрованими палацами в класичному стилі. З оглядового майданчика Телевежі можна порівняти архітектурні особливості Східного й Західного Берліна. Трохи вище розташований ресторан, де можна відпочити й непогано перекусити, продовжуючи огляд панорами.

Неподалік від Телевізійної вежі на річці Шпрее лежить Острів музеїв, на якому  розташовані аж 5 закладів – Старий і Новий музеї, Стара Національна галерея, музей Боде, а також Пергамський музей. Цінителі культури стародавнього Рима і Єгипту знайдуть у них багато цікавого. Крім того, тут можна оглянути колекцію японської кераміки, китайської порцеляни, східних обладунків. Для зручності продається спеціальний «денний квиток» на всі музеї, який, до речі, дає правого входу без черги.

Також  варто відвідати музей природознавства. Багатство експонатів робить екскурсію цікавою і для дорослих, і для дітей. У будинку Гамбурзького вокзалу можна оглянути виставку сучасного живопису – найбільшу в Європі.

Знаменитий берлінський зоопарк – місце, яке вас розчулить і поверне в дитинство! Навіть найсерйозніші туристи не можуть стримати посмішку, побачивши білих ведмедів і панд, а можливість погодувати й погратися з маленькими тваринами – справжнє свято для малят. На відміну від інших зоопарків, годівля й догляд за тваринами відбувається тут під час роботи парку, при цьому доглядачі тварин часто перетворюють ці процедури на справжні шоу.

Під час пересування Берліном слід пам'ятати, що безквитковий проїзд загрожує не тільки штрафом. «Зайці» ризикують потрапити в чорний список туристів, що може в майбутньому стати причиною відмови у візі. Тому не заощаджуйте на своєму спокої й вчасно оплачуйте проїзд у громадському транспорті.

Німеччина, всупереч уявленням про неї, як про сувору й дуже правильну державу, – це ще й країна «пряникових» будиночків і життєрадісних жителів. Багато німців люблять щиросердність і затишок. У невеликих містечках, як, скажімо, у Вернигороді, ця любов відчувається повсюди. Доглянуті вулички, прикрашені квітами балкони й вікна, гарні будиночки… Зачаруватися містечком можна в будь-яку пору року: восени воно потопає в золотих барвах, а навесні й улітку – в буйній зелені й квітах. Особлива атмосфера панує в місцевому замку. Його на початку XII століття побудували як фортецю, а потім протягом століть переробляли, додаючи їй дедалі вишуканіші риси. Сьогодні інтер'єр і зібрані колекції приваблюють тисячі туристів з усього світу.

Часом у таких невеликих містечках, як Вернигород, можна зустріти зовсім незвичайні пам'ятки. Наприклад, найменший будинок, площа якого становить усього 3 на 4,5 метрів! Ще більш дивним є той факт, що свого часу тут жила родина з 7 дітьми. На двох поверхах розташовані коридор, комора й житлова кімната. До 1976 року будинок був житловим, а в 1990 році його після реставрації відкрили для туристів.

Неподалік від міської Ратуші розташована ще одна дивина – Кривий будинок. З давніх-давен будівля була водяним млином, який в XVII столітті переробили на житловий будинок. Однак течія води розмила фундамент, і, хоча сьогодні від  каналу не залишилося й сліду, нахил будинку помітний неозброєним оком.

У Вернигороді також можна покататися на унікальній вузькоколійній залізниці – Брокенбан. Стародавні вагончики й паровоз, мальовничі гори й ліс – усе це варте витраченого на поїздку часу. А наостанок можна зайти в стародавнє кафе під багатообіцяючою назвою «Вино» ( «Wein»), де вам запропонують склянку теплого глінтвейну або кухоль холодного пива й гарненько перекусити: кухня тут – чудова.

Шанувальники історії можуть вирушити у Віттенберг, в один із найзнаменитіших музеїв Німеччини – будинок Мартіна Лютера. Його експозиція в захоплюючій формі розповідає про історію Німеччини.

Цікаво тут усім: для малят - тематичні пазли й ігри, для молоді – можливість вивчити історію за допомогою встановлених у кожному залі комп'ютерів, а для тих, хто звик до традиційного інформаційного супроводу -  професійні гіди й прекрасна екскурсія з переглядом вражаючого документального фільму. У Віттенберзі привертає увагу також гімназія ім. Мартіна Лютера, будинок якої спроектував знаменитий новатор і оригінал в області архітектури – австрієць Хундертвассер. Дорогою з Віттенберга до Берліну можна заїхати в Моріцбург, який славиться своїм мисливським замком з багатими трофеями та унікальними шпалерами з натуральної шкіри.

У Потсдамі – улюбленій резиденції прусських королів – варто відвідати замок Бабельберг, побудований у неоготичному стилі. Тут, у будинку колишніх стаєнь, розташовано музей кінематографії. Однак найзнаменитіша пам'ятка Потсдама – ,звісно ж, палацово-парковий комплекс Сан-Сусі. Це – колишня резиденція Фрідріха Великого, який власноруч склав ескізи майбутнього палацу. За його наказом тут розбили виноградник, а територію прикрасили скульптурами янголяток і прекрасних  дів. Усього на території більше 400 скульптур. Казковий парковий ансамбль доповнює враження величі.

Аби далі насолоджуватися красою Німеччини, вирушайте в Дрезден з його прекрасними будинками в стилі бароко, стародавніми площами й вулицями, чудовими фонтанами і яскраво-зеленими галявинами, картинними галереями й музеями. У Дрездені можна прогулюватися годинами, просто спостерігаючи за зміною архітектурних образів і вулиць. Тут маєте нагоду подивитися місце проведення лицарських турнірів, пройтися залами королівського палацу, насолодитися умиротворенням палацових двориків і парків. У Дрезденській картинній галереї виставлено божественну «Мадонну» Рафаеля й багато інших полотен великих художників.

Після духовної їжі можна перейти й до приземлених занять – спробувати вишукану й смачну кухню Саксонії. У Дрездені обов'язково замовте суп із раками або грибами, цибульний пиріг або знаменитий штоллен, а завершити трапезу можна келихом ніжного айсвайна – вина, яке роблять зі злегка підмерзлого винограду, що надає вину унікальний легкий аромат і смак.

Під час відпочинку в Німеччині обов'язково відвідайте Бамберг – мабуть, єдине німецьке місто, яке не постраждало від бомбардувань під час Другої світової війни. Це баварське місто воістину заслуговує на статус пам'ятника культурної спадщини ЮНЕСКО: помпезні барочні будинки, чудова ліпнина, елегантні собори й храми – усе це надає Бамбергу особливого зачарування.

Місто ділиться на три історичні частини – Нагірну, Острівну й Садову. У Нагірній частині, яка колись належала церкві, завітайте до Імператорського собору, бенедиктинського монастиря св. Михайла, монастиря кармелітів та до інших величних соборів і церков. Острівна частина знаменита, передусім, мальовничим рибацьким кварталом, який називають Маленькою Венецією. Тут же – річковий порт, квартал млинів, будинки багатих бюргерів і палаци знаті. Серед останніх найбільш відомим є будинок Беттінгера – палац, побудований для таємного радника на початку XVIII століття за зразком італійських палаців.

Садова частина міста розташовувалася на протилежному березі річки Регніц. Тут жителі займалися вирощуванням цибулинних рослин, через що отримали прізвисько «цибульних франкінців».

Історія Бамберга – повна загадок. Приміром, уникнення бомбувань жителі пояснюють тим, що місто сховала завісою туману свята Кунігунда – імператриця, яку вважають покровителькою міста. Під час відпочинку в Бамберзі вам розкажуть безліч легенд про таємниці історії цього прекрасного міста.

Історичне минуле Німеччини досить різноманітне, однак для багатьох українців воно, як і раніше, міцно асоціюється із сумною сторінкою світової історії – німецьким нацизмом. У країні чимало пам'яток, пов'язаних із часами правління Гітлера, однак вони, як мовиться, - на любителя. Багато туристів, повертаючись з колишніх гетто й концтаборів, не можуть стримати сліз, розповідаючи про свою поїздку.

Однак є й досить «безпечні» варіанти знайомства з часами нацистської Німеччини. Скажімо, відвідування «Орлиного гнізда» – чайного будиночку Адольфа Гітлера. «Орлине гніздо» розташоване на скелі висотою 1870 м, тут є й підземні яруси, і оглядовий майданчик, до якого туристів піднімає «золотий» ліфт. З майданчика відкривається чудова панорама Німеччини й Австрії, а до хмар, здається, просто рукою подати. Тут же – невеликий ресторан, де можна перекусити, розглядаючи безкрайні пейзажі.

До слова, в Німеччині зовсім нескладно знайти заклад, де добре готують. Усілякі ковбаски, сардельки й сосиски пропонують у будь-якому кафе або бістро, а власний рецепт котлет, шніцеля й біфштекса має кожен поважний ресторан.

Не варто думати, що німецька кухня – це суцільні м'ясні страви. Німці вживають багато городини, причому переважно у вареному або тушкованому вигляді. Національна страва – квашена капуста, яку подають до м'яса. Німецька кухня знаменита й безліччю рецептів з випічки хліба – усього тут таких понад 300 сортів. Німецькі десерти  - це різні варіанти пирогів та іншої випічки з начинкою з яблук, слив, вишень і ревеню.

І, звісно, не можна забувати про любов німців до пива, яке тут варять досить добре! 

Німецьке пиво ділиться на два види, залежно від типу шумування, яке може бути верхівковим або низовим. Завдяки верхівковому шумуванню одержують такі напої, як Альтбір, Берлінське біле, Кельш, Пшеничне міцне, а за допомогою низового – Пільз, Бокбір, Мерцен, Мюнхенське, Раухбір, Експорт і Спеціальне. Самі німці люблять баварське світле пиво: Пауланер, Аугустинербрау, Хофброй, Левенбрау, Шпатен та інші.  П’ють пиво тут зазвичай без закуски. Однак у багатьох ресторанах та пивницях до напою подають традиційні свинячі рульки, ковбаски, печінку «по-берлінськи» або шніцель.

Німеччина – це особливий світ, який назавжди залишається в серці кожного, хто приїжджає сюди на відпочинок. У Німеччині є все, що потрібно туристові – чарівні пейзажі, затишні міста, чудові замки й історичні легенди.

А якщо додати до цього можливість покуштувати багату й смачну німецьку кухню, прекрасні вина й оригінальні сорти пива, то відповідь на запитання – «куди поїхати відпочити?» – стає очевидною: тільки до Німеччини!

Контакти менеджерів
  • Ім'я: Христина Лелякова
  • Посада: Менеджер
  • Телефон: 063-225-96-33, 044-237-12-01
  • e-mail: [email protected]
  • Ім'я: Наталя Подтикан
  • Посада: Менеджер
  • Телефон: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 112
  • e-mail: [email protected]