Турів: 22

Угорщина – симфонія сонця, води і вітру

Угорщина - затишна маленька країна, розташована прямо в центрі Європи. І хоча великим розміром вона не може похвалитися, Угорщину щорічно відвідують мільйони туристів зі всього світу. Якщо вам скажуть, що в Угорщині нудно і нічим зайнятися, не вірте – краще приїдьте й подивіться на все власними очима. На півночі країни розкинулися гори із таємничими печерами, на сході лежить один з найбільш відомих виноробних регіонів Європи, а південний схід Угорщини займають національні парки. Угорці – народ доброзичливий і гостинний, попри складнощі з мовою, порозумітися з жителями цієї країни дуже легко.

Венгрия
Венгрия
Венгрия
Венгрия
Венгрия
Венгрия
Венгрия
Венгрия

Столиця на Дунаї

У столиці та її передмістях проживає майже половина населення країни, яке сягає 10 мільйонів чоловік. Будапешт розташувався на берегах Дунаю, який розділяє столицю на Старе місто – Буду й торгово-ремісничий Пешт. З пологих пагорбів Буди відкривається чудовий вид на рівнини Пешта.

У Будапешті дбайливо бережуть відгомін колишніх епох. Тут можна відвідати напівзруйновані римські терми, храми, вежу Магдалини (єдину будівлю, що збереглася на місці грандіозної готичної церкви, зведеної в Середньовіччі), Королівський палац, збудований в XIII-XIV століттях. Візитною карткою Будапешта є монументальні будинки часів Великої Імперії: Парламент, Опера, Національний музей, а також величні мости через широкий Дунай.

Пешт чимось нагадує Париж з його вузькими вуличками, затишними кафе з терасами, невеличкими антикварними магазинами й романтичною атмосферою.

Старе місто (Буда) знамените Королівським палацом, Рибацьким бастіоном і чудовою готичною церквою святого Матяша. Королівський палац, або Будайська фортеця, відомий своїм лабіринтом. Усередині горить слабке світло, а після 18.00 вечора туристам на вході видають невеликі гасові лампи. Під палацом прокопана ціла мережа печер. У деяких із них улаштовують театралізовані вистави в середньовічному стилі, в інших можна зустріти наскальний живопис, загадкові скульптури, колодязі, є навіть колона із чотирма кранами, з яких потроху ллється вино (досить приємне на смак). А на виході з лабіринту всіх чекає несподіване випробування: щоб вийти, потрібно пройти через темну кімнату, тримаючись за мотузку.

Піднятися на Будайські пагорби можна фунікулером або пішки. Гора Геллерт є найвищою точкою в місті. Крім незабутнього виду на Будапешт, на вас чекає пам’ятна прогулянка парком із клумбами, рабатками й живоплотами.

До початку Другої світової війни Будапешт нарівні з Віднем вважався музичною столицею Європи. Ще в ті часи тут діяли три театри оперети. У Будапешті варто побувати на музичних спектаклях у театрі опери й оперети. Шанувальники фольклору й джазу теж не залишаться «без роботи» – тут майже щодня відбуваються концерти.

Нічна прогулянка Дунаєм залишає незабутнє враження в кожного гостя Будапешта. У чорній поверхні води відбиваються підсвічені міріадами вогнів палаци й мости, над головою сяють зорі, навколо кораблика ніжно хлюпочуть хвилі,  і можна забути про геть усе, крім ночі й навколишнього сяйва.

 

Міста й фортеці

Зі столиці Угорщини можна вирушити в інші, не менш цікаві й привабливі міста. Одним із них є Сентендре з тихими брукованими вуличками, різнокольоровими будинками, пишними квітниками, стародавніми каплицями й невеликими затишними кафе, де вам запропонують чашечку кави із запаморочливими десертами. Сентендре - мальовниче містечко, яке приваблює художників та інших митців. Цікаво відвідати музеї вин і марципанів. У першому можна продегустувати вина, які виробляють в країні і дізнатися про історію виноробства Угорщини. У другому на вас чекає прогулянка по залах з фігурами знаменитих людей у повний ріст, архітектурними спорудами, картинами й казковими фігурами, зробленими з марципанів. Тут же можна придбати марципанові сувеніри й інші солодощі. З Будапешта до Сентендре Дунаєм ходять кораблики, а в дорогу можна захопити пляшечку доброго вина.

Невелике містечко Егер особливо популярне серед туристів. Тут розташована середньовічна фортеця, де часто відбуваються різні фестивалі. Потрапити на таке свято – чудова нагода познайомитися з національними традиціями, костюмами й іграми. З оглядових майданчиків відкривається чарівний краєвид на околиці Егерської фортеці.

Варто також відвідати Вишеград, королівську резиденцію XIII століття. Саме тут змінюється напрямок русла Дунаю з півдня на північ. А місцева фортеця височіє на найвищому пагорбі міста. Навколишні пейзажі вражають пишнотою й масштабом, з майданчика відкривається вид на закрут Дунаю, а всередині фортеці розміщено музей воскових фігур.

Ще одне затишне й спокійне містечко – Тапольце. Тут приємно прогулятися Старим містом, сфотографуватися біля старого млина, погодувати качок. Місто стоїть на пагорбі, який пронизує мережа природних печер. Деякі печери заповнені прозорими підземними водами, тут є навіть підземна річка, якою можна пропливти на човні. Завдяки підземним термальним джерелам температура води постійна: 20 ºС, а глибина сягає 3 метрів.

 

Термальні джерела

Угорщину цілком заслужено вважають найбагатшою на термальні джерела країною Європи. Лікувальні тури в Угорщину – це прекрасна можливість поєднати приємне з корисним, насолодитися красою країни й оздоровитися.

На курорті Хевіз, де є озеро із цілющою водою, здравниці відкриті цілорічно. У центральній частині купалень – 4 критих сектори з різною температурою води. Звідси через спеціальний тамбур можна випливти в озеро просто неба. Незабутні враження залишаються від купання в озері, коли на вулиці вже досить холодно, а у воді тепло й комфортно.

Купальні Сечені – найзнаменитіші в країні. Тут працюють сауни з різною температурою, басейни з теплою водою, джакузі й устаткування для водного масажу. Із собою обов'язково брати тапочки, рушник і шапочку, оскільки прокат цих речей коштує досить дорого.

Купальня Геллерт – дорога й розкішна. Внутрішнє оздоблення з ліпниною на стелі й грандіозними колонами вражає. Купальні діляться на чоловічі й жіночі, є басейни під відкритим небом, масажні кабінети, джакузі й навіть басейн для маленьких дітей. У теплу пору року можна позагоряти на лежаках навколо басейну.

Найбільш доступні за ціною – купальні Лукач, в яких до ваших послуг два  відкриті басейни з термальними водами й сауна, парильні з ромашкою, криті басейни. Басейни облаштовані засобами для водного масажу. До речі, перед тем, як поринати в термальні води купалень, зніміть срібні й золоті прикраси, вони можуть почорніти від води.

Озеро Балатон – ще одне прекрасне місце, куди варто вирушити на відпочинок в Угорщині. Тут можна не лише відпочити з дітьми, а й орендувати яхту, покататися навколо озера на велосипеді або на коні, пограти у волейбол, теніс та інші ігри. Вода в озері приємного блакитного кольору, а хвилі створюють ілюзію моря.  Купання в Балатоні також позитивно впливає на організм людини, додає бадьорості і сили, а шкіра стає гладенькою й ніжною.

 

Гастрономічні пам'ятки

Той, хто хоча б раз побував в Угорщині, при згадці про тамтешню кухню загадково й мрійливо посміхається. Їжа тут винятково смачна, а порції – величезні, і це важливо враховувати, коли замовляєте страви. Попри те, що меню в більшості закладів надруковане тільки угорською, офіціанти завжди допоможуть вам з вибором. Обов'язково спробуйте знаменитий суп-гуляш, паприкаш із курки, свинину з капустою, локшину з найніжнішим овечим сиром, а на берегах Балатону – смажену щуку.

Угорські десерти заслуговують усіляких похвал – їх смак і різноманітність здатні здивувати навіть досвідченого гурмана. Це і штрудель із яблуками й вишнями, і млинці з сиром, горіхами й маком, і будапештські тістечка, і рогалики з джемом.

Серед алкогольних напоїв зверніть увагу на палінку (її виготовляють із абрикосів, слив, вишень) і бальзам «Унікум», який настоюють на 40 цілющих травах. Щоб познайомитися зі справжньою угорською кухнею, найкраще відвідати заклади в національному стилі, які називаються "чарди". Тут можна спробувати споконвічні угорські страви й, звісно ж, запити цю смакоту першокласним угорським вином…

 

Таємниці токайської лози

Виноград для виробництва угорських вин вирощують у Бадачоне, Егері, Шопроні, Печі, Віллані й Сексарде, однак найбільше прославилися мальовничі й сонячні простори Токаю. Щороку під час збору врожаю в Токаї проводять карнавал, присвячений святу «сюрет». Строката хода відображає всю історію виноробства в цій місцевості.

На початку XVI століття звістка про золотаве вино з Токаю, що іскриться, розлетілася по всій Європі. Напій за кілька років набув неймовірної популярності, вийшовши на один рівень із французькими та іспанськими винами. Таємниця токайського вина полягає як в особливому мікрокліматі території, так і в особливій технології виробництва. Під час дозрівання врожаю настає сезон дощів, за яким іде сонячний період, завдяки чому плоди не псуються, а зморщуються, перетворюючись в ізюм. Така сировина дарує вину неповторний смаковий букет і аромат. Технологія виробництва кожного виду токайського вина, чи це «Саморідні», «Асові», «Есенція», чи «Фурмінт», «Харшлевелю», «Золотий мускат», – унікальна, що надає кожному напою власний незвичайний смак.

Екскурсійні автобусні тури в Угорщину - це прекрасний вибір для тих, хто вирушає у відпустку сам, зі своєю другою половинкою чи всією сім’єю. Пройтися вузенькими вуличками Будапешта, скуштувати неповторне угорське вино, розслабитися в купальнях, які вважаються найкращими в Європі, покупатися в одному з найкрасивіших озер світу, подивуватися кулінарній майстерності угорців і полюбити цю чарівну країну всім серцем – саме такою буде ваша подорож до Угорщини!