Ірландія - там, де завжди добре

Довгий час Ірландія була загадкою для іноземних туристів, але сьогодні ця країна завойовує серця все більшої кількості любителів подорожей. Безліч цікавих пам'яток, неймовірна краса пейзажів й захопливі розповіді про багату, хоча і далеко не безхмарну історію цієї країни - не тільки це приваблює сюди мандрівників з усього світу. Причиною незвичайної любові до Ірландії кожного, хто сюди приїжджає, є навіть не смачне пиво та чудова кухня. Мабуть, справжня причина такого ставлення ховається в тому, що тут кожен відчуває себе на своєму місці.

Ірландія приймає кожного, як свого рідного, даючи при цьому можливість відчути справжній ірландський дух - гордий, незалежний, повний гідності. Ірландців часто уявляють собі суворими панами зі зброєю або, навпаки, рудими чоловічками в зелених костюмах, які весело танцюють. Насправді ірландці - народ гостинний, відкритий, веселий й щиро любить свою країну. Жителі Ірландії дуже люблять всілякі свята й фестивалі, які проводяться тут у величезній кількості. Загалом, ірландці нудьгувати не люблять, і Вам не дадуть!

Ирландия
Ирландия
Ирландия
Ирландия

Вічна весна Ірландії

Попри те, що погода в Ірландії часто підносить сюрпризи, це не заважає отримати справжнє задоволення від споглядання краси цього краю. Можна з впевненістю сказати, що види з картинок в туристичних проспектах програють істинній пишності, яка відкривається погляду мандрівника під час відпочинку в Ірландії. Безтурботні баранці на схилах гір, величні скелі, бурливі хвилі Атлантики, безкрайнє синє небо та чарівне відчуття свободи - і тут розумієш, що іншого такого місця не знайти!

Подорож до Ірландії можна здійснювати у будь-яку пору року. Влітку температура досить комфортна - + 20-23 С, взимку рідко опускається нижче +4 С.

Якщо Ви хочете насолодитися самотою й красою пам'яток, найкраще вирушати на відпочинок до Ірландії восени або навесні, тому, що пік туристичної активності припадає на липень-серпень.

Ірландія сповнена несподіванок. На півночі країни можна побачити пальми, а на півдні ростуть субтропічні рододендрони, араукарії, сосни, ялівець та інші рослини, яких в цій країні зустріти аж ніяк не очікуєш.

В Ірландії багато прекрасних національних заповідників, де залишається незайманою флора і фауна. Тут дзвінко співають птахи, чути переливи струмків та водоспадів, а в річках то тут, то там скидається риба. За окрему плату тут можна поставити намет, зняти невеликий будиночок й пожити кілька днів, милуючись природою та насолоджуючись риболовлею.

Історія Ірландії в малюнках

Вважається, що люди населили територію сучасної Ірландії близько 8 тис. років до н.е. Їх споруди, що збереглися до наших днів, свідчать про те, що предки сучасних ірландців відрізнялися високою культурою. Незвичайні споруди з каменю - дольмени, храми, «кам'яні кола» - можна зустріти в усіх куточках Ірландії.

Для поціновувачів старовини кращого місця для прогулянок, ніж ці кам'яні храми й будівлі посеред безкраїх плато та рівнин, годі й шукати.

Один з найвідоміших храмів, Нью Грейндж, за своїм масштабом та значенням для історії всієї Європи не поступається англійському Стоунхенджу. У 1993 році йому було присвоєно статус міжнародного пам'ятника, храм увійшов до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Згідно з кельтським переказами, ця велична будова була будинком фей, які виходили з нього в ніч з 31-го жовтня на 1 листопада, коли відбувалася зміна року.

Примітно, що входи у храм спроектовані таким чином, що кожен рік в день зимового сонцестояння (19-23 грудня) всередину споруди проникають промені сонця, знаменуючи собою початок нового життя та яскраво висвітлюють внутрішній зал. Будова датується другим тисячоліттям до нашої ери. Вражає те, якими знаннями, вміннями та технологіями володіли давні жителі цієї країни!

Історія Ірландії сповнена трагічними моментами, але, все ж, народ цієї країни мужньо переносив всі тяготи й злигодні, не втрачаючи при цьому себе самого. Протягом семи століть Великобританія панувала на її землях, і тільки у 1921 році в Дубліні була проголошена незалежність Ірландії. Та хоча ірландці прекрасно пам'ятають свою історію, конфліктувати з англійцями ніхто не збирається.

Ірландці знамениті й не дуже

Кількість великих вчених, письменників та інших знаменитостей, у жилах яких текла й тече ірландська кров, вражає уяву. Бернард Шоу, Оскар Уайльд, Джеймс Джойс, Пірс Броснан, Шарлотта Бронте, музиканти легендарної групи U2 та багато-багато інших. А чудове ірландське шоу - Ріверданс - збирає повні зали по всьому світу.

Крім танців, ірландці плекають велику любов до спорту. У кожному, навіть найменшому містечку, створюються спортивні команди для дітей, молоді та дорослих.

Ірландці люблять кінний спорт, регбі, гольф, а також національні ігри - херлінг та кельтський футбол. Останні дві гри досить небезпечні, але ірландці від них у повному захваті.

Саме про спорт і про погоду варто заводити невимушену розмову з ірландцем. В ірландських містах всі жителі знають один одного й обов'язково вітаються при зустрічі. У побуті майже всі ірландці розмовляють англійською. Гельська мова практично не використовується у живому спілкуванні, розмовляють нею тільки в окремих областях - гельтахтах.

Всупереч тому, що держава багато робить для відродження рідної мови, особливого прогресу, як це не сумно, поки немає. Складність полягає в тому, що граматика й лексика гельської абсолютно не схожі на англійську, тому при спробі ірландця говорити рідною мовою, виходять суцільні запозичення та помилки.

Ірландські паби та національна кухня

Сьогодні в ірландському пабі можна і випити смачного пива й поїсти смачної їжі.

Цікаво, що їсти на вулиці в Ірландії не прийнято, а до 70-х років минулого століття й в пабах не було традиції подавати їжу. Для ірландця обідати або вечеряти поза домом була справою незвичайною, хоча, звичайно, в будь-якому містечку був готель, де можна було поїсти протягом дня. Сьогодні ж в пабах можна замовити й повноцінну страву, і нехитру закуску до пива. Ірландська кухня не відрізняється особливою привабливістю. Страви готують з молока, риби, морепродуктів, овочів. Хоча сьогодні м'ясні страви дуже популярні, раніше м'ясо було доступно тільки вищого стану. Після того, як в Ірландії була завезена картопля (між іншим, як декоративна культура), вона зайняла гідне місце серед інших харчових продуктів. В Ірландії з картоплі готують хліб, оладки, запіканки, пироги та багато інших страв. Дуже популярне в країні така страва, як рагу: з баранини, овочів, картоплі. Обов'язково спробуйте ірландський суп з півня або суп з геркулесу, а на десерт можна взяти шматочок фруктового пирога або іншу випічку.

Безумовно, найулюбленіший напій ірландців - це пиво, особливо Guinness. Його подають майже у всіх закладах країни. У деяких пабах варять стаути та елі за власними рецептами, а також подають пиво всесвітньо відомих брендів. Серед інших популярних напоїв - стаути Beamish й Murphy's, елі Kilkenny та Smithwicks, сидр Bulmers, віскі Jameson і Bushmills, різноманітні коктейлі з лікером Baileys.

Паб (скорочене від Public House) для ірландця - це другий дім. Тут споконвіку зустрічалися з друзями та родичами, розв'язувати ділові питання й просто спілкувалися з однодумцями. Як правило, якщо людина ставала завсідником якого-небудь закладу, то ходив він саме туди протягом усього життя. Таким чином, відвідувачі пабів завжди знали один одного, і ця традиція збереглася до сих пір. Проте, Вам не дадуть відчути себе зайвим - ірландці дуже люблять гостей і ставляться до них з щирою симпатією.

У пабах регулярно виступають музиканти, що грають на національних інструментах кельтську музику, причому часто музиканти розташовуються прямо за одним зі столиків закладу.

Періодично в пабах влаштовуються і виступи танцюристів, однак не часто, адже зазвичай в пабі ніде яблуку впасти.

Де побувати в Ірландії

Всього в декількох кілометрах від невеликого містечка Уестпорт знаходиться священна гора - Гора святого Патріка. Її легенда пов'язана з найулюбленішим святим ірландців. Вважається, що саме в цих горах святий Патрік провів 40 днів і 40 ночей у молитві й пості, не вживаючи ні їжі, ні води. Але не тільки легенда та любов до святого тягне сюди мандрівників з усіх куточків країни - з оглядових майданчиків відкривається прекрасний вид на навколишні краєвиди. Тут можна забути про всі проблеми й розчинитися в красі. Ще одна релігійна святиня - храм у Глендалоу, що в 50 км від Дубліна. Містечко розташоване між двома найчистішими льодовиковими озерами. В середині VI століття святий Кевін заснував тут один з перших християнських храмів в Ірландії, а пізніше на його місці з'явився монастир. Попри набіги вікінгів та вплив часу, церква й сьогодні знаходиться у первозданному вигляді, зберігаючи свій неповторний вигляд та чарівність.

Скала Кашел - ще одне чудове місце для того, щоб отримати естетичне задоволення від споглядання істинно ірландського пейзажу: схили пагорбів, маленькі дерев'яні будинки, баранці, які мирно пасуться ... Колись це місце було вибрано королем для коронації спадкоємця, пізніше тут був побудований величний собор, від якого сьогодні залишилися тільки руїни.

В Ірландії тільки Дублін та Корк можна назвати великими містами, а всі інші - маленькі містечка з декількома великими вулицями, невеликими магазинчиками, затишними пабами, одним-двома старовинними будівлями, церквою і парою супермаркетів. Всупереч своїм скромним масштабам в кожному містечку є, на що подивитися.

Лімерик, наприклад, славиться замком-музеєм короля Джона, історія якого налічує понад 8 століть. Також тут варто відвідати кафедральний собор святої діви Марії.

Національний парк Макросс - справжній рай для любителів природи. Гори й озера, милі села на морському узбережжі, незрівнянні панорами та симпатичні мешканці національного парку (лисиці, олені, зайці та ін.) - всю цю красу можна побачити, прокотившись по кільцю Керрі, яке бере свій початок біля містечка Кілларні.

В Ірландії багато замків-готелів, в яких за помірну плату можна зануритися в справжню атмосферу середньовіччя. Навколо замків в обов'язковому порядку є сад, поле для гольфу, озера або річка для рибного лову. У деяких замках проводяться середньовічні банкети для туристів. За господаря - сам граф (його роль грає професійний актор) - та його гості (туристи) їдять руками, п'ють традиційні ірландські напої, а супроводжується це свято музичними творами Середньовіччя.

Якщо Ви вирушаєте на відпочинок до Ірландії, не забудьте захопити перехідник для ірландських розеток з трьома контактами (наявність в готелі розеток європейського зразка необхідно уточнити заздалегідь). Оскільки сонце може змінюватися дощем кілька разів на день, обов'язково візьміть з собою дощовик й легке гумове взуття. Якщо берете парасольку - переконайтеся в тому, що вона досить міцна і не зламається на вітрі. Навіть в теплу пору року варто захопити з собою теплий светр або легку куртку, а взуття варто вибирати тільки зручне та відповідне для прогулянок по пересіченій місцевості. Що стосується валюти, то в самій Ірландії в ходу євро, в Північній Ірландії - фунт стерлінгів. Курс долара часто невигідний, тому везти з собою найкраще валюту в євро.

Тури до Ірландії - це прекрасна можливість познайомитися ближче з її відкритим та доброзичливим народом, спробувати пиво Guinness на його батьківщині, побувати в неймовірно гарних місцях на самому краю землі. Відкрийте для себе цю яскраву і незабутню країну разом з Феєрією!

Контакти менеджерів
  • Ім'я: Юлія Юдіна-Рафізаде
  • Посада: Менеджер
  • Телефон: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 129
  • e-mail: [email protected]