Категорія
Розповіді про мандри

Місто, що перевертає з ніг на голову уявлення про архітектуру. Місто, в якому здається будь-яка найсміливіша творча ідея цілком реальною. Місто, де форми, кольори та відтінки заграють з твоєю уявою.

Роттердам.

До Роттердама – "на полювання" за архітектурними шедеврами
До Роттердама – "на полювання" за архітектурними шедеврами
До Роттердама – "на полювання" за архітектурними шедеврами
До Роттердама – "на полювання" за архітектурними шедеврами

Потрапивши до Роттердаму, очам не віриш, що перед тобою портове місто з серйозною бізнесовою жилкою, здається, що ти опинився посеред світу, де заправляють архітектори, художники та інші митці.

Перш за все вашу увагу притягнуть Кубічні будиночки. Таких тут назбирається аж 38.

Їх побудували ще у 1984 році за проектом архітектора-новатора Піта Блома. Особливість цих будівель от в чому: митець повернув паралелепіпед будинку на 45 градусів і поставив його кутом на шестигранний пілон. Це краще один раз побачити, аніж намагатися уявити! :)

Цікаво, що Кубічні будинки – триповерхові. За класикою: на цокольному поверсі знаходиться вхід, на першому поверсі – кухня з вітальнею, на другому – двійко спалень з ванною, а на горішньому поверсі зазвичай розбивають сад.

Площа кожного такого будинку 100 м². Та близько її чверті непридатні для проживання. Все через те, що стіни та вікна будівлі нахилені відносно підлоги під кутом 54,7 градусів.

Ще вражає, що за задумом автора усі 38 будівель та 2 будинки-супер-куби з висоти пташиного польоту утворюють так званий «неможливий трикутник».

Ще один архітектурний об’єкт вартий вашої уваги у Роттердамібудинок-ринок Markthal. Він значно «молодший» за Кубічні будинки. Його презентували у 2014 році.

Будівля цікава, перш за все, тим, що має гнучкий скляний фасад. Як це? Справа в тому, що фасад укладали за спеціальною технологією: спочатку за допомогою спеціальних кабелів натягували ортогональну сітка, на зразок тенісної ракетки,  а після – до кабелів кріпились скляні панелі. Завдяки цьому під час сильних вітрів фасад Markthal може прогинатися до 0,7 м.

До того ж фасад будівлі є найбільшим у Європі, виконаним саме за цією технологією. Його площа – 34х42 метри. Під цим куполом знаходиться 228 житлових квартири, а також комерційні площі і найбільший в місті підземний паркінг  на понад тисячі авто.  

Внутрішня поверхня будівлі оформлена художником Арно Коеном та називається "Ріг достатку".

Робота виконана з допомогою новітніх 3D технологій, над якими «пітніли» спеціалісти Pixar: частини малюнку надруковані на листках перфорованої сталі. Розміри зображення велетенські – 11 000 м² (це як два футбольних поля). Цей дизайн здобув неофіційний титул „найбільшого витвору мистецтва світу“.

Роттердам здивує вас своєю архітектурою на всі 100. Вирушайте у тур Нідерландами з Феєрією. Наші гіди готують найбільш насичені та яскраві екскурсійні програми.


 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment