Категорія
Розповіді про мандри

Уявіть собі: в Угорщині є море! Ні-ні, ви нічого не пропустили з курсу шкільної географії. Морем називають тамтешнє озеро Балатон. Воно вважається найбільшим у Центральній Європі. І дійсно, потрапивши сюди, дивлячись на безкраїй простір води, інших думок і не виникає. Так, тут природа намалювала дійсно морські пейзажі.

Подорож до "Угорського моря" - до озера Балатон
Подорож до "Угорського моря" - до озера Балатон
Подорож до "Угорського моря" - до озера Балатон
Подорож до "Угорського моря" - до озера Балатон

Балатон хоча й величезне озеро (594 км²), однак зовсім не глибоке. Середня глибина тут сягає 3,5 м. Саме через це європейці лагідно називають водойму «найбільшою у світі ванною».

Мілкі води і піщане дно дуже швидко прогріваються. За рахунок цього купатися тут можна з пізньої весни до ранньої осені. За теплу, ніби молоко, воду Балатон навіть іноді порівнюють з Адріатикою чи Карибами. Тому й не дивно, що озеро-море – стало найяскравішим курортом Угорщини. Балатон, до речі, особливо полюбляють туристи з Німеччини, Нідерландів та Чехії.  

Хоча вода в озері прісна та на поверхню всеодно викидається чимало мінеральних і термальних джерел.

Балатонфюред – один з найпопулярніших лікувальних курортів на озері Балатон. Він стоїть на вуглекислих мінеральних джерелах. Тут знаходиться Кардіологічно-реабілітаційний центр, куди їдуть оздоровитися люди з усього світу. Кажуть, що тут навіть бував сам індійський поет Рабіндранат Тагор. Мовляв, він особливо оцінив гармонію і красу цих земель.  

На його честь навіть названа набережна. З неї дійсно відкривається невимовний краєвид: де губиться горизонт і переплітаються краєчки водного та небесного полотен.  

Півострів Тіхань – справжня заповітна зона на озері, що однозначно варта вашої уваги. Його вкривають запашні лавандові плантації, виноградники і луки, де випасають худобу. Також тут є такі місця, де як намальовані, стоять автентичні хатинки з солом’яними стріхами. Це дарує відчуття повної природної ідилії.  

На Сході п-ова знаходиться однойменне село Тіхань, де височіє  бенедиктинське абатство. Його заснували ще в XI столітті угорський король Андраш I та його дружина Анастасія (донька Ярослава Мудрого). Це місце теж варте вашої уваги через історію, архітектуру і мальовничі панорами.

Кестхей – ще одне місто балатонського узбережжя, що вабить красою та історією. Тут Вас зацікавить, зокрема, бароковий палац родини Фештетич. Явіть, у ньому до сьогодні збереглися розкішні зали і бібліотека з рідкісними виданнями.

Подорож до «Угорського моря» однозначно залишить теплі спогади всередині після себе. Краса природи, цілющі води, свіжі аромати, колоритні містечка – все це запам’ятається на довго і додасть кілька монеток до вашої «скарбнички» вдалих подорожей. 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment