Категорія
Розповіді про мандри

Багато хто з вас чув легенди про Дракулу, та не всі знають, що він був родом з Румунії. Насправді, ця країна багата на легенди та зачаровує своїми горами та замками. Феєрія вирішила “відкрити очі” на таку загадкову Румунію.

Не Дракулою єдиним: розмаїтна та цікава Румунія
Не Дракулою єдиним: розмаїтна та цікава Румунія
Не Дракулою єдиним: розмаїтна та цікава Румунія
Не Дракулою єдиним: розмаїтна та цікава Румунія

Столиця Бухарест займає шосту сходинку за кількістю населення серед країн Європейського Союзу. А Парламентський палац в Бухаресті, збудований за наказом колишнього лідера Чеушеску, є найбільшою будівлею парламенту в світі. Столицю Румунії часто називають "Маленький Париж Сходу", тому що вона славиться своїми визначними пам'ятками і своєю культурою.

В Бухаресті працюють 21 університет, в яких навчаються більше ста тисяч студентів. До речі, Румунія славиться своїми вченими. Наприклад, професор з Бухареста Георге Марінеску був першим в світі, хто побачив нервові клітини під мікроскопом; реактивний двигун, який використовується зараз в більшості літаків, створив Генрі Коанда - за це в честь нього названий аеропорт Бухареста, а Павло Еуджен винайшов CD-Rom.

У країні багато великих історичних областей зі своїм “характером”, тому що кожна з них досить довгий час перебувала в складі різних держав. До них відносяться Трансільванія, Добруджа, Олтенія, Мунтенія, Банат, Крішана і Марамуреш.

Але найбільший інтерес серед туристів викликає саме Трансільванія. У румунському місті Брашов знаходиться найвужча вулиця в Європі. Ширина цієї вулиці - трохи більше 100 сантиметрів.

Головні визначні пам'ятки Брашова зосереджені в районі Старого міста, і районі Шей, який був болгарським, а пізніше румунським передмістям. Найвідоміша будівля тут - Чорна церква кінця 14-го століття, що була споруджені на місці зруйнованої старої церкви. Саме для здійснення цих робіт в місто були запрошені болгарські майстри. Чорною вона називається через пожежу в 17-му столітті в результаті якої стіни церкви почорніли. Зовнішній вигляд церкви можна назвати суворим завдяки готичним елементом, але всередині вона вас здивує.

У Трансільванії за 30 км від Брашова розташований замок Бран, побудований в кінці 14 століття (1382 г.) в якості прикордонної тевтонської оборонної фортеці на вершині скелі в долині річки Турку, де проходила найнебезпечніша і неспокійна межа Трансільванії з Валахією.

Цей найвідвідуваніший румунський замок часто називають замком графа Дракули, або правителя Валахії Влада Цепеша (Дракули), однак історичних доказів немає. За однією з версій, правитель Валахії знаходився в підземеллі замку кілька днів під час турецького полону.

Фортеця була споруджена з потужними зовнішніми стінами і підземними лабіринтами, які використовували в якості в'язниці. Потаємні підземні ходи вели за межі замку. Над фортецею височіли дві сторожових спостережних вежі.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment