(2021 р.) Таємнича Румунія: замки, гори і озера!
ЦЕ - ОДИН З БАЗОВИХ ТУРІВ ФЕЄРІЇ. Щойно ситуація в країні зміниться, дати і вартість будуть оновлені.
Чекаємо на вільне небо і віримо в Перемогу!
Київ – Чернівці – Сучава – Бистриця – Клуж-Напока – Сігішоара – Сібіу – Трансфегераське шосе – Пояна-Брашов – Пелеш – Бран – Брашов – Беїле-Тушнад – П’ятра-Нямц – Сучава – Чернівці – Київ
Порослі лісом гори, похмурі готичні церкви і неприступні замки, оповиті легендами. Середньовічні міста, затиснуті горами у вузьких долинах, з потертою черепицею на дахах, вузькими вуличками і старовинними ліхтарями. Прозорі нерухомі озера, оповиті прохолодним серпанком, і густі діброви, що ніби нашіптують тобі якусь важливу таємницю. Ласкаво просимо в Трансильванію!
Румунія – країна, у якій легенди овівають кожне озеро, річку або місто. Чого варта історія про Дракулу – кривавого вампіра, яка надихнула голівудського режисера на створення відомого фільму, що прославив на весь світ графа Влада Цепеша.
Запрошуємо Вас у подорож таємничою Румунією, що прекрасна не тільки легендами, а й перш за все чудовою карпатською природою, високими горами, дзвінкими річками і красивими озерами. Ви побачите соляну печеру, побуваєте в старовинних замках, проїдете гірською дорогою-серпантином, познайомитеся з древніми містами. А для охочих можливий шопінг у великому торговому центрі.
Чекаємо на вільне небо і віримо в Перемогу!
Київ – Чернівці – Сучава – Бистриця – Клуж-Напока – Сігішоара – Сібіу – Трансфегераське шосе – Пояна-Брашов – Пелеш – Бран – Брашов – Беїле-Тушнад – П’ятра-Нямц – Сучава – Чернівці – Київ
Виїзд з Києва до Чернівців потягом № 117К о 20:05.
Прибуття в Чернівці о 8:00.
Посадка в автобус, виїзд на кордон о 8:25. Проходження українсько-румунського кордону.
Прибуття в місто Сучава, зустріч з гідом.
Сучава – казково прекрасне місто, одне з найстаріших у Румунії, колишня резиденція молдавських князів і румунського митрополита. Історія міста тісно пов'язана з Руссю-Україною. Навіть назва має слов'янське коріння (за назвою річки, яка починається – «сочиться» – в Україні). Тут народився Петро Могила. Одна з головних визначних пам'яток – тронна фортеця XIV століття, побудована за наказом молдавського князя Петра Першого Мушата. Розташовуючись на високому пагорбі, фортеця дозволяла відслідковувати всі навколишні території Сучави.
Огляд Тронної фортеці (вхідний квиток 4 євро), монастир Іоанна Нового, Воронець (вхідний квиток 2 євро).
Переїзд у місто Бистриця. Поселення в готель BISTRITA 3*. Ночівля.
Сніданок.
Виїзд о 8:00 до Клуж-Напоки. Оглядова екскурсія містом.
Клуж-Напока – древнє місто Румунії; тут, у церкві Святого Михайла, коронувалися багато князів Трансильванії. Тут міститься безліч історичних пам'яток, найвідомішою з яких є композиція, що представляє гостям міста короля Угорщини Матьяша Першого Корвіна з чотирма наближеними генералами. Побачити пам'ятник можна на центральній площі.
Відвідування соляної шахти Турда (вхідний квиток 8 євро).
У минулому столітті в соляній шахті Турда добували сіль, а зараз це просто казково красива печера, у якій є все для прекрасного відпочинку: боулінг, настільний теніс, амфітеатр, дитячий майданчик, міні-гольф. Тут легко дихати, повітря прохолодне навіть у жарку пору року, є і чудове підземне озеро, по якому можна покататися на човнах.
Переїзд у місто Сігішоара. Оглядова екскурсія містом.
Сігішоара – справжня "батьківщина" Дракули, центр угорсько-трансильванської культури. Саме тут проживав, будучи у вигнанні, реальний опальний володар Валахії (він же – міфічний вампір) Влад Цепеш-"Дракула". Історична частина Сігішоари є пагорбом, що оточений фортечною стіною, з вузенькими колоритними вуличками всередині із соборами і палацами знаті.
Вільний час. Поселення в готель IMPERIAL 3*. Ночівля.
Сніданок.
Виїзд о 8:00 в місто Сібіу. Оглядова екскурсія містом.
Сібіу – культурна столиця Європи, центр трансильванських саксонців і головне місто "Семи Цитаделей". Історичний центр Сібіу поділений на Верхнє і Нижнє місто. Головною святинею є собор Святої Марії. У центральній частині Сібіу розташовується відомий по всьому світу музей Брукенталя з колекцією з одного мільйона (!) експонатів.
Переїзд через Трансфегераське шосе з відвідуванням озера Балеа (Balea Lac).
Дорога по гірському шосе в Карпатах нагадує серпантин, машини їдуть не поспішаючи зі швидкістю 40-50 км на годину. Навколо відкриваються неймовірної краси пейзажі, можна навіть побачити ведмедів, які водяться в цих горах. Уздовж траси є безліч виступів для стоянок і фотосесій.
Озеро Балеа – льодовикове озеро, загублене в горах. Дзеркальна гладь озера янтарно-нефритового відтінку завжди спокійна, у воді відображаються розташовані навколо гори.
Вільний час. Переїзд на ночівлю в Пояна-Брашов.
Поселення в готель CROCUS 4*. Ночівля.
Сніданок. Виїзд з готелю 8:00.
Відвідування королівського палацу Пелеш (вхідний квиток 9 євро), далі відвідування замку Бран (Дракули) (вхідний квиток 10 євро).
Пелеш – найбільш вражаючий за своєю розкішшю і красою замок Румунії і один з найкрасивіших у Європі. Колишня резиденція румунських монархів була оснащена всіма технічними новинками минулого століття: телефонним зв'язком, кінотеатром, двома ліфтами, центральним опаленням. А ще це був перший повністю електрифікований замок у Європі.
Бран – найбільш туристичне місце в Румунії. Тисячі туристів прямують сюди в пошуках гострих відчуттів – адже легенди свідчать, що король вампірів, містичний граф Дракула, мешкав саме в замку Бран.
Звісно, ніхто поки що не довів, що в Брані живуть вампіри, та й реальний прообраз Дракули – румунський граф Влад Цепеш – був тут лише проїздом. Але людська фантазія набагато сильніша від історичних довідок: раз люди вирішили, що це – замок Дракули, значить, так тому і бути. В середині 20 століття в Румунію потягнулися фанати Брема Стокера, який придумав того самого Дракулу. Вони шукали замок, описаний у романі. Їм сподобався Бран – замок був дуже схожий. Так граф Дракула знайшов свою резиденцію. А Френсіс Коппола виділив гроші на реставрацію Брана, коли знімав тут свою версію «Дракули».
Оглядова екскурсія по місту Брашов.
Тут починається справжня Трансильванія: порослі лісом гори, похмурі готичні церкви і неприступні замки. Старий центр міста затиснутий горами у вузькій долині, у ньому збереглися всі атрибути середньовічного міста – будинки з черепичними дахами, вузькі вулички і приголомшливі краєвиди з навколишніх гір.
Переїзд у Беїле-Тушнад. Поселення в готель O3Zone 3* (SPA-комплекс).
Вільний час. Прогулянка до озера CIUCAS. Ночівля в готелі.
Сніданок.
Виїзд о 8:00 в місто П’ятра-Нямц через ущелину Біказ.
Ущелина Біказ – найглибша і найдовша в Румунії, виникла в результаті зусиль однойменної річки, яка століттями пробивала собі дорогу в скелях.
Зупинка біля озера Lacu Rosu (Червоного озера), вільний час на обід.
Озеро утворилося зовсім недавно, в 1837 році, в результаті обвалу скелі і сильної зливи. Існують дві легенди з кривавим кінцем (тому озеро і зветься червоним). Насправді води в озері зеленувато-сині, навколо ростуть вікові хвойні дерева. Та й саме озеро заворожує – просто з води стирчать частини дерев, і виглядає це таємниче і містично.
Переїзд у місто П’ятра-Нямц, оглядова екскурсія містом.
П’ятра-Нямц – "німецький камінь" – місто древнє, все найцікавіше міститься в центрі: останки Княжого двору, закладеного в 15 столітті Стефаном Великим, княжа церква Різдва Іоанна Предтечі, побудована в 1497-1498 роках, 19-метрова старовинна дзвіниця.
Переїзд у місто Сучава. Поселення в готель CONTINENTAL 3*. Ночівля.
Сніданок. Вільний час.
*Для охочих виїзд о 8:00 в старовинне місто Радівці, відвідування старовинного монастиря Богдана.
Радівці – перша столиця Молдови. Далі переїзд у Маржиня, відвідаємо гончарів. У містечку Маржиня досі працюють гончарі і виготовляють глечики і різний посуд із ЧОРНОЇ кераміки. Кожен стане свідком народження нового виробу (25 євро при групі від 20 осіб).
Для охочих – шопінг у великому торговому центрі. Переїзд на кордон.
Посадка на поїзд №118 о 19:46 за розкладом.
Прибуття до Києва поїздом № 118Ш о 8:06 ранку за розкладом.
Готелі за програмою можуть змінюватися на рівнозначні!