Місця сили. Загадкова Вінничина
Київ - (транзит через Житомир, Бердичів) - Ставка Гітлера "Вервольф" - Вінниця - Пирогово - заповідник "Буша" - Гайдамацький Яр - Немирів - Тульчин - Вороновиця - Печера - Київ
Шукаєте правильне місце для "підзарядки"? Якщо вам потрібно відновити фізичні та духовні сили - їдьмо з нами вивчати Поділля!
Адже саме на Вінничині є багато місць, особливості яких не можуть пояснити навіть фахівці, а ви, напевно, зустрічали їхні назви у переліку Самих містичних або Самих загадкових місць України. У цьому турі ми запропонуємо вашій увазі цілу серію таких загадок: таємничий Вервольф, усипальниця Пирогова, чарівна Печера, загадковий Гайдамацький Яр, та наймістичніше і найпотужніше з українських місць сили - Буша. Кажуть, тут сама Природа ділиться із нами своєю силою...
А ще на вас чекають цікаві легенди та історії, старовинні палаци і парки, фантастичні панорами Дністра та Південного Бугу. Буде дуже цікаво, пізнавально і надихаюче.
Їдемо через Житомир та Бердичів - отже, приєднуйтесь!
7:00 Виїзд від ст. м. Житомирська.
Можливе приєднання до туру у Житомирі та Бердичеві.
Перший пункт нашої екскурсії - колишня ставка Гітлера «Вервольф» - її називають останньою таємницею Третього рейху. Резиденція фюрера будувалася в цілковитій таємності. Бункер з триметровими бетонними стінами йшов углиб землі на кілька поверхів. При відступі німців, входи в бункер були підірвані. Що він приховує - досі нерозгадана таємниця: золото рейху чи знамениту Бурштинову кімнату?
Невеликий переїзд - і нас чекає захоплююче знайомство з історією, міфами та таємницями міста Вінниця – найбільшого міста Поділля.
Ми прогуляємось чудовими скверами та площами міста, прикрашеними цікавими пам’ятниками та кованими скульптурами, побачимо Вінницькі мури - старовинний комплекс оборонних і монастирських будівель 17 століття, символ міста - Вінницьку Вежу, Домініканський та Єзуїтський монастирі та старовинну Миколаївську церкву. Відвідаємо колоритну кав'ярню-музей «Пан Заваркін і Син», де можна не тільки випити надзвичайно смачної, ароматної кави або чаю з тістечками, але й ознайомитись з багатою колекцією старовинних годинників, самоварів та інших різних предметів побуту початку минулого століття.
Після обіду всі бажаючі відправляються в унікальний музей-садибу, де жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов. Це ще одна таємниця історії: його тіло, забальзамоване за власним рецептом професора, зберігається в церкві-усипальниці Святого Миколи Чудотворця вже 135 років.
Поселення в готель. Вечірня прогулянка по місту та вечеря.
8:00 Сніданок в готелі.
Вирушаємо заряджатися енергією в найвідоміше місце сили в Україні - селище Буша.
Це місце вражає своєю чарівною природою та краєвидами. Особливо навесні та початку літа, коли Буша потопає в садах. Легендарна поетеса Леся Українка назвала Бушу «красою України».
Символом Буші та її візитною карткою стала кам'яна вежа. Ця вежа - частина старовинної оборонної системи, побудованої навколо Буші знаменитим архітектором Гійомом де Бопланом. У 1654 році за часів Богдана Хмельницького тут відбувались грандіозні події, які навіть були описані в романтичному та драматичному творі Михайла Старицького "Оборона Буші". Тому наразі Бушанська вежа - це не тільки пам'ятник культури України, а й своєрідний меморіал пам'яті захисників замку.
Але найбільш вражаюча пам'ятка Буші - унікальний скельний храм V ст., який не має аналогів у всьому світі. На одному з каменів храму древнім майстром створений барельєф, який отримав назву Бушанського рельєфу: безлисте дерево, людина зі складеними в молитві руками, величний олень - значення малюнка і обставини його появи до сих пір залишаються невідомими, завдяки чому це місце ще більш таємниче і привабливе.
Славні історичні події та таємничий барельєф надихають на творчість скульпторів та художників, які залюбки приїжджають в Бушу. Щорічно тут відбуваються міжнародні пленери скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг». І поступово вся територія Буші перетворюється в музей скульптури під відкритим небом - просто за будь-яким кущем ви можете наштовхнутися на цікаву сучасну чи історичну скульптурну композицію. Отака вона - Буша!
Обідаємо на природі і вирушаємо в ще одне чаклунське місце - «Гайдамацький Яр». Унікальність заповідника в тому, що на його території знаходяться справжні природні скульптури. Пісковик, під дією вітру і дощу з часом став приймати химерні форми, які так сильно подобаються всім відвідувачам парку. Всього таких скульптур налічується близько 150.
І як завжди, не обійшлося без легенди про козацьке золото, нібито закопане десь у лісі. Хтозна, може саме вам пощастить його знайти?
Повернення до Вінниці.
8:00 Снідаємо і поспішаємо відкрити всі інші таємниці!
У Немирові нас чекає прогулянка по парку і відвідування дуже красивого палацу графині Щербатової (у неї вже точно знайдеться для нас парочка таємниць)!
У Тульчині ми побачимо палац Потоцького. Шикарні будинки були зведені ще в далекому 1782 році графом Потоцьким, чий рід був одним з найбагатших і вельможних в Польщі. Розкішшю палац суперничав з королівськими резиденціями Європи.
Але це ще не все! Чи знаєте ви, що саме в цьому невеликому містечку український композитор Микола Леонтович створив геніальну обробку "Щедрика", тепер відому у всьому світі під назвою «Колядка дзвонів» (Ukrainian Carol of the Bells). Тепер в Тульчині є цікава площа-пам'ятник "Щедрику".
Пообіді на нас чекає дивовижний та таємничий мавзолей Потоцьких, архітектором якого був не хто інший, як сам знаменитий Городецький.
Але найдивніше чекає нас в парку, стежки якого спускаються по крутому березі серед гранітних скель до Південного Бугу. У цьому місці по всьому руслу річки "розкидано" неймовірну кількість валунів, які утворюють мальовничі композиції разом зі струменями блискучою води, які їх обтікають. Здається, що ви знаходитесь в якомусь величезному японському саду каміння на воді. Фото виходять неймовірні! А оскільки великої глибини тут немає, вода швидко прогрівається, отже при бажанні можна і покупатися.
Насолодившись красою і свіжим повітрям, а може і скупавшись в Південному Бузі, відвідаємо ще один маєток Брацлавщини - палац Горохольських і, одночасно, Музей історії авіації та космонавтики. Адже саме тут, у Вороновиці, будував та випробовував перші літальні апарати всесвітньо відомий винахідник Олександр Можайский.
Після екскурсії вирушаємо до Києва.
21:30 Орієнтовний час прибуття до Києва.
Проживання в готелі "Optima Вінниця" або аналогічному
«Оптіма Вінниця» – це єдиний готель в місті, який може запропонувати високий рівень обслуговування заходів будь-якого рівня складності. Водночас «Оптіма Вінниця» – це оптимальний вибір для гостей з різними фінансовими можливостями, оскільки номерний фонд готелю включає як економ-номери категорії «Класик», так і номери категорії «Суперіор» підвищеного комфорту.
Готель «Optima Вінниця» працює з посиленими заходами безпеки!
До послуг гостей 85 номерів європейського рівня «3 зірки» наступних категорій: «Класик Single», «Стандарт Double», «Стандарт Single», «Стандарт», «Суперіор Double», «Суперіор», три конференц-зали на 73, 76 і 95 місць, доступ до мережі Інтернет, сніданок «шведський стіл», який входить у вартість проживання.
Компанія Optima піклується про комфорт гостей, тому в готелі передбачені елементи для забезпечення проживання людей з обмеженими можливостями.
На території готелю є паркова до 30 місць.
У готелі функціонує місце перебування персоналу та гостей під час тривоги.