Свята і грішна Черкащина
Київ - Канів - Черкаси - Чигирин - Суботів - Мотронинський монастир - Холодний Яр - Київ
На Черкащині все насичене історією, неймовірною силою та енергетикою.
Сьогодні, милуючись зі схилів Дніпра сповненими тишею і спокоєм краєвидами, важко повірити, що саме тут тисячоліттями, з доісторичних часів і до сьогодення точилися найзапекліші битви, народжувались і стикалися культури і епохи, а у вирі історичних подій кувався міцний й нескорений козацький рід. Нація і держава українців.
Тут кожен клаптик землі, кожний камінчик настільки просякнутий спресованими крізь віки подіями, що нині вже важко розрізнити, де закінчуються міфи й оповідки та починається справжня історія. Тож пропонуємо вам разом із Феєрією здійснити подорож у глиб віків та долучитись до найславетніших і найтрагічніших сторінок України.
У цьому турі пропонуємо вам відвідати найбільш визначні місця Черкащини:
Чарівні Черкаси - місто парків, витонченої архітектури та неймовірних краєвидів Дніпра.
Козацьку столицю - Чигирин. Тут на вас чекає цікава розповідь про історію міста та стародавні легенди. На Замковій горі - величний монумент Богдану Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці - бастіону Дорошенка.
Іллінську церкву на хуторі Суботів, побудовану Б. Хмельницьким як родову усипальницю (ми всі знаємо, як вона виглядає, бо бачили її на грошових купюрах), Замчище - місце родового маєтку Хмельницьких, «Три криниці», яким приписують магічні якості та цілющу силу.
Урочище Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин - система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом. Тут вціліли потужні оборонні рови і вали городища зі скіфських часів. Тут височіє легендарний Мотронинський монастир, збудований у 1037 році. Цьому монастирові відведено особливе місце в українській історії - звідси почалося найбільше гайдамацьке повстання - Коліївщина, під керівництвом Максима Залізняка. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою. А 93-тя окрема механізована бригада сьогодні носить почесне звання “Холодного Яру”.
Канів - духовна столиця України, місто, де похований геній української культури Тарас Шевченко. Але Канів - це не тільки данина пам'яті Шевченка, це місце з магічною енергетикою, що підкорить Ваше серце.
Побувавши тут, ви зрозумієте, що Черкащина- це не тільки географічний центр України, але й її історичне серце, частинка нашого національного коду.
7.30 Виїзд від ст. м. Видубичи.
Ми вирушаємо до Канева - міста паломництва українців з усього світу. Своє знайомство з ним ми почнемо з Шевченкової алеї у підніжжя канівських круч. Це понад 20 скульптур за мотивами творів Тараса Шевченка. Подолаємо сходи на Тарасову гору і перед нами відкриється панорама з заповіту Шевченка: «Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий...». На Тарасовій горі ми побачимо могилу Тараса Шевченка, найвідоміший пам'ятник Кобзареві, унікальний музей, присвячений життєвому і творчому шляхах художника. А також музей Тарасова Світлиця — перший народний музей, де відтворено побут і атмосферу, в якій минуло дитинство поета.
Наше знайомство з Каневом завершимо невеичкою прогулянкою містом та відвідуванням Успенського собору – одного з найдавніших храмів України періоду Київської Русі. Собор було закладено 1144 року великим князем Всеволодом Ольговичем. На відреставрованих стінах ще збереглися деякі фрагменти фресок тих часів.
Після обіду вирушаймо в місто Черкаси і, впевнені, воно вас здивує.
Щоб дістатись Черкас потрібно їхати через довгу дамбу – по тоненькій частині суші, затиснутий між двох безкрайніх водних просторів, а потім через красивий міст.
Забудова історичної частини Черкас невисока, але відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури та багатим декором: готель Слов'янська, будинок Цибульських (музей Кобзаря), Черкаська філармонія, Ляльковий театр та прекрасний будинок Щербини – вишенька на Черкаському торті. Ви будете здивовані, дізнавшись, що більшість цих будівель побудовані за проектами відомого київського архітектора Владислава Городецького, а деякі – за його безпосередньої участі.
А де ще в Україні Ви зможете побачити справжній буддійський храм? А в Черкасах він є - "Білий лотос" – височіє на Дніпрових пагорбах з 1998 року. Праобразом храму став знаменитий буддистський храм в Лаосі.
На схилах Дніпра на нас чекають парк "Долина Троянд" та парк "Сосновий бір" з каскадом штучних озер і мостом закоханих. Парк прикрашають чудові кам'яні і дерев'яні скульптури: алея з персонажів «Енеїди» Котляревського та алея з романтичними фігурами на тему «Історія одного кохання».
На Замковій горі колись знаходилось давньоруське городище та Черкаська фортеця. Наразі це Пагорб Слави, з якого відкривається приголомшлива панорама Кременчуцького водосховища.
Поселення у готель Optima Черкаси. Вільний час. Вечеря самостійно.
В літню пору можна познайомитись с чудовими черкаськими пляжами, які зовсім поряд з готелем та центром міста.
Ніч у готелі.
8.00 Сніданок у готелі.
Сьогодні в наших планах знайомство з Козацькими містами України.
І починаємо його з Чигирина – столиці Козацької держави часів Богдана Хмельницького. Тут могутній гетьман приймав не лише іноземних послів, а й антіохійського митрополита Макарія. Тоді місто з населенням у п’ятдесят тисяч осіб було одним із найбільшим в Україні. Чигирин був гетьманською столицею з 1648-го по 1676-ий роки. Після Богдана Хмельницького тут були резиденції Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері, Дмитра Дорошенка.
Більшість пам’яток козацької столиці знаходяться на території заповідника "Чигирин", який ми з Вами і відвідаємо. Вони відносяться до різних епох і подій в житті держави, сягаючи ще скіфського періоду. У центрі Чигирина розташована Замкова гора, яку ще називають Богдановою, і де знаходиться величний монумент Хмельницькому, кам'яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці - бастіону Дорошенка. З вершини Замкової гори відкривається неповторна панорама Чигирина і його околиць.
Переїзд в Суботів. Колишня резиденція гетьмана Богдана Хмельницького знаменита передусім перлиною оборонної храмової архітектури Наддніпрянщини – Іллінською церквою, що була побудована Хмельницьким як родова усипальниця. Ми всі добре знаємо її силует - неодноразово бачили на грошових купюрах. Ще тут є Замчище - місце родового маєтку Хмельницьких. І досить цікава пам’ятка: три дерев'яні криниці. З ними пов’язано безліч легенд, жодна з яких не має документального підтвердження. За однією з них, криниці викопали три козаки, яких зцілили місцеві знахарі. А от місцеві жителі вірять: якщо випити води з усіх трьох криниць, через три дні обов’язково зустрінеш судженого або суджену.
Обід.
Екскурсія по славнозвісному урочищу Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р.Тясмин - ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. Поширена кліматична версія походження назви - влітку в яру завжди прохолодніше, ніж навколо. Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. На території скіфського Мотронинського городища (VI ст. до н.е.) і досі збереглися вали і скіфські кургани.
Тепер тут знаходиться Мотронинський монастир, будівництво якого датується 1037 роком. Темні, дрімучі ліси навколо пояснюють, чому ця місцевість здавна манила то втікачів, то повстанців, бо кращого сховища годі й шукати! В Мотронинському монастирі був послушником колишній запорізький козак Максим Залізняк, що згодом очолив повстання Коліївщину. І тут ми побачимо ще один унікальний об'єкт - Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру - один з найстаріших дубів в Європі - за різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років.
ХХ століття стало для Мотронинського монастиря, як і для інших, часом тяжких випробувань – постійні пограбування та нищення важливих пам’яток. Багато хто в цей час тікав, як й раніше, в темні ліси Холодного Яру. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою, а Мотронинський монастир часто терпів озброєнні напади то з одного боку, то з іншого. Ці події яскраво описані у відомому творі Василя Шкляра «Чорний ворон».
Прогулянкою лісовими стежками Холодного Яру наша екскурсія завершується, і ми відправляємось в зворотній шлях до Києва.
20.00 Орієнтовний час повернення на ст. м.Видубичи.
Вартість туру на 1 особу при проживанні у готелі Optima Черкаси (зі сніданком):
1\2 DBL - 3370 грн.
Готель «Optima Черкаси» працює з посиленими заходами безпеки!
Це сучасний міський готель, перший готель бренду Optima в мережі Optima Hotels and Resorts. Головною перевагою готелю є його зручне розташування – «Optima Черкаси» знаходиться на перетині вулиці Шевченка й вулиці Лазарєва, навпроти Соборної площі та Черкаської обласної адміністрації.
«Optima Черкаси» є безпечним готелем за версією Safe travels та Національної туристичної організації України.
Послуги:
- 79 номерів європейського рівня наступних категорій: «Люкс», «Раціо Double», «Раціо», «Стандарт Double», «Стандарт», «Суперіор»,
- 2 конференц-зали на 50 місць,
- сніданок за системою «шведський стіл»,
- перукарські послуги,
- Wi-Fi.
- А також скандинавське кафе «Fika» та кафе грузинської кухні «Стумарі».
Компанія Optima піклується про комфорт гостей, тому в готелі передбачені елементи для забезпечення проживання людей з обмеженими можливостями. У готелі функціонує місце перебування персоналу та гостей під час тривоги.
Вартість вхідних квитків в екскурсійні об'єкти (орієнтовно):
Національний музей Тараса Шевченка - 80 грн. для дорослих / 50 грн. для учнів та пенсіонерів;
Заповідник Чигирин - 60/30 грн.,
Заповідник Суботів - 30/20 грн.,
Заповідник Холодний Яр - 30/20 грн.