2100
₴UAH
2 днів
Маршрут

КиївЧеркаси – Чигирин – Суботів – Мотронинський монастир – Холодний Яр – Буда – Київ

Країни:
Дати

Опис туру

На Черкащині все насичене історією, неймовірною силою та енергетикою.

Тут сконцентровані ключові для української історії місця: батьківщина Т. Шевченка, Чигиринщина, Холодний Яр, найбільші в світі поселення трипільської культури, один із найстаріших дубів Європи, каньйони яким по два мільярди років, унікальні храми та замки.

У цьому турі пропонуємо вам відвідати найбільш визначні місця Черкащини:

Чарівні Черкаси — місто парків, витонченої архітектури та неймовірних краєвидів Дніпра.

Козацьку столицю — Чигирин. Тут на вас чекає цікава розповідь про історію міста та стародавні легенди. На Замковій горі — величний монумент Богдану Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці — бастіону Дорошенка.

Іллінську церкву на хуторі Суботів, побудовану Б. Хмельницьким як родову усипальницю  (ми всі знаємо, як вона виглядає, бо бачили її на грошових купюрах), Замчище — місце родового маєтку Хмельницьких, «Три криниці», яким приписують магічні якості та цілющу силу.

Урочище Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин — система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом. Тут вціліли потужні оборонні рови і вали городища зі скіфських часів. Тут височіє легендарний Мотронинський монастир, збудований у 1037 році. Цьому монастирові відведено особливе місце в українській історії — звідси почалося найбільше гайдамацьке повстання — Коліївщина, під керівництвом Максима Залізняка. В Холодному Яру ще досі живий Дуб Максима Залізняка — один з найстаріших в Європі (за різними оцінками йому до 1200 років!).

Побувавши тут, ви зрозумієте, що Черкащина- це не тільки географічний центр України, але й її історичне серце, частинка нашого національного коду.

У вартість входить
Проїзд на комфортабельному автобусі;
22
Проживання в номерах з усіма зручностями зі сніданком;
22
Медичне страхування;
Екскурсійне обслуговування, супровід гіда.
22
У вартість не входить
Вхідні квитки;
22
Додаткове харчування;
22
Особисті витрати;
Витрати, не передбачені програмою.

Київ – Черкаси – Чигирин – Суботів – Мотронинський монастир – Холодний Яр – Буда – Київ
День 1
Київ – Черкаси

7.30 Виїзд від ст. м. Видубичи.

Ми відправляємось в місто Черкаси і, впевнені, воно вас здивує.

Щоб дістатись Черкас потрібно їхати через довгу дамбу – по тоненькій частині суші, затиснутий між двох безкрайніх водних просторів, а потім через красивий міст.

Забудова історичної частини Черкас невисока, але відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури та багатим декором: готель Слов'янська, будинок Цибульських (музей Кобзаря), Черкаська філармонія, Ляльковий театр та прекрасний будинок Щербини – вишенька на Черкаському торті. Ви будете здивовані, дізнавшись, що більшість цих будівель побудовані за проектами відомого київського архітектора Владислава Городецького, а деякі – за його безпосередньої участі.

А де ще в Україні Ви зможете побачити справжній буддійський храм? А в Черкасах він є - "Білий лотос" – височіє на Дніпрових пагорбах з 1998 року. Праобразом храму став знаменитий буддистський храм в Лаосі. А на вході в келії встановлені дві фігури воїнів, спеціально привезені з Тибету. Легенди, що пов'язані з будівництвом цього храму, та різні буддійські правила та церемонії, Ви дізнаєтесь на екскурсії, з якої ми і почнемо знайомство з Черкасами.

Після обіду та поселення в готель познайомимось с чудовими черкаськими пляжами (зовсім поряд з готелем та центром міста) - хто захоче, зможе відпочити та покупатися.

А відпочивши та освіжившись продовжимо нашу прогулянку містом парків. На схилах Дніпра на нас чекають парк "Долина Троянд" та парк "Сосновий бір" з каскадом штучних озер і мостом закоханих. Парк прикрашають чудові кам'яні і дерев'яні скульптури: алея з персонажів «Енеїди» Котляревського та  алея з романтичними фігурами на тему «Історія одного кохання».

І обов'язково піднімемось на Замкову гору, де колись знаходилось давньоруське городище та Черкаська фортеця. Наразі це Пагорб Слави, з якого відкривається приголомшлива панорама Кременчуцького водосховища.

Вільний час. Вечеря самостійно.

Доречи, щодо вечірньої прогулянки: в місті гарна підсвітка і є світломузикальні фонтани.

Ніч у готелі.

День 2
Черкаси – Чигирин – Суботів – Мотронинський монастир – Холодний Яр – Буда – Київ

8.00 Сніданок у готелі.

Сьогодні в наших планах знайомство з Козацькими містами України.

І починаємо його з Чигирина – столиці Козацької держави часів Богдана Хмельницького. Тут могутній гетьман приймав не лише іноземних послів, а й антіохійського митрополита Макарія. Тоді місто з населенням у п’ятдесят тисяч осіб було одним із найбільшим в Україні. Чигирин був гетьманською столицею з 1648-го по 1676-ий роки. Після Богдана Хмельницького тут були резиденції Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері, Дмитра Дорошенка.

Більшість пам’яток козацької столиці знаходяться на території заповідника "Чигирин", який ми з Вами і відвідаємо. Вони відносяться до різних епох і подій в житті держави, сягаючи ще скіфського періоду. У центрі Чигирина розташована Замкова гора, яку ще називають Богдановою, і де знаходиться  величний монумент  Хмельницькому, кам'яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці - бастіону Дорошенка. З вершини Замкової гори відкривається неповторна панорама Чигирина і його околиць. 

Переїзд в Суботів. Колишня резиденція гетьмана Богдана Хмельницького знаменита передусім перлиною оборонної храмової архітектури Наддніпрянщини – Іллінською церквою, що була побудована Хмельницьким як родова усипальниця. Ми всі добре знаємо її силует - неодноразово бачили на грошових купюрах. Ще тут є  Замчище - місце родового маєтку Хмельницьких. І досить цікава пам’ятка: три дерев'яні криниці. З ними пов’язано безліч легенд, жодна з яких не має документального підтвердження. За однією з них, криниці викопали три козаки, яких зцілили місцеві знахарі. А от місцеві жителі вірять: якщо випити води з усіх трьох криниць, через три дні обов’язково зустрінеш судженого або суджену.

Обід.

Екскурсія по славнозвісному урочищу Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р.Тясмин - ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. Поширена кліматична версія походження назви - влітку в яру завжди прохолодніше, ніж навколо. Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. На території скіфського Мотронинського городища (VI ст. до н.е.) і досі збереглися вали і скіфські кургани. 

Тепер тут знаходиться Мотронинський монастир, будівництво якого датується 1037 роком. Темні, дрімучі ліси навколо пояснюють, чому ця місцевість здавна манила то втікачів, то повстанців, бо кращого сховища годі й шукати! В Мотронинському монастирі був послушником колишній запорізький козак Максим Залізняк, що згодом очолив повстання Коліївщину. І тут ми побачимо ще один унікальний об'єкт - Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру - один з найстаріших дубів в Європі - за різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років. Його обхват - 8,9 м, висота - 24 м.

ХХ століття стало для Мотронинського монастиря, як і для інших, часом тяжких випробувань – постійні пограбування та нищення важливих пам’яток. Багато хто в цей час тікав, як й раніше, в темні ліси Холодного Яру. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою, а Мотронинський монастир часто терпів озброєнні напади то з одного боку, то з іншого. Ці події яскраво описані у відомому творі Василя Шкляра «Чорний ворон».

Прогулянкою лісовими стежками Холодного Яру наша екскурсія завершується, і ми відправляємось в зворотній шлях до Києва.

21.30 Орієнтовний час повернення на ст. м.Видубичи.

Додати новий коментар

Комментарии

Заповніть документи та надішліть менеджерам

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A

Феєрія мандрів, Лівобережна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
вул. Пушкінська, 15 (готель "Брістоль")

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
пр-т Червоної Калини, 46 (1-й поверх)
e-mail:

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
вул. Леоніда Жаботинського 47 а

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19

Феєрія Мандрів, Сімферополь

Місто:
Сімферополь
Адреса:
вул. Фрунзе, буд. 19

Контакти менеджерів

  • Ім'я: Наталія Антонюк
  • Посада: Менеджер
  • Тел.: 0-800-60-44-39, (050) 391-82-77
  • Вн. номер: 108
  • e-mail: natalia.a@feeria.ua