3370
₴UAH
2 днів

Київ - Канів - Черкаси - Чигирин - Суботів - Мотронинський монастир - Холодний Яр - Київ

Країни:
Дати

На Черкащині все насичене історією, неймовірною силою та енергетикою.

Сьогодні, милуючись зі схилів Дніпра сповненими тишею і спокоєм краєвидами, важко повірити, що саме тут тисячоліттями, з доісторичних часів і до сьогодення точилися найзапекліші битви, народжувались і стикалися культури і епохи, а у вирі історичних подій кувався міцний й нескорений козацький рід. Нація і держава українців.

Тут кожен клаптик землі, кожний камінчик настільки просякнутий спресованими крізь віки подіями, що нині вже важко розрізнити, де закінчуються міфи й оповідки та починається справжня історія. Тож пропонуємо вам разом із Феєрією здійснити подорож у глиб віків та долучитись до найславетніших і найтрагічніших сторінок України.

У цьому турі пропонуємо вам відвідати найбільш визначні місця Черкащини:

Чарівні Черкаси - місто парків, витонченої архітектури та неймовірних краєвидів Дніпра.

Козацьку столицю - Чигирин. Тут на вас чекає цікава розповідь про історію міста та стародавні легенди. На Замковій горі - величний монумент Богдану Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці - бастіону Дорошенка.

Іллінську церкву на хуторі Суботів, побудовану Б. Хмельницьким як родову усипальницю (ми всі знаємо, як вона виглядає, бо бачили її на грошових купюрах), Замчище - місце родового маєтку Хмельницьких, «Три криниці», яким приписують магічні якості та цілющу силу.

Урочище Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р. Тясмин - система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом. Тут вціліли потужні оборонні рови і вали городища зі скіфських часів. Тут височіє легендарний Мотронинський монастир, збудований у 1037 році. Цьому монастирові відведено особливе місце в українській історії - звідси почалося найбільше гайдамацьке повстання - Коліївщина, під керівництвом Максима Залізняка. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою. А 93-тя окрема механізована бригада сьогодні носить почесне звання “Холодного Яру”.

Канів - духовна столиця України, місто, де похований геній української культури Тарас Шевченко. Але Канів - це не тільки данина пам'яті Шевченка, це місце з магічною енергетикою, що підкорить Ваше серце.

Побувавши тут, ви зрозумієте, що Черкащина- це не тільки географічний центр України, але й її історичне серце, частинка нашого національного коду.

У вартість входить
Проїзд на комфортабельному автобусі;
22
1 ніч у готелі в номерах з усіма зручностями, зі сніданком;
Медичне страхування;
Екскурсії у супроводі феєричного гіда.
У вартість не входить
Додаткове харчування;
22
Особисті витрати;
Чайові гідам/водіям.
Київ - Канів - Черкаси - Чигирин - Суботів - Мотронинський монастир - Холодний Яр - Київ
День 1
Київ – Канів - Черкаси

7.30 Виїзд від ст. м. Видубичи.

Ми вирушаємо до Канева - міста паломництва українців з усього світу. Своє знайомство з ним ми почнемо з Шевченкової алеї у підніжжя канівських круч. Це понад 20 скульптур за мотивами творів Тараса Шевченка. Подолаємо сходи на Тарасову гору і перед нами відкриється панорама з заповіту Шевченка: «Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути, як реве ревучий...». На Тарасовій горі ми побачимо могилу Тараса Шевченка, найвідоміший пам'ятник Кобзареві, унікальний музей, присвячений життєвому і творчому шляхах художника. А також музей Тарасова Світлиця — перший народний музей, де відтворено побут і атмосферу, в якій минуло дитинство поета.

Наше знайомство з Каневом завершимо невеичкою прогулянкою містом та відвідуванням Успенського собору – одного з найдавніших храмів України періоду Київської Русі. Собор було закладено 1144 року великим князем Всеволодом Ольговичем. На відреставрованих стінах ще збереглися деякі фрагменти фресок тих часів.

Після обіду вирушаймо в місто Черкаси і, впевнені, воно вас здивує.

Щоб дістатись Черкас потрібно їхати через довгу дамбу – по тоненькій частині суші, затиснутий між двох безкрайніх водних просторів, а потім через красивий міст.

Забудова історичної частини Черкас невисока, але відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури та багатим декором: готель Слов'янська, будинок Цибульських (музей Кобзаря), Черкаська філармонія, Ляльковий театр та прекрасний будинок Щербини – вишенька на Черкаському торті. Ви будете здивовані, дізнавшись, що більшість цих будівель побудовані за проектами відомого київського архітектора Владислава Городецького, а деякі – за його безпосередньої участі.

А де ще в Україні Ви зможете побачити справжній буддійський храм? А в Черкасах він є - "Білий лотос" – височіє на Дніпрових пагорбах з 1998 року. Праобразом храму став знаменитий буддистський храм в Лаосі. 

На схилах Дніпра на нас чекають парк "Долина Троянд" та парк "Сосновий бір" з каскадом штучних озер і мостом закоханих. Парк прикрашають чудові кам'яні і дерев'яні скульптури: алея з персонажів «Енеїди» Котляревського та  алея з романтичними фігурами на тему «Історія одного кохання».

На Замковій горі колись знаходилось давньоруське городище та Черкаська фортеця. Наразі це Пагорб Слави, з якого відкривається приголомшлива панорама Кременчуцького водосховища.

Поселення у готель Optima ЧеркасиВільний час. Вечеря самостійно.

В літню пору можна познайомитись с чудовими черкаськими пляжами, які зовсім поряд з готелем та центром міста.

Ніч у готелі.

День 2
Черкаси – Чигирин – Суботів – Мотронинський монастир – Холодний Яр – Київ

8.00 Сніданок у готелі.

Сьогодні в наших планах знайомство з Козацькими містами України.

І починаємо його з Чигирина – столиці Козацької держави часів Богдана Хмельницького. Тут могутній гетьман приймав не лише іноземних послів, а й антіохійського митрополита Макарія. Тоді місто з населенням у п’ятдесят тисяч осіб було одним із найбільшим в Україні. Чигирин був гетьманською столицею з 1648-го по 1676-ий роки. Після Богдана Хмельницького тут були резиденції Івана Виговського, Юрія Хмельницького, Павла Тетері, Дмитра Дорошенка.

Більшість пам’яток козацької столиці знаходяться на території заповідника "Чигирин", який ми з Вами і відвідаємо. Вони відносяться до різних епох і подій в житті держави, сягаючи ще скіфського періоду. У центрі Чигирина розташована Замкова гора, яку ще називають Богдановою, і де знаходиться  величний монумент  Хмельницькому, кам'яний хрест на честь захисників міста за часів середньовіччя і залишки Чигиринської фортеці - бастіону Дорошенка. З вершини Замкової гори відкривається неповторна панорама Чигирина і його околиць. 

Переїзд в Суботів. Колишня резиденція гетьмана Богдана Хмельницького знаменита передусім перлиною оборонної храмової архітектури Наддніпрянщини – Іллінською церквою, що була побудована Хмельницьким як родова усипальниця. Ми всі добре знаємо її силует - неодноразово бачили на грошових купюрах. Ще тут є  Замчище - місце родового маєтку Хмельницьких. І досить цікава пам’ятка: три дерев'яні криниці. З ними пов’язано безліч легенд, жодна з яких не має документального підтвердження. За однією з них, криниці викопали три козаки, яких зцілили місцеві знахарі. А от місцеві жителі вірять: якщо випити води з усіх трьох криниць, через три дні обов’язково зустрінеш судженого або суджену.

Обід.

Екскурсія по славнозвісному урочищу Холодний Яр. Це історична місцевість уздовж притоки р.Тясмин - ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. Поширена кліматична версія походження назви - влітку в яру завжди прохолодніше, ніж навколо. Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської. На території скіфського Мотронинського городища (VI ст. до н.е.) і досі збереглися вали і скіфські кургани. 

Тепер тут знаходиться Мотронинський монастир, будівництво якого датується 1037 роком. Темні, дрімучі ліси навколо пояснюють, чому ця місцевість здавна манила то втікачів, то повстанців, бо кращого сховища годі й шукати! В Мотронинському монастирі був послушником колишній запорізький козак Максим Залізняк, що згодом очолив повстання Коліївщину. І тут ми побачимо ще один унікальний об'єкт - Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру - один з найстаріших дубів в Європі - за різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років. 

ХХ століття стало для Мотронинського монастиря, як і для інших, часом тяжких випробувань – постійні пограбування та нищення важливих пам’яток. Багато хто в цей час тікав, як й раніше, в темні ліси Холодного Яру. Саме тут в 1923 році була заснована Холодноярська республіка, яка боролася з радянською владою, а Мотронинський монастир часто терпів озброєнні напади то з одного боку, то з іншого. Ці події яскраво описані у відомому творі Василя Шкляра «Чорний ворон».

Прогулянкою лісовими стежками Холодного Яру наша екскурсія завершується, і ми відправляємось в зворотній шлях до Києва.

20.00 Орієнтовний час повернення на ст. м.Видубичи.

Додати новий коментар

Коментарі

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Лівобережна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Он-лайн

Місто:
Київ
Адреса:
Онлайн

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
Приморський бульвар, 11 (Готель Лондонська, головний вхід, 3 поверх)

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A (Працюємо он-лайн, або за попередньою домовленістю про зустріч)

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
вул.Томашівського, 4

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
69006, Проспект Металургів 12-а, офіс №1

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19

Вартість туру на 1 особу при проживанні у готелі Optima Черкаси (зі сніданком):

1\2 DBL - 3370 грн.

 

Готель «Optima Черкаси» працює з посиленими заходами безпеки!

Це сучасний міський готель, перший готель бренду Optima в мережі Optima Hotels and Resorts. Головною перевагою готелю є його зручне розташування – «Optima Черкаси» знаходиться на перетині вулиці Шевченка й вулиці Лазарєва, навпроти Соборної площі та Черкаської обласної адміністрації.

«Optima Черкаси» є безпечним готелем за версією Safe travels та Національної туристичної організації України.

Послуги:

 • 79 номерів європейського рівня наступних категорій: «Люкс», «Раціо Double», «Раціо», «Стандарт Double», «Стандарт», «Суперіор»,
 • 2 конференц-зали на 50 місць,
 • сніданок за системою «шведський стіл»,
 • перукарські послуги,
 • Wi-Fi.
 • А також скандинавське кафе «Fika» та кафе грузинської кухні «Стумарі».

Компанія Optima піклується про комфорт гостей, тому в готелі передбачені елементи для забезпечення проживання людей з обмеженими можливостями. У готелі функціонує місце перебування персоналу та гостей під час тривоги.

Додаткова інформація

Вартість вхідних квитків в екскурсійні об'єкти (орієнтовно):

Національний музей Тараса Шевченка - 80 грн. для дорослих / 50 грн. для учнів та пенсіонерів;
Заповідник Чигирин - 60/30 грн.,
Заповідник Суботів - 30/20 грн.,
Заповідник Холодний Яр - 30/20 грн.

Контакти менеджерів

 • Ім'я: Наталія Антонюк
 • Посада: Менеджер
 • Тел.: 044-237-12-01
 • Вн. номер: 108
 • e-mail: [email protected]