Легенди Гімалаїв з Тарасом Черновим

64 520 грн
1530
$USD
15 днів
Маршрут

Делі – Курукшетра – Амрітсар – Дхарамсала – Норбулінг – Палампур – Байджнатх – Наггар – Румсу – Маналі – Манікаран – Манді – Ревалсар – Шимла – Рішікеш – Харідвар – Делі

Країни:
Тип туру
Екзотика, Авіатури

Запрошуємо Вас у незабутні Гімалаї!

На території штату Хімачал Прадеш налічується близько шести тисяч храмів, у яких влаштовуються різні ритуали і церемонії. З релігійними святами часто пов'язані веселі та яскраві ярмарки й фестивалі, багато заходів супроводжуються народними танцями.

Під час подорожі Ви відвідаєте дивовижні Храми Манді, вирушите в "кінець населеного світу" в Маналі, побуваєте на святому для індуїстів, буддистів і сикхів озері Ревалсар, побачите найкрасивіше місто Індійських Гімалаїв – Шимлу. А також Ви побуваєте у "всесвітній столиці йоги", резиденції Його святості Далай Лами і візьмете участь у Вогненній молитві.

Гід – Тарас Чернов!

У вартість входить
Проживання в готелях;
22
Екскурсії за програмою;
22
Трансфери за програмою;
Супровід місцевого гіда та гіда Феєрії;
22
У вартість не входить
Міжнародний авіапереліт Київ – Делі – Київ;
22
Віза 110 USD;
Медичне страхування;
22
Вхідні квитки;
22
Чайові гідам/водіям.
Делі – Курукшетра – Амрітсар – Дхарамсала – Норбулінг – Палампур – Байджнатх – Наггар – Румсу – Маналі – Манікаран – Манді – Ревалсар – Шимла – Рішікеш – Харідвар – Делі
День 1, 03-06-2019
Київ – Делі

Вечірній виліт з Києва в Делі.

Польотні дані: PS391 03JUN KBP DEL 2055 0620+1

День 2, 04-06-2019
Делі – Курукшетра (180 км/4 год)

Ласкаво просимо на землю першої цивілізації!

Ви прибуваєте в Делі – столицю Індії. Зустріч в аеропорту.

Ранній трансфер з Делі в Курукшетра. Після прибуття розміщення в готелі. Сніданок і відпочинок.

Курукшетра – Поле Дхарми, де 5000 років тому відбулася битва двох братніх родів Кауравів і Пандавів. З кожного боку билися величні мужі, царі і воїни, але перемога дісталася захисникам Дхарми (порядку, моралі) – братам Пандавам. Махабхарата докладно описує події, що відбулися, в найкрасивіших піснях, вона вважається п'ятою Ведою і служить великим уроком для всього людства.

У другій половині дня – екскурсія в Джотісар.

Джотісар – легендарне місце: саме тут Крішна повідав Арджуне Бхагавад-гіту, яка згодом стала основою індуїзму. Вечірня прогулянка уздовж гхатів (сходи для ритуального обмивання) озера Брахма-Саровар. Відповідно до Вамана Пуране, тут почав своє творіння господь Брахма.

Відвідування музею Крішни: тут можна побачити безліч експозицій, дізнатися багато нового про Крішну й побачити стародавні артефакти.

Ніч у готелі.

День 3, 05-06-2019
Курукшетра – Амрітсар (300 км/5 годин)

Сніданок.

Переїзд в Амрітсар, розташований у провінції Пенджаб, на кордоні з Пакистаном.

Амрітсар є головним центром культурної, релігійної та політичної історії сикхів. Заснований четвертим гуру Рам Дасом у 1577 році. Місто отримало назву від священного ставка, у центрі якого розташований Хармандір-Сахіб (Золотий храм), головна сикхська гурдвара.

По дорозі – екскурсія на кордон з Пакистаном (30 км. від Амрітсар). Вагах був єдиним прикордонним пунктом між двома країнами, до відкриття Аман Сету в Кашмірі в 1999 році.

З 1959 року на цьому кордоні щовечора відбувається забавна яскрава урочиста церемонія зміни варти і спуск державного прапора за участю військових Індії та Пакистану. Це єдина в своєму роді церемонія закриття державного кордону та демонстрації патріотизму.

Повернення в Амрітсар і заселення в готель. Вечірнє відвідування Золотого храму.

Ніч у готелі.

День 4, 06-06-2019
Амрітсар – Дхарамсала (200 км/5 год.)

Сніданок.

Оглядова екскурсія по місту.

Золотий храм є головною туристичною визначною пам'яткою Амрітсара. Ця важлива святиня сикхів приваблює десятки тисяч паломників з усієї Індії. Храм стоїть у центрі священного озера, навколо якого рухається нескінченна низка паломників. Накрийте голову хусткою, зніміть взуття і походіть навколо одного з найдивовижніших місць в Індії. Хармандір-Сахіб (у перекладі Божий храм) будувався і руйнувався багато разів, перш ніж наприкінці 1700-х років було відновлено той варіант, який ми можемо бачити сьогодні.

У 1802 році Хармандір-Сахіб покрили позолоченими пластинами (на покриття купола використано близько 100 кг золота), і він став відомий під ім'ям Золотого Храму, де зберігається священна книга "Гуру Грант Сахіб".

Недалеко від Золотого Храму міститься Джалліанвала-багх: місце розстрілів мирних жителів в Амрітсарі колоніальними військами Британської імперії.

13 квітня 1919 року величезна кількість паломників приїхала в Амрітсар, щоб відсвяткувати свято. Генерал Дваер особисто повів війська на площу і наказав своїм людям відкрити вогонь без попередження. Офіційні джерела британського уряду назвали кількість загиблих – 379 осіб. Індійський національний конгрес говорив про тисячі загиблих.

Також відвідаємо храм Дургіана Мандір. Храм побудовано в 1921 році за зразком Золотого Храму сикхів.

Після задоволення від прогулянки - відправлення в Дхарамсалу.

По прибуттю в Дхарамсалу розміщення в готелі та відпочинок. Ніч у готелі.

День 5, 07-06-2019
Дхарамсала

Сніданок.

Сіті-тур. Знайомство з унікальним містом – "маленькою Лхасою Індії", це ідеальне місце для душевного відпочинку.

Місто Дхарамсала розташоване в гімалайській долині Кангра. Це одне з найзагадковіших місць Індії. У 1959 році сюди емігрував Його Святість Далай Лама XIV, духовний і політичний лідер Тибету. Прибуття духовного лідера Тибету Далай Лами з тисячами біженців в Дхарамсалу в 1959 році помітно активізувало життя цього регіону.

Відвідайте храмовий комплекс Далай Лами (Комплекс Цуглакханг), всередині якого міститься резиденція святості Далай Лами, ступи, монастир і храми. Далай Лама дає уроки в місцевій гомпі, де представлені зображення Авалокітешвари, Будди Шак'ямуні і Гуру Рімпоче (Падмасамбхави).

Також оглядова екскурсія включає в себе відвідини Військового меморіалу, Художнього музею Кангра, Церкви Св. Джона, де похований колишній віце-президент Індії лорд Елгін, і храму Бхагсунаг.

За бажанням, ви можете зробити коротку пішу прогулянку вгору до невеликого, але мальовничого водоспаду Бхагсу, що розташований за півтора кілометри від храму, або відвідати центр тибетської медицини.

Ніч у готелі.

День 6, 08-06-2019
Дхарамсала – Норбулінг – Палампур – Байджнатх – Наггар (220 км/7 год)

Сніданок.

Переїзд у Наггар через Норбулінг – Палампур – Байджнатх.

Ви відвідаєте Інститут Норбулінгка, названий тим же ім'ям, що і літня резиденція Далай Лами у Лхасі в Тибеті (Китай) – головна будівля комплексу є її зменшеною копією. Це прекрасне місце для ознайомлення з тибетською культурою і мистецтвом.

У тутешньому музеї можна побачити фігури танцюристів у ритуальних тибетських костюмах, сцени з життя звичайних тибетців у національних костюмах, бібліотеку стародавніх манускриптів і багато іншого.

Далі відвідайте монастир Гюто, відомий своїм вивченням тантричної медитації, тантричних ритуальних мистецтв і буддійської філософії. Його засновано в Тибеті в 1474 році головним учнем першого Далай Лами Джетсун Кунга Дхондуп. Після комуністичного китайського вторгнення в 1959 році монастир було відновлено в Індії.

Палампур – тут міститься велика кількість чайних плантацій. Британцям так сподобався аромат місцевого чайного листя, що чайними кущами було засаджено кожен більш-менш придатний клаптик землі. Район почав швидко процвітати як центр виробництва чаю, і з 1880 року став відомий своїм брендом "Чай Кангра".

Невелика зупинка для відвідування Храму Байджанатх, присвяченого Шиві. Храм невеликий, з красивою архітектурою, перед входом у храм міститься зображення бика Нанді – вірного друга і вахана Шиви.

Храму майже тисяча років – вважається, що його побудували за часів короля Кумаон Катьюрі в 12 столітті. Тут міститься один з 12-ти джьотір-лінгамів (за переказами, лінгами – це прояв Шиви у вигляді сяючих стовпів світла), розкиданих по всій Індії, тому храм є важливим центром паломництва.

Після прибуття в Наггар розміщення в готелі та відпочинок.

Ніч у готелі.

День 7, 09-06-2019
Наггар

Сніданок.

Наггар – колишня столиця раджей Куллу, розташований на висоті 1750 м.

Відвідування будинку-музею Миколи Реріха. Колись будівля галереї служила резиденцією художника. Сьогодні на першому поверсі садиби розташована експозиція картин Реріха, а на другому відвідувачі можуть побачити житлові кімнати, у яких збережено інтер'єр та особисті речі родини Реріхів.

Піша прогулянка по Наггару.

Екскурсія по храмах: храм Вішну Мандір (11 століття), вкритий химерним різьбленням; присвячений Шиві храм Гаурі Шанкар; і схожий на пагоду храм Тріпура Сундарі Деві. Огляд невеликого палацу місцевого раджі (17 століття), з якого відкривається чудовий краєвид на гори і руїни Замку Пандавів (3100 років до н. е.).

За бажанням – пішохідна прогулянка (трекінг) до Румсу (невелике традиційне село, розташоване за 3-4 км від Наггара). Румсу – чарівне село зі старими дерев'яними будинками; жителі поклоняються Джамлу Девте (головному божеству Малани). Шкіряні чоботи або одяг заборонені поблизу храму. Будьте обережні: стороннім не можна торкатися або входити в храм. На головній площі місцеві жителі продають шалі і килими.

Румсу також відоме як відправна точка походу в Малану. У лісі серед діодару, сосни та інших дерев є чітка стежка, що веде до перевалу Чандерхані.

Ніч у готелі.

День 8, 10-06-2019
Наггар – Маналі – Наггар (30 км/1 год в один бік)

Сніданок.

Виїзд на екскурсію в Маналі.

Маналі розташоване на висоті близько 1829 метрів у мальовничих передгір'ях Гімалаїв, його називають "кінцем населеного світу". Це важлива точка на шляху в гірську Індію. За легендою, Ману (Ной в індуїзмі) зійшов у цьому місці з ковчега, щоб відтворити світ після Великого потопу.

Відвідування храму Хадімба Деві – присвячений богині Хадімбе, яка, за переказами, була дружиною Бхіми, героя епосу Махабхарата.

Храм, який є 4-ярусною дерев'яною пагодою, знаменитий своєю різьбою по дереву. Поряд зі звичайними рельєфами богів і богинь, слонів і магарів (міфічних крокодилів), різьблення включає в себе древній скіфський сюжет оленя з головою впівоберта, а також типовий для Середземномор'я сюжет двох птахів, які п'ють нектар життя. Потім відвідайте древній храм, присвячений святому Ману, якій, згідно з давньоіндійською міфологією, був прабатьком людської раси на землі після Великого потопу.

Місто Маналі розкинулося на тому самому місці, куди, за переказами, причалив ковчег Ману. Сама назва міста походить від "Мануалай", що в перекладі з санскриту означає "будинок святого Ману".

Храм Васіштха – знаменитий своїми гарячими сірчаними джерелами, що мають лікувальну силу. За переказами, 5 тисяч років тому духовний учитель Рами і його братів, один із семи безсмертних синів творця матеріального всесвіту – Брахми – святий Васіштха заснував на цьому місці невеликий ашрам, де він проводив свій час у медитації і духовних пошуках. Тому тут містяться кілька стародавніх храмів, присвячених святому Васіштху, господу Рамі і покровителю Гімалаїв – Шиві. За бажанням Ви можете скупатися в гарячих сірчаних джерелах.

Повернення до вечора в Наггар. Ніч у готелі.

День 9, 11-06-2019
Наггар – Манікаран – Манді – Ревалсар (180 км/6 год)

Сніданок.

Вирушаємо в Ревалсар. По дорозі відвідання Манікарана і храмів Манді.

Знайомство з храмами Манікарана, центру паломництва індуїстів і сикхів, розташованого на берегах річки Парваті (названої на честь дружини Шиви).

За переказами, Парваті, дружина бога Шиви, під час купання залишила на березі сережки (манікара). Їх і викрав вселенський змій Шеша. Шива зажадав повернути сережки. Неслухняний Шеша сховався в підземелля. І тоді розгніваний Шива вогненним променем, випущеним зі свого третього ока, вдарив об землю, розколов її. Переляканий Шеша повернув сережки, а на місці розломів утворилися гарячі джерела. Досі в річці Парваті знаходять дорогоцінні камені.

Серед сикхів Манікарана популярний завдяки переказам про відвідування цього місця Гуру Нанаком – учитель, який стояв біля витоків сикхської релігії. На місці, де колись учитель поруч з гарячими джерелами заснував ашрам, зараз стоїть відомий сикхський храм Манікаран Сахіб.

Далі вирушаємо в Манді.

Невелике містечко, розташоване на березі річки Беас, відоме як "Варанасі в горах". Воно славиться своїми численними храмами. Найбільш відомі з них – присвячені Шиві середньовічні кам'яні храми Трілокінатх (1520 рік) і Панчвактар, з багатим різьбленням по каменю, а також побудований в 1527 році яскравий храм Бхутнатх, що має велике значення для Манді.

Переїзд у Ревалсар.

Ніч у готелі.

День 10, 12-06-2019
Ревалсар – Шимла (140 км/4 год)

Сніданок.

Екскурсія на озеро Ревалсар, священне для індуїстів, буддистів і сикхів. Озеро оточене буддійськими монастирями, індуїстськими храмами, присвяченими Крішні, Шиві і святому Ломасу.

Також тут розташована сикхська гурудвара, присвячена Гуру Гобінд Сінгху. Причина такої важливості озера пояснюється легендою про те, що великий учитель, гуру Падмасамбхава (тибетською – гуру Рінпоче), саме звідси почав свій шлях у Тибет у 8 столітті нашої ери. Озеро оточене з усіх боків горами, на вершині однієї з яких є печера, де деякий час провів у медитації Падмасамбхава. Відвідування місцевих храмів.

Вирушаємо в Шимлу.

Шимла – одне з найкрасивіших міст індійських Гімалаїв, столиця штату Хімачал Прадеш, розташована на висоті 2200 метрів над рівнем моря і є відомим гірськокліматичним курортом країни. Місто оточене мальовничими горами, порослими густими хвойними лісами – сосни, гімалайський кедр, дуби і рододендрони наповнюють повітря цілющим ароматом.

Екскурсія в Індійський інститут перспективних досліджень (замок літньої резиденції віце-короля Британії). У 1947 році будівля стала власністю президента Індії і була перейменована в Растрапатрі Нівас. У 1964 році тут створено й розміщено Індійський інститут перспективних досліджень.

Увечері Ви можете прогулятися пішки по Мол Роду (MallRoad) – головній вулиці міста, зануритися в атмосферу вечірньої Шимли. Також Ви побачите другу з найстаріших католицьких церков Північної Індії – Церкву Христа, побудовану в неоготичному стилі в 1857 році і знамениту своїми вітражами.

Ніч у готелі.

День 11, 13-06-2019
Шимла – Рішікеш (280 км/8 год)

Сніданок.

Відправлення з Шимли о 8 ранку.

По дорозі відвідання прекрасного храму Мохан Шакті Херитаже Парк – виняткового місця, розташованого посеред прекрасних гір.

Парк – дивовижна ініціатива і глибоке творіння Капіли Мохана, бригадного генерала індійської армії, створений для просування ведичних наук і відродження ведичного способу життя, а також для проповіді про індійську культуру. Весь комплекс Парку усіяний безліччю статуй, скульптур і статуеток. Тут можна побачити величезні статуї індійських богів і богинь, а також унікальних тварин з гіпсу.

Усередині комплексу містяться центри трав'яної терапії, громадські кухні, житлові квартали, храми, навчальні центри, відкриті театри і станції канатної дороги.

Після огляду ми вирушаємо в Рішікеш.

Після прибуття ввечері відвідування Вогненної молитви на березі Ганги. Це яскрава церемонія зустрічі світанку і заходу сонця на берегах священної річки Ганг.

Розміщення в готелі та відпочинок. Ніч у готелі.

День 12, 14-06-2019
Рішікеш - Харідвар

Сніданок.

Ознайомча прогулянка по Рішікешу.

Рішікеш розташований біля підніжжя Гімалаїв за 25 км від Харідвара. Місто вважається "всесвітньою столицею йоги" і є особливим місцем паломництва індуїстів та послідовників йоги. Тут, як і в Харідварі, є цілий ланцюг ашрамів і храмів, що дають знання на духовному шляху. Священна річка Ганга надає цьому місцю особливої краси й чистоти.

Рішікеш відомий різними школами йоги і славиться своїми вчителями. Поряд із мандрівними аскетами – садху і святими, щороку місто відвідує величезна кількість туристів, яких приваблює краса місць, а також види активного туризму, такі як рафтинг, трекінг, гірський туризм. Ви відвідаєте Лакшман Джхулу, Рам Джулу, Ашрам Парамартха і Гіта Бхаван.

Пізніше виїзд в Харідвар.

Харідвар - одне зі священних міст Індії. Місто розташоване в передгір'ях Гімалаїв, на березі священної річки Ганг і є особливим місцем для паломників індуїстів. Це перше місто на рівнині, в який потрапляє річка Ганг, спускаючись з гір. За легендою, Харідвар отримав благословення від усієї тріади богів - руйнівника Шиви, творця Вішну і творця Брахми, і має величезну енергетичну силою. 

Після прибуття відвідування Храму Чанди Деві і ввечері на березі річки ви побачите захоплююче дійство служби "Араті" в Хар-Кі-Паурі.

Повернення в готель. Ніч в готелі.

День 13, 15-06-2019
Рішікеш – Делі (260 км/6 год)

Сніданок. Вільний час.

За бажанням вранці о 7:00 год – екскурсія в Печеру Вашішта або Вашішта-гуфа – стародавню печеру, де медитував великий мудрець Вашішта. У печері є шивлінга, а біля печери є свамі Пуршоттам Ашрам. Весь комплекс розташований на березі річки Ганги, вода найчистіша. Є можливість зануритися у священні води Ганги.

Повернення в готель о 9:00 год. 

Виїзд у Делі о 10:00 год.

Після прибуття в Делі – відвідування дивовижного храмового комплексу Акшардам – найбільшого індуїстського храму в світі.

Свамінараян Акшардхам у Делі – індуїстський храм поклоніння і духовний та культурний центр, присвячений відданості, навчанню й гармонії. Нескінченні індуїстські духовні послання, яскраві традиції та древня архітектура повністю відображені в його мистецтві й архітектурі. Мандір (Храм) – скромна данина Бхагвану Свамінараяну (1781-1830), аватарам, девам і великим мудрецям індуїзму.

Відвідування Акшардхама – це досвід, що духовно збагачує. Чи є це усвідомленням сили молитви, відчуттям сили ненасильства, розумінням універсальної природи древніх принципів індуїзму або просто захопленням красою обителі Бога на Землі?.. – Кожен елемент має духовне значення.

Сахадж Ананд (водне шоу) – захоплююча 24-хвилинна презентація, щоб оживити історію з Упанішад. Барвисті лазери, відеопроекції, підводне полум'я, водяні струмені й об'ємний звук у симфонії з вогнями і живими акторами створюють захоплюючу і надихаючу презентацію.

Розміщення в готелі в Делі, відпочинок. Ніч у готелі.

День 14, 16-06-2019
Делі – Київ

Трансфер у міжнародний аеропорт Делі для перельоту додому.

Польотні дані: PS392 16JUN DEL KBP 1000 1520.

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ ОНЛАЙН ВІЗИ ДО ІНДІЇ::

1. Заповнена анкета

(ОБОВ'ЯЗКОВЕ ЗАПОВНЕННЯ ВСІХ ПУНКТІВ БЕЗ ВИКЛЮЧЕННЯ!)

 

2. Вимоги до фотографії

- чіткий і кольоровий первинник фотографії з фотосалону

Скановані фотографії до роботи не приймаються!

- розмір фото 5*5 (от 50 кб до 300 кб)

- 80% обличчя на світлому фоні

- формат JPG (JPEG)

- фотографія має бути зроблена впродовж останніх 6 місяців

 

3. Сканована копія паспорта:

Термін дії закордонного паспорта має становити не менше 6 місяців після повернення з Індії і мати дві вільні сторінки.

- формат PDF

- кольорова і чітка копія першого розвороту паспорта з фотографією

- розмір від 50 КВ до 300 KB 

 

І паспорти, і фотографії мають бути підписані за зразком:

Smirnova_Iryna_passport 

Smirnova_Iryna_foto

Date

Hotel

04 June 2019

Divine Clarks Inn / Kurukshetra

05 June 2019

Park Inn by Radisson / Amritsar

06 June 2019

Sky Haven Resort

08 June 2019

Naggar Delight

11 June 2019

Tourist Inn / Rewalsar

12 June 2019

Summit Le Royale / Shimla

13 June 2019

Narayana Palace / Rishikesh

15 June 2019

Africa Avenue Delhi

Вывод версии для печати
Додаткова інформація

Додаткові послуги, що входять у вартість:

  • Квитки на поїзд за програмою;
  • Щодня пляшка питної води кожному;
  • Wi-Fi під час туру;
  • Доступ програми на мобільному додатку;
  • Бахіли для відвідування релігійних споруд;
  • Хустка для покриття голови під час відвідування сикхського храму;
  • Карта Індії від компанії;
  • Щоденник і ручка для запису спогадів про тур;

Швидке замовлення