Містичний і манливий світ Індії

Перлина англійської корони. Держава-взірець поваги до сімейних та релігійних звичаїв. Батьківщина йоги та Боллівуду. Рідний край сотень гострих та пряних страв. Країна контрастів, одночасно гамірна та миротворна, пекуча та ніжна, безрозсудна та мудра, неймовірно багата та безнадійно бідна... Можна продовжувати перелік далі, та мови завжди не вистачатиме для повноцінного опису по-чарівному неоднозначної Індії.

Индия
Индия
Индия
Индия

Індія здатна задовольнити забаганки навіть найвибагливішого мандрівника.

Пригоди у горах? Легко! Північний кордон держави увінчаний найвищим гірським поясом на планеті — Гімалаями.

Вабить пляжний відпочинок? Ласкаво просимо до штату Ґоа — райського куточка на південному заході цього мальовничого краю!

Хочеться опинитися серед справжніх диких тропіків? Відправляйтеся до Керали, де на вас чекають незабутні мандри індійськими заповідниками та джунглями.

Цікавитесь індійською самобутністю? У першій половині березня у місцевих жителів є звичка плямуватися фарбами: так проходить свято початку весни та відродження Холі — приєднайтесь!

Душа прагне екстриму? На Вас очікують прогулянки на слонах та екстремальний джипінг.

Відчуваєте потребу в усамітненні? Ці краї знані незлічимою кількістю дивовижних храмів та духовних місцин.

Через таку різномастість республіки кожен турист зустрічається зі страхом можливих складностей напередодні та під час мандрівки. Ми запевняємо: головна складність полягає у... Вирішенні, котру поміж must-see пам'яток варто відвідати найперше!

Безперечно, обов'язковим для відвідування є славнозвісний Тадж Махал. У бурхливому мегаполісі Агрі розташований він — монументальний, величний, неперевершений, білосніжний, винятковий. Напевне, не існує мови, в якій вистачило б слів для того, аби передати емоції при спогляданні мавзолею наживо: це архітектурне чудо потрібно побачити на власні очі.

Перебуваючи в Агрі, не втратьте шанс потрапити до Червоного форту — величну резиденцію правителів, зведену на замовлення імператора Акбара Великого у середині 16-го століття. Цей комплекс мечетей та палаців являє собою чудовий приклад індуїстської та ісламської архітектури. Поєднання барвистих кольорів (білого, багряного, жовтого), сплетіння рослинних візерунків, дзеркального оздоблення та дорогоцінних каменів на стінах занурюють у справжню східну казку.

Серед найпопулярніших визначних місць (після Тадж Махалу, звісно) — "рожеве місто" або Джайпур, що славиться безліччю ремісничих майстерень, одним із найбільш бурхливих ринків у країні та рожевим палацом вітрів Хава-Махал неймовірної архітектурної краси — гаремом махараджі Пратар Сингха.

Біля Джайпура знаходиться палац Амбер — стародавня столиця династії раджпутів. Дістатись до нього можливо 2-ма способами: на джипі чи слоні. Залишитись байдужим до місцевого колориту — неможливо, незалежно від вашого вибору.

Щоправда, Індія належить до тих країн, з якими необхідно ретельно ознайомлюватись перед особистою зустріччю, інакше вона здатна не тільки запаморочити голову, а й буквально збити свого гостя з ніг гострими запахами, барвистими кольорами, круговертю приголомшливих традицій, нероздільною злитістю багатства та бідності. Прогулюючись вулицями міст золотого трикутника (Делі, Джайпуру та Агри) чи будь-якого іншого індійського мегаполіса, мандрівник, який відвідує цю країну вперше, може розгубитися поміж заклинателів змій, торговців, жебраків, фокусників, вуличних шахраїв, перукарів, кухарів, прачок, водіїв-рикшів, танцівників — нескінченного потоку індійців-претендентів на хоча б якесь пожертвування з руки щедрого подорожнього.

Усе ж таки, було б зайвим керуватись одним лише першим враженням: погляньте у протилежний бік і побачите височенні паркани, за якими приховано щось зовсім інше — Індію багатих.

За такими огорожами приховано величні палаци, маєтки, поля для гри у гольф, міні-зоопарки та цілі кімнати антикваріату. Таке багатство на фоні перекошених багатоквартирних будиночків та нетрів із саморобних прихистків з коробок, лахміття, фанери та глини — часта картина в індійських містах. Саме тут, на межі між двома світами, найкраще відчувається відома індійська контрастність. Найбільші нетрі в Індії знаходяться у місті Мумбаї (видовище — не для вразливих!), які на сьогодні потроху тануть з причини забудови нових районів.

Проте Мумбаї та Делі — далеко не вся Індія, згідно зі словами самих індійців, які не помиляються, оскільки у цій державі все пізнається в порівнянні.

Яким чином повірити в те, що безперервна метушня містян поєднується із розміреною мудрістю місцевих аскетів садху? Складно, але це так. Індійці відомі поважним ставленням до питань релігії та духовності, а найсвященнішим містом вважається Варанасі, де славнозвісних садху можемо знайти на узбережжі ріки Ганг. Зазвичай аскети, які володіють англійською, із радістю ідуть на контакт, готові поділитися мудрощами та розказати про особливості непростої долі у відмові від усіх матеріальних благ.

Подорож до Індії — справжня пригода, яка принесе найрізноманітніші та найнеоднозначніші враження. Їдьмо дивуватись, захоплюватись, смакувати та святкувати життя по-індійськи до землі танцю, співів та феєричних відчуттів, де "усюди панує серце" (Г. Д. Робертс, "Шантарам") разом з нами!

Контакти менеджерів
  • Ім'я: Тарас Чернов
  • Посада: Директор з розвитку
  • Телефон: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 132
  • e-mail: [email protected]
  • Ім'я: Алла Безверха
  • Посада: Менеджер
  • Телефон: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 118
  • e-mail: [email protected]