Літописний Переяслав - місто музеїв

980
₴UAH
1 днів
Маршрут

Київ - Переяслав - Київ

Країни:
Тип туру
Тури Україною, Одноденні тури, Тури вихідного дня, Бюджетні тури, Зимові розваги, Весняні мандри, Тури на травневі свята
Дати

У цьому турі ми познайомимось з історією одного з найстаріших міст України – Переяслава. Адже йому понад 1100 років! Переяслав був одним з найбільших міст Київської Русі – третім після Києва та Чернігова — стольним градом Переяславського князівства, південно-східним форпостом давньоруської держави.

Пізніше Переяслав стає ареною великих козацько-селянських повстань, значним дипломатичним та культурно-освітнім центром Лівобережної України. Серед видатних особистостей міста гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, Микола Гоголь, Михайло Максимович та видатний український філософ-гуманіст - Григорій Сковорода. Тут народилися відомий єврейський письменник Шолом-Алейхем, український композитор і фольклорист Павло Сениця, видатний архітектор Володимир Заболотний. Саме тут, у будинку свого друга лікаря А.О. Козачковського, Тарас Шевченко написав всесвітньо відомий “Заповіт”, поеми “Кавказ” і “Наймичка” та інші відомі твори.

Хоча наразі Переяслав – невеличке, мальовниче містечко, але його велична історія стала вагомою причиною для заснування тут низки тематичних музеїв – наразі їх близько 30 – від музею хліба до музею космосу!

Відвідавши деякі з них, ми познайомимось з засадами філософії великого мрійника та педагога Григорія Сковороди, з філософією кобзарського братства, з найстарішими видами музичних інструментів та старовинними традиціями України, дізнаємось відтворені секрети ткацтва та зануримось у магію символів старовинних вишивок, і, будемо мати можливість придбати і собі вишитий оберіг.

Велика кількість музеїв і старовинних будівель, особлива атмосфера цієї місцевості допомагає гостям Переяслава зануритись в історію і забути, що зараз XXI століття.

У вартість входить
Комфортабельний автобус за маршрутом;
Екскурсії у супроводі феєричного гіда;
Страхування.
У вартість не входить
Обід та інше харчування;
Чайові, особисті витрати.
Київ - Переяслав - Київ
День 1, 08:00-20:00 (ст.м. Звіринецька)
Київ - Переяслав - Київ

8:00 Виїзд від ст. м. Звіринецька (можливо приєднатися на ст.м.Харківська)

Прибуття в Переяслав – одне з найстаріших міст України.

Наша оглядова екскурсія почнеться з пам’ятника переяславському князю Володимиру Глібовичу - князю-воїну і полководцю, що хоробро захищав свій народ і землі від набігів кочівників. Ви дізнаєтесь, чому саме біля пам’ятника князю знаходиться пам'ятний знак на честь першої літописної згадки назви «Україна» в 1187 році. Побачимо пам'ятник на честь автора «Слова о полку Ігореві» та пам'ятний знак до 1100-річчя першої літописної згадки про Переяслав. Побачимо найстарішу будівлю Переяслава – Михайлівську церкву та величний Вознесенській собор, збудований гетьманом Мазепою.

Обов’язково зайдемо до будинку колишнього колегіуму, що поруч з Вознесенським собором. Тут в 1753 році читав лекції з поетики філософ, поет та мандрівник – Григорій Савович Сковорода. Тепер тут його Меморіальний музей. Якими ж були основні засади його філософії? Як йому вдавалося дотримуватися принципу «золотої середини»? Як навчав і які оцінки ставив своїм вихованцям? Поговоримо про це в колегіумі. Клас поетики, де викладав видатний просвітитель, вдалося відтворити у первісному вигляді. Довершеності експозиції класу надає скульптура Григорія Сковороди (виконана І. Кавалерідзе), що, ніби живий, сидить за вчительською кафедрою. Також відтворено бібліотеку колегіуму. Саме тут у 1837 році  було виявлено Пересопницьке Євангеліє – видатна пам’ятка української писемної культури, національна святиня нашої держави, на якій нині приносять присягу президенти України. Наразі в експозиції представлене факсимільне видання Пересопницького Євангелія.

І нарешті, ми неодмінно відвідаємо Музей «Заповіту», адже в 2024 році Україна відзначатиме 210 років від дня народження Тараса Григоровича. Музей засновано в колишньому особняку лікаря Андрія Козачковського - щирого друга великого поета. Саме тут в ніч з 24 на 25 грудня 1845 року було створено «Заповіт»! Загалом в Переяславі Шевченко написав свої найкращі та найвідоміші твори, а також замалював архітектурні пам'ятки старовинного міста. Меморіальні кімнати музею –  вітальня, кімната для гостей, в котрій жив Т. Г. Шевченко, бібліотека та кабінет лікаря Козачковського — передають дух тієї епохи, допомагають наблизитися до обстановки, в якій жив і творив поет у 1845 та 1859 роках, та побачити унікальні речі, документи та видання.

Зробимо перерву на куштування (за бажанням) традиційних українських страв за старовинними рецептами: борщ, вареники з різними начинками, домашні ковбаски… Смакота!

А потім відправимось на екскурсію до найголовнішого туристичного об'єкту Переяслава - в Музей народної архітектури і побуту Подніпров'я просто неба. Це перший скансен в Україні. Прекрасний ансамбль розміщено на мальовничій Татарській горі і складається з п'яти церков, двадцяти сільських будинків, унікальної колекції млинів і навіть є два рукотворних стави та дендропарк. А городи, сади та квітники надають музею життєвості та мальовничості. Прогулянка по музею – це суцільне задоволення.

Тут створене ціле музейне містечко, де розміщуються музеї хліба, пошти, лікарських рослин, бджільництва, сухопутного транспорту, археології, трипільської культури та архітектури, українських народних обрядів та українського народного одягу, і навіть …. пізнання світогляду й освоєння космосу.

Після прогулянки по території ми відвідаємо Музей українського рушника, який створено у пам’ятці архітектури загальнонаціонального значення - Трьохсвятительській церкві 1651 р. із с. Пищики Сквирського району Київської області. Український рушник - це історія нашого народу. Він супроводжував українця впродовж усього життя. Це символ гостинності та пожертви. Його орнаменти містять прадавні магічні знаки, образи дерева життя, богині-берегині, символи землі, води, небесних світил. В експозиції музею представлено 367 рушників з різних регіонів України.

А подивитися, як створення рушників та інших подібних шедеврів відбувається на практиці, ми зможемо завітавши на Переяславську фабрику художніх виробів, де виготовляють національний український одяг. Фабрика - одне з найстаріших підприємств такого типу в Україні. Виготовляють художні вироби на фабриці як на спеціальних швейних машинках, так і вручну, зі збереженням самих старовинних традицій. Якщо взяти з собою гроші, то можна придбати в якості сувеніру блузу, сукню або рушник.

По завершенні екскурсії повертаємось до Києва.

19:30 - 20:00 Орієнтовний час прибуття до ст. м. Звіринецька.

Додаткова інформація

Вартість вхідних квитків:

Музей народної архітектури та побуту - 100 грн дорослі / 50 грн діти та пенсіонери,
Меморіальний музей Г.Сковороди - 50 грн дорослі / 30 грн діти та пенсіонери,
Музей "Заповіту" - 50 грн дорослі / 30 грн діти та пенсіонери,
Музей українського рушника - 30 грн дорослі / 10 грн діти та пенсіонери,
Музей українських обрядів - 30 грн дорослі / 10 грн діти та пенсіонери.

Швидке замовлення