Інша Туреччина: Каппадокія і скарбниці стародавньої Месопотамії (Гереме - Мардін)

28 076 грн
895
€EUR
10 днів
Маршрут

Київ – Анкара – Каппадокія – Учхисар – Гереме – Ургюп – Долина Ихлара – Каймакли – Адана – Газіантеп – Халфеті – Харан – Шанлиурфа – Гебеклі-Тепе – Немрут-Даг – Діярбакир – Мардін – Дара – Мідьят – Анкара – Київ

Тип туру
Тури з феєричними гідами, Екзотика, Авіатури, Тури у безвізові країни, Тури на травневі свята
Дати

Опис туру

У колекції авторських турів Феєрії з'явилася дійсно унікальна пропозиція, аналогів якій на туристичному ринку України просто не існує!

Перша поїздка за цією програмою успішно відбулася в травні 2019 року, і ось ми знову запрошуємо всіх охочих у захоплюючу подорож!

...Долини Каппадокії – одне з найкрасивіших місць на Землі для прогулянки на повітряній кулі; геологічне диво, сформоване виверженнями вулкана. Колись це місце стало прихистком для перших християн. А задовго до них, тут же, в Анатолії, між Тигром і Євфратом росла і звеличувалася одна з найдавніших цивілізацій в історії людства – Месопотамія.

Далеко не кожен турок може похвалитися тим, що побував у казковому кам'яному місті Мардіні, пив насичену чарівними спеціями каву Дібек, милувався, величаві річки плавно несуть свої води під стародавніми базальтовими мостами, побудованими ще за часи римських і візантійських імператорів, або бачив, як розпечена куля сонця повільно пропливає над велетенськими головами статуй гори Немрут – вікового кургану Коммагенського царства на висоті 2150 метрів над рівнем моря.

А ще на нас чекають стародавні мечеті та мінарети, ассирійські монастирі, римські мости, таємничі печерні міста, стародавні міські кам'яні стіни Діярбакира, які можна порівняти хіба що з Великою Китайською стіною, унікальні давньоримські мозаїки Газіантепа, на яких у вічній битві застигли амазонки. І, звичайно ж, чарівні місцеві солодощі – кюнефе і блакитний мигдаль, традиційна кухня, унікальні срібні та мідні вироби місцевих майстрів і багато, багато іншого...

Словом, обіцяємо Вам, що за 10 днів насиченого туру Ви побачите зовсім іншу, прекрасну і невідому Туреччину, колиску цивілізацій!

Тур супроводжує один з авторів програми – Поліна Андрієнко, а також місцевий ліцензований гід.

У вартість входить
Усі внутрішні переїзди в комфортабельному автобусі;
Супровід кваліфікованого гіда;
Супровід гіда Феєрії зі знанням турецької мови;
Усі екскурсії, вказані в програмі;
Розміщення в готелях;
22
Харчування - сніданки.
У вартість не входить
Страхування;
22
Обіди та вечері;
22
Політ на повітряній кулі;
22
Вхідні квитки в музеї (50 євро), шоу дервішів;
Чайові водіям і місцевому гіду.
22

Київ – Анкара – Каппадокія – Учхисар – Гереме – Ургюп – Долина Ихлара – Каймакли – Адана – Газіантеп – Халфеті – Харан – Шанлиурфа – Гебеклі-Тепе – Немрут-Даг – Діярбакир – Мардін – Дара – Мідьят – Анкара – Київ
День 1
Київ – Анкара – Каппадокія

Міжнародний переліт Київ – Анкара 

Прибуття в Анкару. Виїзд та прибуття до Каппадокії.

По дорозі ми побачимо солоне озеро Туз – друге за величиною в Туреччині (стародавні греки називали його Фригійським морем); береги цього величезного озера пофарбовані в усі відтінки ніжного рожевого кольору.

Ми побачимо фортецю Учхисар і Долину чарівних димарів.

Ночівля у печерному бутік-готелі Dere Suites, з терас якого відкриваються феєричні краєвиди на долину.

День 2
Каппадокія – Гереме – Ургюп

Сніданок у готелі.

За сприятливої погоди, охочі зможуть політати на світанку на повітряній кулі (оплачується додатково – від 150 євро з людини).

Ми відвідаємо музей під відкритим небом – Національний парк Гереме і печерні церкви: Яблучну (Elmalı), Зміїну (Yılanlı), Церкву з сандалями (Çarıklı), а також побачимо скелі-гриби Долини уяви в національному парку Ургюп і дізнаємося секрети місцевих гончарних справ майстрів на фабриці з виробництва керамічних виробів.

Охочі можуть відвідати незабутнє видовище – шоу дервішів! (за додаткову плату).

Ночівля у бутік-готелі Dere Suites.

День 3
Каппадокія - Долина Ихлара – Каймакли - Адана

Сніданок у готелі.

Продовження екскурсії по Каппадокії.

У цей день ми відвідаємо мальовничу долину Ихлара, підземне місто Каймакли.

Після обіду переїзд у місто Адана.

Ночівля в Адані у готелі  Ibis Hotel.

День 4
Адана – Газіантеп – Халфеті

Сніданок у готелі.

Подорож у Газіантеп – ворота долини Євфрату і сучасне місто на південному сході Туреччини, яке швидко розвивається. Воно входить до десятки найдавніших міст світу.

Перше, що кидається в очі, – руїни найдавніших у світі споруд. За легендою, саме в цих місцях зародилася цивілізація. У Газіантепі залишили свій історичний слід хети, перси, римляни і сельджуки. Про багате історичне минуле цього краю свідчать численні мусульманські мечеті, християнські храми, фортеці, постоялі двори і навіть обитель шейха. Стародавні іудейські та вірменські поселення зараз майже зруйновані, але охороняються археологами від забудов.

У Газіантепі ми відвідаємо найбільший у світі музей античних мозаїк Зеугма. Обходячи музейний комплекс, Ви побачите мозаїчні зображення біблійних фресок, старовинних килимів, древніх героїв періоду Римської Імперії.

Потім ми переїжджаємо в місто Халфеті, яке вважається одним з найважливіших туристичних центрів Туреччини. Завдяки історичним кам'яним будинкам і природній красі його також називають «Прихованим раєм» Південно-Східної Анатолії. Сьогодні багато районів міста затоплені.

Пропливаючи на човні бірюзовими водами Євфрату, ми побачимо затоплену частину міста і римську фортецю Румкале. Вважається, що апостол Іоанн жив в околицях Румкале і зберігав там записи Євангелія.

Ночівля в Халфеті у бутік-готелі Kasr-i-Canan Hotel.

День 5
Халфеті – Харан – Шанлиурфа

Сніданок у готелі.

Поїздка в Харан – стародавнє місто глиняних будиночків із загостреними дахами, схожими на вулики, відомості про яке залишені в манускриптах, датованих раніше 2000 року до нашої ери. Назва перекладається як «місце, випалене сонцем». Усі його глиняні хати – одноповерхові, але в багатьох із них висота купола над стінами перевершує висоту стін над землею, що дозволяє рятуватися від шаленої спеки в літні місяці. З часів Візантії тут також збереглися фрагменти міських стін і залишки могутньої фортеці. Відомо також, що в Харані було засновано перший ісламський університет.

Після цього ми переїдемо в Шанлиурфу – одне з найдавніших міст світу, яке згадується в шумерських, аккадських і хетських клинописних написах.

Згідно з переказами, тут народився пророк Авраам, старозавітний святий, родоначальник єврейського й арабського народів, будівельник священної Кааби в Мецці. Тут бував Ісус Христос, а апостол Фома проповідував по дорозі в Індію.

Екскурсія по місту: ми побачимо Священний ставок Авраама з плаваючими в ньому коропами, Трон царя Нимрода у фортеці Шанлиурфи, печеру святого пророка Іови. Під час прогулянки можливе відвідування колоритного східного базару.

Ніч у Шанлифурі в готелі Alahan Hotel (Manici).

День 6
Шанлиурфа – Гебеклі-Тепе – Немрут-Даг

Сніданок у готелі.

Відвідування Гебеклі-Тепе (Пузатий пагорб) – найдавнішої зі знайдених на сьогодні культових споруд у світі, побудованої в епоху раннього неоліту. Ця споруда на 6 тисяч років старша від Стоунхенджа і майже в два рази древніша від усіх аналогічних споруд на планеті.

Виїзд у Національний парк Немрут-Даг. По дорозі ми побачимо:

Каракуш Тюмюлюс (Karakuş tümülüsü) – могильний курган, родинний цвинтар жіночої половини царської сім'ї. Його побудували в I столітті до нашої ери за наказом царя Коммагени Митрідата II Каллінікоса в честь його матері;

– Грандіозний римський міст Джендере (Cendere köprüsü), який було побудовано ще в 212 році нашої ери за часів правління Септимія Севера в найвужчому районі річки Кахта. Міст завдовжки 120 метрів і завширшки 7 метрів, що спирається на дві скелі, зроблений із 92-х великих кам'яних блоків, кожен з яких важить 10 тонн;

Обід. Екскурсія по Національному заповіднику Немрут-Даг, де на самій вершині гори, на висоті 2150 метрів над рівнем моря, ми побачимо величну гробницю царя Антіоха I. Величезні статуї на вершині гори – візитівкаТуреччини, проте добираються до цього місця одиниці. У 1987 році археологічні пам'ятки на вершині гори було включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Споглядати захід сонця біля підніжжя велетенських статуй – це неймовірні емоції!

Розміщення і ночівля в готелі Nemrut Kervansaray Hotel.

День 7
Діярбакир – Мардін

Сніданок у готелі. Переїзд у Діярбакир.

По дорозі ми побачимо римський арочний міст з базальту через річку Тигр – Міст десяти очей (On Gözlü Köprü).

Діярбакир (Амід) – неофіційна столиця кавунів і серце турецького Курдистану, місто на Шовковому шляху, вік якого налічує більше 5000 років.

Прогулянка по Діярбакиру. Огляд його могутніх кам'яних стін, побудованих за часів римського правління, завширшки 5,5 метрів, заввишки 12 метрів, протяжністю майже 7 кілометрів, з 82 сторожовими вежами і з воротами на всі сторони світу; центральна площа, де стоять ворота Даг Капи; старовинний караван-сарай Хасан Паша Хан, величезна мечеть Улу-Джамі, одна з найстаріших у Туреччині. Також ми відвідаємо мінарет на чотирьох ногах, обов'язково спробуємо запашну каву Дібек і дізнаємося секрети її приготування.

Після обіду переїзд у Мардін.

Ночівля в старовинному кам'яному гостьовому будинку Osmanlı Konağı, з терас якого відкривається чудовий краєвид на пагорби Месопотамії.

День 8
Мардін – Дара - Бейяз су – Мідьят – Мардін

Сніданок у готелі. Екскурсія по регіону Мардін.

Сьогодні на нас чекає Дара – візантійська фортеця на півночі Месопотамії, на кордоні з імперією Сасанідів. Фортеця відігравала велику роль в ірано-візантійських війнах у VI столітті, під її стінами в 530 році відбулася знаменита битва при Дарі. Місцями фортеця нагадує Петру в зменшеному варіанті. Поруч ми побачимо дуже глибоку підземну цистерну Зіндан.

Далі наш шлях лежить у Мідьят, у старовинний Гостьовий будинок Конук-Еві, який зараз усім відомий як "будинок Сили і Бурана".

Приємний сюрприз для любителів популярного турецького телесеріалу «Сила – повернення додому»: дивлячись на пагорби Месопотамії і гуляючи по кам'яних вулицях Мардіна і Мідьята, Ви легко впізнаєте місця, де розгорталися пристрасті телесеріалу. У Вас буде унікальна можливість погостювати в будинку Бурана і Сили! А наш гід розкриє Вам справжню причину того, чому телесеріал було задумано і знято на замовлення держави.

Також ми відвідаємо Мор Габріель – монастир, заснований у 397 році, який по праву є одним із найстаріших діючих християнських монастирів у світі.

Повернення в Мардін, вечеря.

Охочі зможуть відвідати старовинний Емір Хамам, вік якого більше 800 років. Ніч у бутік-готелі Osmanlı Konağı.

День 9
Мардін

Сніданок у готелі. Прогулянки по Мардіну.

Мардін – дивовижне кам'яне місто, вулиці якого підіймаються на схили гори, увінчаної грізною фортецею, що була відома ще в 4500 році до нашої ери. На початку нашої ери Мардін уже представляв собою те, що ми можемо бачити зараз – і з тих пір стара частина анітрохи не змінилася. У 1960 році Мардін був узятий під охорону ЮНЕСКО. Населення міста багатонаціональне, у ньому живуть курди, араби, ассирійці, турки і вірмени. Ассирійські християнські церкви і монастирі мирно сусідять з численними мечетями.

Ми побачимо старовинні медресе Касиміє і Зинджиріє, прогуляємося по центру міста, його кам'яних вуличках, відвідаємо музей Мардіна, сходимо на старовинний базар, де побачимо ремісничі майстерні з виготовлення традиційного мідного посуду і меблів, ювелірні магазини, заглянемо на ринок спецій, придбаємо місцеві сувеніри: каву Дібек, мило і так далі.

Обід з традиційними солодощами на десерт: кюнефе – арабські гарячі ласощі, та дондурма – традиційне турецьке морозиво. Кажуть, що воно найсмачніше у світі.

Увечері на нас чекає вечеря в ресторані з місцевою музикою, танцями і вином.

Ночівля у бутік-готелі Osmanlı Konağı..

День 10
Мардін - Анкара - Київ

Після сніданку - вільний час в Мардіні.

Трансфер в аеропорт Мардіна і виліт до Анкари. Прибуття в Анкару, трансфер в район старої фортеці Цитадель Хізар. Прогулянка територією фортеці, всередині стін якої розташовується невелике автентичне поселення - шматочок старовинної Туреччини прямо посеред сучасного мегаполісу. На цьому місці стояла колишня Анкара, заснована близько 3 тис. років тому. Після вечері - трансфер в аеропорт Анкари.

Реєстрація багажу на міжнародний рейс.

Переліт Анкара – Київ.

Для цього туру ми підібрали унікальні бутик-готелі!

– печерний готель у Каппадокії (Dere Suites)
– готель з терасами в Мардіні (Osmanlı Konağı)
– готель-вілла у старовинному маєтку в Халфеті (Kasr-i-Canan Hotel)

Розміщення в інших готелях за маршрутом:

У Шанлиурфі: Alahan Hotel (Manici)
У Кахті: Nemrut Kervansaray Hotel
В Адані: Ibis Hotel

Додаткова інформація

Польотні дані:

Міжнародний переліт: Київ-Анкара-Київ від 210 євро
PC1723 22OCT KBP - ESB 02: 55- 5:00 / PC1722 01 NOV ESB - KBP 00:20 - 1:30;

Внутрішній переліт: Діярбакир-Анкара від 55 євро
TK7141 31OCT DIY ESB 09: 10-10: 35

22.10.2021 PC1723 KBP ESB 0255 0500
31.10.2021 TK7141 DIY ESB 0910 1035
01.11.2021 PC1722 ESB KBP 0020 0130

У програмі туру можливі незначні зміни.

Заказ тура