Таємниці стародавнього Лівану

81 839 грн
1949
$USD
10 днів
Маршрут

Київ – Бейрут – Тір – Мліта – замок Бофор – Тебнін – Магдуше – Сайда – Байт-ед-Дін – Чтаура – Баальбек – Захла – Анжар – Біблос – Тріполі – монастир Святого Шарбеля – Афка – долина Кадіша – Еден – Харіса – Бейрут – Нахр Аль-Кальб – печери Джейта – храм Факра – Бейрут – Київ

Країни:
Тип туру
Екзотика, Авіатури

Давні фінікійці й імперія Олександра Македонського, перські царі і хрестоносці, єгипетські мамлюки і Османська імперія, Тора, Коран і Біблія - Священий Ханаан, Земля обетована - запрошуємо Вас поринути у світову історію і здійснити подорож до Лівану, країни, вік якої налічує понад 10000 років!

Чарівний, не схожий ні на що куточок Близького Сходу, чия краса і географічне розташування віками обходились країні занадто дорого: Ліван завжди був ласим шматком в киплячому казані культур і цивілізацій. Проте саме це й перетворило Ліван на скарбницю унікальних пам'яток та енциклопедію історії людства. А ще - навчило ліванців справжній толерантності та вмінню відкрито і життєрадісно дивитись у майбутнє.

Саме тут розташоване найстаріше місто на Землі – Бібл, де кожна п'ядь землі дихає старовиною. Ви побачите залишки могутніх стародавніх фінікійських міст Траблос, Сідон і Тір, руїни найбільшого римського храму Юпітера у місті Баальбек, і найбільше зі збережених міст епохи Омейядів - Анжар. І звичайно ж, доторкнетеся й до сучасної історії Лівану. А на завершення подорожі на Вас чекає екскурсія у високогірне місто Харісу, де можна побачити "даму Лівану" – скульптуру Діви Марії, яка вінчає вежу старовинного монастиря.

Гід - Тарас Чернов!

У вартість входить
Авіапереліт;
22
Проживання в готелі 3*-5*;
22
Трансфери;
Супровід гіда, екскурсійне обслуговування;
22
Медична страховка.
У вартість не входить
Доплата за одномісне розміщення;
22
Додаткове харчування;
Особисті витрати;
Чайові гідам, водіям;
Інші витрати, не передбачені програмою.
Київ – Бейрут – Тір – Мліта – замок Бофор – Тебнін – Магдуше – Сайда – Байт-ед-Дін – Чтаура – Баальбек – Захла – Анжар – Біблос – Тріполі – монастир Святого Шарбеля – Афка – долина Кадіша – Еден – Харіса – Бейрут – Нахр Аль-Кальб – печери Джейта – храм Факра – Бейрут – Київ
День 1
Київ – Бейрут – Тір

Прибуття до Бейруту. Зустріч з гідом. Трансфер у Тір.

Тір - це єдине місто-держава, яке колись не схотіло скоритись Олександру Македонському. Тут проводились «ігри Геракла», сюди з проповідями приходив Ісус, тут правили Річард Левине Серце і Фрідріх Барбаросса. Тепер туристи їдуть сюди, щоб побачити Некрополь із пробитими саркофагами, з яких у давнину витягали цінності, а також гігантський Іподром з трибунами на 20 тисяч глядачів.

Ніч у готелі Rest House 5*.

День 2
Тір – Мліта – замок Бофор – Тебнін

Сніданок.

Екскурсія в музей у Мліті, який розташований на пагорбах Південного Лівану.

Потім відвідаєте замок хрестоносців Бофор поблизу кордону з Палестиною.

Замок Бофор - одне з найцікавіших, колоритних і красивих місць в сучасному Лівані і унікальний замок з бойовою долею. Побудований хрестоносцями на початку XII століття на місці колишнього римського форту. Успішний вибір місця для будівництва зумовив унікальну долю замку - він досі використовується за прямим призначенням. Востаннє - вже у 21 сторіччі, під час чергового військового конфлікту.

Далі  поїздка до міста Тебнін, де розташований знаменитий замок хрестоносців (побудований у 1105 р. н.е.).

Ніч у готелі Rest House 5*.

День 3
Тір

Сніданок.

Екскурсія в древню частину міста Тір (Сур), яке є об'єктом світової спадщини під охороною ЮНЕСКО, де Ви відвідаєте історичні пам'ятки римського та візантійського періодів (іподром, римська лазня, Некрополь), а потім до ліванського селища Кана, місця, де Ісус завітав на весілля і перетворив воду на вино.

Фортеця Шамаа неподалік від Тіра - кам'яний форт хрестоносців на плечах ліванських гір. Її звели в якості військової казарми в ХІІ столітті на гірському хребті так, щоб звідси був відмінний огляд на місто. До сьогодні фортеця була не раз зруйнована і відновлена, але, не дивлячись на важку долю, продовжує височіти над Тіром.

Відпочинок на пляжі Ен-Накура (Naquora). Найчистіші піщані пляжі в Лівані знаходяться недалеко від Тіра (Сура). Тут можна чудово відпочити, позасмагати на сонці, викупатися в теплій воді.

Повернення в готель в місто Тір. Ніч у готелі Rest House 5*.

День 4
Тір – Магдуше – Сайда – Байт-ед-Дін – Чтаура

Сніданок. Виселення з готелю.

Відвідування релігійної святині, присвяченої діві Марії, в селі Магдуше, де є природна печера, в якій, за повір’ям, Діва Марія пробула 3 ночі в очікуванні Ісуса, коли він відвідував язичницьке місто Сідон.

Стародавнє фінікійське місто Сайда - Сідон - розташувався в 48 кілометрах на південь від Бейрута. Про Сідон згадується навіть в Біблії, де його називають «первістком ханаанській землі". За легендою, місто засноване сином Ноя — Сідоном. Свою славу здобуло тим, що тут почали видувати скло, яке, до речі, потім стало культурним надбанням Венеції. Серед пам'яток тут також зберігся готель для середньовічних європейських купців Хан аль-Фарандж, морська фортеця хрестоносців і музей мила.

Вважається що на острові, де був побудований замок хрестоносців, раніше розташовувався храм Мелькарта (фінікійська версія Геркулеса). Цей острів також слугував у якості внутрішнього укриття при нападах на місто.

Екскурсія у знаменитий історичний палац Байт-ед-Дін (XIX ст.), який був побудований ліванським князем Еміром Бачіром Чехабом (Bachir II) на початку 18 ст.

Палац Байт-ед-Дін вважається архітектурною перлиною і уявляє собою цілий комплекс білосніжних будівель із зеленими двориками. Всередині знаходиться музей зі знахідками візантійської епохи, мозаїкою, предметами побуту, зброєю. Але розкіш галерей та аркад, гігантських воріт і витончених стін, що будувались колись італійцями, вражають ніяк не менше, ніж артефакти. 

Переїзд в місто Чтаура (Chtoura). Ніч у готелі Palmyra Hotel 3*.

День 5
Чтаура – Баальбек – Захла – Анжар – Біблос

Сніданок. Виселення з готелю.

Екскурсія в долину Бекаа, найбільшу сільськогосподарську рівнину в Лівані, відоме місто Баальбек - Геліополіс, як Олександр Великий назвав його в 333 р. до н.е., і яке донині є об'єктом світової спадщини під охороною ЮНЕСКО. 

Древнє фінікійське місто манить величними руїнами храмового комплексу часів античності. Місто-храм Баальбек — це навіть не один, а цілих три храми, що були присвячені Венері, Бахусу та Юпітеру. 

До нашого часу дожив храм Бахуса зі стінами і красивою обробкою та 6 гігантських мармурових колон, що височіють нагадуванням про масивну колонаду Юпітера. Цікаво, щоб обійти збережену від Юпітера платформу, на якій стояв палац, знадобиться ціла година.

Після цього Ви відвідаєте місто Захла, яке відоме своїм прізвиськом “наречена Бекаа”.

Сюди туристи їдуть одразу з декількох причин. По-перше, щоб спробувати вино Ксара, яке виробляється в льохах, що сховані у справжніх тунельних печерах двокілометрової довжини. Вина тут почали варити ще за часів Середньовіччя, тоді ж ченці побудували тут виноробний завод. По-друге, відвідати найбільше місто регіону — Захла, щоб піднятись до бронзової статуї Діви Марії, висотою з триповерховий будинок, а заодне і подивитись на краєвиди Захла та Бекаа, що відкриваються з цих висот. 

Дегустація вин в історичних виноробнях Ksara (1857 р.).

Далі відправляєтеся до Анжар, знаменитого природного джерела та археологічних пам'яток світової спадщини, що датуються ісламським періодом Омейяд (8 ст. н.е.).

Здавалося б, проїхавши Ліваном і відвідавши стародавні фінікійські міста, вже важко знайти місце, яке дивувало б погляд так само, як Тір або Баальбек. Але долина Бекаа ховає у себе ще не один скарб - славетне місто Омейядів Анжар. 

Місто-палац було обнесене стінами двометрової товщини з 40 баштами. У центрі кожної стіни знаходилися укріплені ворота. Архітектура міста поєднує в собі елементи римської, візантійської і східної. Близько 600 майстерно розміщених торгових точок являли собою цілісну картину процвітаючого міста.

Переїзд в місто Біблос (Бібл), яке вважається одним з найстаріших безперервно заселених міст світу (7000 років). Його назва походить від "Бібліон", тобто книга Біблія.

Поселення в готель. Ніч у готелі Ahiram hotel 3*.

День 6
Біблос – Триполі – монастирь Святого Шарбеля

Сніданок.

Екскурсія до північної столиці Лівану – Триполі, друге велике місто в країні, де на Вас чекає прогулянка справжнім східним містом з його історичними пам'ятками (старі мечеті, турецькі лазні, старовинні крамниці або базари).

Триполі — друге за величиною місто в Лівані (яке не слід плутати з Тріполі, столицею африканської Лівії). У стародавні часи тут був центр Фінікійської конфедерації, до якої входили Тір, Сідон і Арвад, саме тому Триполі з грецької перекладається як «три-місто». Пізніше місто контролювалося персами, римлянами, арабами, хрестоносцями, мамлюками і османами.

Задовго до виникнення Рима і Греції, це древнє місто було сильним, незалежним містом-державою зі своїми царями, культурою і жвавою торгівлею. Саме тут був створений перший алфавіт, прабатько сучасного алфавіту і писемності в цілому.

Поїздка до монастиря Святого Шарбеля (Aannaya St.Charbel Church).

Монастир розташований в ліванських горах, в дуже красивій місцевості. Тут зберігаються мощі цілителя Святого Шарбеля. Сюди з'їжджаються безліч паломників, адже святий Шарбель і після смерті робить чудеса - лікуючи безнадійно хворих.

Екскурсія по місту Біблос (Джейбель). За фінікійської легенди, Біблос заснував бог сонця Ел, який оточив своє місто стіною. Найвідоміша пам'ятка - храми Ваала, пізніше відомі як місце культу бога Адоніса, який звідси поширився й у Греції. А древні єгиптяни вважали, що саме в Біблі Ісіда знайшла тіло Осіріса в дерев'яному ящику.

Ви подивитесь на історичні та археологічні пам'ятки - залишки фінікійських, римських періодів, періоду хрестоносців (храми, королівський Некрополь, вал, Фортеця хрестоносців тощо).

Ніч у готелі Ahiram hotel 3*.

День 7
Біблос – Афка – долина Кадіша

Сніданок. Виселення з готелю.

Екскурсія в гірську місцевість - селище Афка (Afqa, Tanourine).

Тут можна помилуватися дивовижної краси водоспадом. Потоки води падають вниз з вигадливого природного грота, на вершині гори, в оточенні мальовничої зелені. Звідси відкривається вид на святу долину, названу так через ранні поселення християн та їх монастирі 12-го сторіччя.

Долина Кадіша -  Свята Долина, завдяки численним монастирям і храмам, побудованим тут ще в період середньовіччя. Долина визнана ЮНЕСКО Світовим Пам'ятником Культури і знаходиться під їх захистом разом з печерами, і монастирями. Вся вона вкрита зеленню і квітами, зі скель струмують водоспади. 

Поселення в готель з видом на долину Кадіша. Ніч у готелі Chbat hotel 3*.

День 8
Долина Кадіша - Еден – Харіса – Бейрут

Сніданок. Виселення з готелю.

Огляд музею Джібрана Халіла Джібрана.

Екскурсія в один з відомих біосферних заповідників у Лівані, кедровий ліс Барук. Колись цим біблійним деревом, яке також є символом Лівану, було вкрито ледь не всі гірські території країни. Але масові вирубки ще за часів фінікійців, Османської імперії, а потім погіршення екології посприяли тому, що кедрові «острівці» стали справжньою рідкістю.

Екскурсія на північ, через село Еден, де Ви відвідаєте один зі знаменитих історичних монастирів - монастир Святого Антонія Кожая, де знаходиться перший арабський друкарський верстат 16-го сторіччя.

Дейр Мар Антониус Кожая - один з найбільших монастирів Долини Кадіша. Частково він врізаний в скелі. Заснований в 9-10 віках, монастир знаменитий тим, що в кінці 16 ст. тут з'явився перший друкарський прес на Близькому Сході. Сьогодні це один із центрів паломництва.

Подорож до містечка Харіси (600 м над рівнем моря), де Ви побачити старовинну історичну церкву (1904), увінчану статуєю  Діви Марії (місце, добре відоме як Дама Лівану).

Гора Харіса - одна з головних визначних пам'яток Лівану. Високо, над містом Джуні височіє 15-тонна статуя св. Діві Марії. Виготовлена з бронзи у Франції, вона була привезена до Лівану в кінці IX століття. Ліванці називають її на французький манер "Нотр дам дю Ліван" (Ліванська Божа Матір) або по-арабськи "Сеййідатна Харіса" (Наша Пані Харіса).

Харіса є місцем резиденції папського нунція, а неподалік, у містечку Бзуммар розмістилася резиденція патріарха вірмено-католиків.

Переїзд в Бейрут, поселення в готель. Ніч у готелі Bella Riva Hotel 4*.

День 9
Бейрут – ріка Нахр Аль-Кальб – печери Джейта

Сніданок.

Відвідування Собачої ріки (Нахр Аль-Кальб – Dog river). За легендою, на берегах цієї невеликої річки в центральному Лівані, жила величезна зла чорна собака, яка нікого не підпускала до води. Відважний доброволець вбив чудовисько і викинув труп у річку, відтоді води річки щовесни фарбуються в червоний колір.

Екскурсія в печери Джейта, де Ви зможете насолодитися розмаїттям форм сталактитів і сталагмітів, які датуються тисячами років.

Природна пам'ятка Лівану, чудовий витвір природи - Печери Джейта. Потрапляючи туди, ще на вході перехоплює подих від захвату. Здається, що потрапляєш в загадкове казкове царство... Геологічно, печери являють собою "запасний вихід" підземної річки, яка є основним джерелом річки Нахр Аль-Кальб.

Відвідування античного храму Факра (Faqra) розташованого в горах.

Цей храм будували римляни, на подив, споруди непогано збереглися. Крім самого храму тут можна побачити візантійську церкву, три римських вівтаря. Поруч знаходиться популярний гірськолижний курорт та природний кам'яний «міст».

Повернення в Бейрут. Оглядова екскурсія містом.

Серед найбільш відвідуваних визначних пам'яток Бейрута - його знаменита Hабережна де Голля, Голубині скелі - символ Бейрута, карстові печери Джейта (верхня і нижня), фортеця Мартир, Національний музей і Собача річка, на скелях поблизу якої залишили свої "автографи" численні завойовники від вавілонського царя Навуходоносора і Рамзеса II до французької армії, що покинула Ліван в 1946 році.

Площа Мучеників - ще одне місце для зупинки туристів. Статуя мученикам була встановлена у 1960 році. Під час громадянської війни через цей район проходила "Зелена лінія". Вона ділила місто на мусульманський і християнський сектори. Тут йшли безперервні запеклі бої. Статуя, поцяткована кульовими отворами і нагадує про страждання ліванського населення протягом декількох воєн 20 століття.

Християнська частина міста і передмістя Джунія вечорами залиті морем вогнів ресторанів, клубів та інших розважальних закладів. Відновлений центр Бейрута можна назвати найбільшим урбаністичним центром в світі. У Бейруті безліч ресторанів і кафе, відвідування яких - улюблене заняття жителів міста і туристів, які можуть відчути тут характер цього народу.

Ніч у готелі Bella Riva Hotel 4*.

День 10
Бейрут – Київ

Сніданок. Виселення з готелю.

Екскурсія в Національний музей, трансфер в аеропорт.

Повернення в Україну.

Вывод версии для печати

Швидке замовлення