Категория
Рассказы о путешествиях

Загадковість та велич печер завжди притягує. У цьому місці по особливому звучить не тільки голос, завдяки акустиці, а й власні думки, чути які починаєш більш розбірливо та ретельно.

Словенію цілком можна назвати країною вражаючих підземних печер. Тут знаходиться найвідоміша карстова печера у світі, одна з найбільших у Європі, фантастичний витвір природи – Постойнска Яма.

У гості до «королеви» підземного світу. Постойнска Яма (Словенія)
У гості до «королеви» підземного світу. Постойнска Яма (Словенія)
У гості до «королеви» підземного світу. Постойнска Яма (Словенія)
У гості до «королеви» підземного світу. Постойнска Яма (Словенія)

Мереживо з тунелів, спусків та підйомів, залів і галерей захоплює і приваблює туристів. За останні 200 років тут нарахували 39 млн. відвідувачів. Ого!

Величезний лабіринт печери сягає понад 24 кілометри. Уявіть, як в жилах холоне кров, коли усвідомлюєш масштаби і вигадливість конструкції, створеної самою природою.

До 1878 року відвідувачі могли оглядати печеру, лише гуляючи нею пішки. Та останніх 140 років Постойнскою Ямою мандрівників катає поїзд. Тому, не переймайтеся – напівмарафон печерою вам долати не доведеться. До того ж не всі 24 км. ходів доступні для туристів. Для цього спеціально облаштовані 5,4 км території. Враховане все необхідне, зокрема, безпека, зручність і видовищність маршруту. Найнижчі ділянки печери опускаються до 3 000 метрів.

Туристів спочатку везуть під землею у відкритих вагончиках. А потім супроводжують пішки найкрасивішими залами печери із велетенськими кам’яними віковими наростами. Архітектура, створена системою сталактитів та сталагмітів, вражає.

Одна із цікавинок печери – унікальний Концертний зал із ексклюзивною акустикою.  Його величезні розміри, стіни зі гладкого вигнутого каменю створюють особливу атмосферу урочистості та звучання. На різдвяні свята тут навіть встановлюють величезну ялинку і влаштовують симфонічні концерти.

Ще один об’єкт, що знаходиться у печері, який вартий вашої уваги, – велетенський сталагміт, що називають «Діамант». Він сягає 5 метрів і утворений із білого вапняку на місці постійного стікання струмків води зі стелі.

А на завершення прогулянки будьте готові зустрітися зі підземною «людською рибкою». Кажуть, це прародич справжніх драконів 😉 Та насправді це – протеї – унікальні маленькі і дуже рідкісні амфібії. Це єдиний у Європі вид хребетного, який живе у суцільній темряві.

Ось така одна з найграндіозніших та загадкових печер Словенії, де кожен відкриє для себе дещо вражаюче і захоплююче.

 

Относится к стране

Добавить комментарий

comment