Категория
Рассказы о путешествиях

Опинившись тут, перестаєш вірити, що це – Туреччина. Все довкола скидається на взагалі позаземні пейзажі. Навіть повітря тут, у Каппадокії, здається нереальним, а природа – на стільки творчою і хитромудрою, що все довкола – ніби частина фантастичного сну.

«Загублений світ» – надреальна Каппадокія
«Загублений світ» – надреальна Каппадокія
«Загублений світ» – надреальна Каппадокія
«Загублений світ» – надреальна Каппадокія

«Каппадокія» у перекладі з перської означає – «країна прекрасних коней». Місцевість надзвичайної краси розкинулася у Центральній Анатолії Туреччини. На цій території вдосталь цікавинок, створених  природою в тандемі з людьми: натуральні кам`яні стовпи, вибиті в скелях житла і храми, а також величезні підземні міста, що поєднані між собою тунелями.

Каппадокія – це пласкогір’я, що знаходиться на висоті 1 000 метрів над рівнем моря. Тут майже немає рослинності. Місцевість ця надзвичайно унікальна в геологічному плані. Вона бере свій початок ще 50 мільйонів років тому. І такого подібного місця на Землі, кажуть, більше не знайдеш ніде.

Гори Каппадокії сформувалися завдяки виверженню вулканів. А їхня лава заливала всі низини і долини. Різкий клімат з сильними температурними перепадами зумовив утворення розломів у цих скелях. Внаслідок чого вони набули доволі химерної форми.  

Одна із таких цікавинок – тутешні скелі-Кам’яні стовпи. Турки називають їх «камінами фей». На вигляд це – гігантські «гриби». Деякі з них спокійно досягають у висоту 40-ка метрів.

Також у каппадокійських скелях можна розгледіти видовбані житла. Вони утворюють цілісінькі міста, що розросталися під землею. Кажуть, що вони з'явилися тут в першому тисячолітті до нашої ери.

Тутешні підземні міста були доволі продуманим на той час. Це була мережа житлових і підсобних приміщень, що вели під землю на сотні метрів. Тут знаходилися колодязі, склади зерна, трапезні, сховища, в'язниці, стайні, церкви і навіть прокладена тогочасна система вентиляції приміщень.

Та що там, такі поселення навіть мали секретні виходи. А для навігації на стінах будинків малювали червоні і сині стрілки-вказівники: одні вели всередину міста, інші - до виходу. Також спеціально для ворогів мешканці облаштовували «помилкові коридори» – вони непроханого гостя заводили до глухого кута, або ж взагалі до обриву.

Одне із таких визначних міст – місто Дерінкую (в перекладі - «темний колодязь»). Уявіть, воно має аж 8 підземних поверхів. А на одному із поверхів археологи знайшли коридор, що поєднує Дерінкую ще з одним підземним містом – Каймакли. Тобто, містяни Каппадокії могли «ходити в гості» одне до одного, не виходячи з-під землі.

Узагалі на сьогоднішній день тут відкрили понад сотню підземних міст. Та більша частина території досі залишається невивченою.

Також відвідини Каппадокії неможливо уявити без польоту на повітряній кулі. Туристи з усього світу чимдуж мчать сюди задля цього. Це – найефектніший спосіб оглянути територію і хитромудрі ландшафти. Якщо ж ви не поціновувач висоти, то можна замовити прогулянку на квадрациклах чи на джипі. У будь-якому разі ви відчуєте себе частиною позаземного світу і враження ці живитимуть вас дуже довгий час.

 

Относится к стране

Добавить комментарий

comment