2100
₴UAH
2 дней
Маршрут

Киев - Самчики - Староконстантинов - Межеречье - Острог - Дермань - Дубно - Новоград-Волынский - Киев

Страны:
Даты

Описание тура

Они были потомками правителей Киевской Руси и Великого княжества Литовского. Их называли «некоронованными королями Волыни», а их владения простирались от Киева до Вильно. Самая могучая княжеская семья украинского средневековья - Острожские.

Размерам их войска завидовали европейские монархи, а сами они были участниками множества великих событий, драматических и романтических историй, которые могли бы стать основой остросюжетного романа или сериала. Из их рода вышли великие воины, просветители и даже святыые, а богатство было настолько велико, что породило выражение: "Богатый, как Острожский". Они строили крепости, церкви и монастыри, открывали типографии и школы. Даже возрождением Киева в 17 веке мы обязаны именно Острожским.

Давайте откроем для себя эту страницу нашей истории вместе! В этом туре мы с вами отправимся в самое сердце бывшей Острожской империи - мощного княжества, которое в течение трех веков существовало на территории Украины в литовскую эпоху.

Мы посетим невероятные замки и монастыри, построенные князьями Острожскими еще в далекие времена средневековья. Это Острожский замок 13 века - родовое имение князей Острожских, Дубенский замок 15 века - один из семи лучших замков Украины, Староконстантиновский замок - «новая» резиденция князей 16 века, Межиреченский оборонный монастырь 16 века, похожий на сказочную крепость, Дерманский монастырь, в котором было основано книжное дело под управлением первопечатника Ивана Федорова, и замок старинного города Звягель (15 век) на высокой скале над рекой Случ.

Мы посетим Острожскую академию - старейшее украинское научно-образовательное учреждение, основанное в 1576 году, и увидим Острожскую Библию - первое полное издание всех книг Священного Писания на церковнославянском языке, выпущенное в 1581 году Иваном Федоровым.

Это будет интересное и яркое путешествие!

В стоимость входит
Проїзд на комфортабельному автобусі;
22
Проживання - 1 ніч зі сніданком;
22
Екскурсійне обслуговування за програмою;
22
Страхування.
В стоимость не входит
Додаткове харчування;
22
Особисті витрати;
Інші витрати, не передбачені програмою.
Киев - Самчики - Староконстантинов - Межеречье - Острог - Дермань - Дубно - Новоград-Волынский - Киев
День 1
Київ – Самчики – Старокостянтинів – Межиріч – Острог

7:00 Наш маршрут починається від станції метро Житомирська.

Перша зупинка нашої екскурсійної програми – музей-садиба в Самчиках  – це невеликий бонус, оскільки він не має відношення до князів Острозьких. Палац та парк тут були побудовані вже після занепаду династії, у 18 сторіччі, полковником Чечелем. Але як проїхати повз таке чудове місце? Адже маєток будували найкращі тогочасні скульптори, зодчі, художники та столяри, і він на диво гарно зберігся! Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

Переїзд до міста Старокостянтинів, заснованого знаменитим князем Костянтином-Василем Острозьким.

Обід (за бажанням).

Після обіду прогуляємось по набережній річки Ікопоть. Тут розташовані химерні і одночасно яскраві скульптури Миколи Мазура. Казкові персонажі -  Нептун на колісниці, русалки, водяні коні – створені з металу і … деталей машин, та дуже фотогенічні J

Набережна приведе нас до мальовничого Старокостянтинівського замку, побудованого князем для захисту краю від ординців - тут проходив "Чорний шлях" набігів. З 1575 р. замок жодного разу не був узятий приступом. У 1618 році він витримав навіть облогу 30-тисячного татарського війська. В давнину 500-метровий підземний хід з’єднував Замок з високою кам'яною сторожовою вежею. Пізніше вежа стала дзвіницею костелу Матері Божої Громничої Домініканського монастиря, але досі височіє на березі річки, і тепер вважається символом Старокостянтинова.

Але наша мета - Острог - літописне місто, родове гніздо князів Острозьких — найбагатших магнатів тих часів. Острозький замок — розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Замок абсолютно унікальний, оскільки це один з небагатьох в Україні "житлових" замків, який зберігся практично у первісному вигляді! До того ж у замку є сюрприз! Але який – дізнаєтесь під час відвідування Замку! J

19:30 Поселення в готель. Вільний час. Вечеря самостійно.

День 2
Острог – Міжирич – Дермань – Дубно – Новоград-Волинський - Київ

Отже, місто Острог. Після сніданку прогуляймося вуличками цього старовинного міста. Обов’язково відвідаємо Острозьку академію, адже це перший в Україні вищий навчальний заклад, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжнею Гальшкою Острозькою. Також при Академії була відкрита друкарня, в якій Іван Федоров видав перший "Буквар" (першу слов’янську граматику) –  і знамениту "Острозьку Біблію". Наразі діяльність академії відновлено, отже зайдемо до цього славетного закладу, помилуємось на парком скульптур та сфотографуємось з «першим студентом».

Зупинимось біля пам'ятника трьом найвидатнішим представникам роду Острозьких: Федору Острозькому – Святому Феодосію, мощі якого нетлінні досі у Дальніх печерах Лаври, Констянтину Острозькому - великому полководцю, серед чисельних перемог якого битва під Оршею з московитами, та Василю-Костянтину Острозькому – великому просвітнику, меценату та фундатору першого українського відродження.

Далі у нашій екскурсійній програмі два старовинних монастирі – їх існуванням ми також зобов’язані родині Острозьких.

Перший – це Межирічський Свято-Троїцький монастир-фортеця (15-17 сторіччя) – один із найцікавіших архітектурних ансамблів України: завдяки парним круглим вежам по кутах та кріпосним зубчастим стінам в ренесансному стилі, він більше схожий на казковий замок, ніж на обитель пустельників.

Другий – Дерманський монастир Святої Трійці, заснований Острозькими на відрогах Мізочський кряжа в кінці 15 сторіччя. Він також має вигляд старовинного замку, тому що спочатку таким і був - заміською резиденцією князя - кам'яним замком з бійницями та ровом з водою. Пізніше тут була побудована Троїцька церква та монастирські келії. У 1575-76 рр. Дерманським монастирем управляв першодрукар Іван Федоров, а в 1602 р. відкрилася друкарня і духовна школа.

Переїзд до Дубно. Обід (за бажанням).

Нас чекає ще один родовий замок князів Острозьких – Дубенський замок. Офіційною датою спорудження замку вважається 1492 р. Протягом століть Дубенський замок залишався неприступним - кріпосні стіни витримали неодноразові облоги кримських татар в XVI ст., Козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська в XVII в. Під замком були прокладені широкі кам'яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Підземні ходи замку описані Миколою Гоголем у романі "Тарас Бульба", основні дії якого розгортаються навколо Дубенського замку - саме в цьому замку письменник оселив Панночку Полячку і через ці підземелля Андрій пробирається до коханої. А одна з веж бастіонів має назву "Беатка", на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій було відбито напад татарського війська. Як саме – дізнаєтесь у Замку J

Замовивши бажання на бастіоні «Беатка», вирушаємо у напрямку Києва.

Але по дорозі зробимо ще одну зупинку  - у Новограді-Волинському – так тепер називається старовинне місто Звягіль, в якому також під управлінням Костянтина Острозького в 1507-1595 рр. було побудовано Звягільський замок. На жаль, згодом замок було частково зруйновано, і мури його не відновлювались, а використовувались для будівництва інших споруд. Отже наразі ми можемо бачити тільки його реконструкцію, але вона дозволяє скласти уявлення про ще одну частку спадщини великих князів.

Від’їзд до Києва.

22:00 Орієнтовний час прибуття на ст.м.Житомирська

Добавить комментарий

Комментарии

Заполните документы и пришлите менеджерам

Агентства туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Бассейная

Город:
Киев
Адрес:
ул. Бассейная, 5-А, оф. 2

Феєрія Мандрів, Нивки

Город:
Киев
Адрес:
г. Киев, пр-т Победы, 71-A

Феєрія мандрів, Левобережная

Город:
Киев
Адрес:
ул. Е. Сверстюка 21, оф. 79, 7 этаж, ст. м. Левобережная

Феєрія мандрів, Одесса

Город:
Одесса
Адрес:
ул. Пушкинская, 15 (отель "Бристоль")

Феєрія Мандрів, Харьков

Город:
Харьков
Адрес:
ул. Алчевских (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львов

Город:
Львов
Адрес:
пр-т Красной Калины, 46 (1-й этаж)
e-mail:

Феєрія Мандрів, Олимпийская

Город:
Киев
Адрес:
ул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олимпийская, cт. м. пл. Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запорожье

Город:
Запорожье
Адрес:
вул. Леонида Жаботинского 47 а

Феєрія Мандрів, Винница

Город:
Винница
Адрес:
ТСК "Магигранд", пр. Юности, 43а

Феєрія мандрів, Черкассы

Город:
Черкассы
Адрес:
ул. О. Дашкевича, 19

Феєрія Мандрів, Симферополь

Город:
Симферополь
Адрес:
ул. Фрунзе, 19

Феєрія Мандрів, Соломенка

Город:
Киев
Адрес:
ул. М. Скрипника, 40
Дополнительная информация

Відвідувані замки за програмою:

- Острозький,
- Дубенський,
- Старокостянтинівський,
- садиба-музей Самчики.

Пожертви в храмах - за бажанням.

Контакты менеджеров

  • Имя: Наталья Антонюк
  • Должность: Менеджер
  • Телефон: 0-800-60-44-39, (050) 391-82-77
  • Вн. номер: 108
  • e-mail: natalia.a@feeria.ua