РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО В’ЇЗДУ

З 2 серпня 2021 року короткостроковий в’їзд (до 90 днів) до Швейцарії з України дозволено з будь-якою метою.

1. Для в'їзду в країну потрібно надати один з документів:

- сертифікат повної вакцинації від COVID-19. Повна вакцинація повинна бути проведена не менше ніж 14 днів тому та не більше ніж 12 місяців тому. Підтвердженням для вакцинованих осіб може служити сертифікат про щеплення проти SARS-CoV-2. Доказ вакцинації повинен, серед іншого, містити прізвище/ім'я, дату народження, дату вакцинації, а також введену вакцину.
Дітям до 18 років, які подорожують з повністю вакцинованими дорослими, також може бути дозволений в’їзд до Швейцарії.

Вакцини, схвалені Швейцарією:
AstraZeneca (Vaxzevria, SKBio і Covishield);
Pfizer/BioNtech (Comirnaty);
Johnson & Johnson (Janssen);
Sinovac (CoronaVac);
Moderna (Spikevax);
Sinopharm (BIBP).

- негативний результат ПЛР тесту (тест необхідно зробити максимум за 72 години до в’їзду), або

- негативний результат швидкого тесту на антиген (тест необхідно зробити максимум за 48 годин до в’їзду)

За допомогою інтерактивної програми Travelcheck можливо перевірити індивідуальні умови для в’їзду до Швейцарії.

Тести не потрібні:
- пасажирам віком до 16 років;
- пасажирам з позитивним результатом тесту на COVID-19 за останні 6 місяців. У них також повинен бути сертифікат одужання;
- пасажири з сертифікатом про вакцинацію проти COVID-19, що підтверджує, що вони отримали останню дозу вакцини до прибуття. Більш детальну інформацію можна знайти тут >>>;
- громадяни і жителі Швейцарії, що не мають можливості пройти тестування в країні відправлення. Вони повинні заповнити форму самостійної заяви, отриману за адресою https://tinyurl.com/2xllqfnn. Після прибуття вони проходять тест на COVID-19;
- інші винятки можна знайти тут.
За відсутності необхідних документів пасажири будуть поміщені на карантин на 10 днів. Список винятків з карантину можна знайти тут >>>.

2. Подорожуючим до Швейцарії літаком, слід завчасно заповнити в’їзний формуляр.

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ТРАНЗИТУ

Транзитний проїзд громадянам України територією Швейцарії дозволений.

Потрібно надати один з документів:
- сертифікат повної вакцинації від COVID-19. Повна вакцинація повинна бути проведена не менше ніж 14 днів тому та не більше ніж 12 місяців тому. Підтвердженням для вакцинованих осіб може служити сертифікат про щеплення проти SARS-CoV-2. Доказ вакцинації повинен, серед іншого, містити прізвище/ім'я, датународження, дату вакцинації, а також введену вакцину. Дітям до 18 років, які подорожують з повністю вакцинованими дорослими, також може бути дозволений в’їзд до Швейцарії.

Вакцини, схвалені Швейцарією: AstraZeneca (Vaxzevria, SKBio і Covishield); Pfizer/BioNtech (Comirnaty); Johnson & Johnson (Janssen); Sinovac (CoronaVac); Moderna (Spikevax); Sinopharm (BIBP).

- негативний результат ПЛР тесту (тест необхідно зробити максимум за 72 години до в’їзду), або негативний результат швидкого тесту на антиген (тест необхідно зробити максимум за 48 годин до в’їзду)

ОСОБЛИВОСТІ ПО КРАЇНІ

Скасовано обов’язкове носіння масок на відкритих майданчиках і приміщеннях громадських установ, на території місць відпочинку та на літніх терасах ресторанів. У салонах громадського транспорту масковий режим зберігається.

КОНТАКТИ

Посольство України в Швейцарії та Ліхтенштейні
Адреса: Feldeggweg 5, CH-3005 Bern
Телефон: +41 31 352 23 16
Гаряча лінія: +41 78 654 56 61
Email: [email protected]
Сайт: http://switzerland.mfa.gov.ua

ПРАВИЛА ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ

З 5 серпня громадяни України можуть безперешкодно повернутися з будь-якої країни світу, якщо мають один з документів:

• документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, що схвалені ВООЗ для екстреного застосування: Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson's Janssen, AstraZeneca / Vaxzevria, AstraZeneca/Covishield (India), AstraZeneca/SKBio (South Korea), Moderna / Spikevax, Sinopharm, CoronaVac (Sinovac) – це може бути міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат вакцинації; або

• документ про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 – довідка 063-О, видана в установленому МОЗ порядку

Всі невакциновані громадяни України від 18 років (крім категорій, визначених у виключеннях вище) зобов’язані встановити додаток Вдома після перетину державного кордону або після в’їзду на територію України з тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим. В разі неможливості або відмови від встановлення мобільного додатка Вдома особа підлягає обсервації.

Після встановлення додатка Вдома у особи буде можливість протягом 72 годин;
-
або залишити країну (без здачі додаткових тестів),
- або пройти ПЛР-тестування чи зробити експрес-тест на антиген – у разі отримання негативного результату самоізоляція не застосовується.

! Після в’їзду на територію України з тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим експрес-тест на антиген можна зробити безкоштовно безпосередньо на КПВВ.

Якщо протягом 72 годин з моменту перетину кордону не було покинуто країну або отримано негативного результату тесту – особа має самоізолюватись на 10 днів у місці, вказаному під час авторизації в додатку Вдома. Достроково припинити самоізоляцію також можна, отримавши негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген.

ВАЖЛИВО! Невакциновані громадяни (окрім передбачених виключень), які прямують з Росії або Індії та перебували на їх території більше 7 днів протягом останніх 14 днів, повинні дотримуватись самоізоляції 14 днів та не мають можливості зробити тест в Україні, щоб уникнути або скоротити строк самоізоляції.

Тип документа
Относится к стране