Категория
Рассказы о путешествиях

Греція не потребує реклами. Її унікальна історія з безліччю стародавніх пам’яток та археологічних знахідок уже гарантує потужний і безперервний потік туристів. Окрім того, ця балканська країна полонить красою природи: тут і ласкаві теплі моря, і гори в блакитному серпанку, і сріблясто-зелені оливкові гаї, що сягають горизонту, ще й 15 тисяч кілометрів берегової лінії з великою кількістю курортів для відпочинку.

Один із них – Лутракі – розташований всього за 80 кілометрів від Афін, на березі Коринфської затоки Іонічного моря.

Про туристичний потенціал курорту ми неодноразово розповідали, і хочемо нагадати, що містечко має бездоганну туристичну інфраструктуру. А тепер варто розповісти про деякі історичні місця.

Лутракі: антика і християнство
Лутракі: антика і християнство
Лутракі: антика і християнство
Лутракі: антика і християнство

Звісно, Греція має багато пам’ятників Середньовіччя та вже новітніх часів, однак 90 відсотків туристів світу їдуть сюди, щоб доторкнутися до античних архітектурних шедеврів, відчути дух тієї класичної культури, яка стала праматір’ю європейської цивілізації. Адже чи є ще епоха, яка б залишила такий глибокий слід в історії світової культури?

Для тих, хто відпочиватиме в Лутракі, доброю і пізнавальною стане поїздка до легендарного храму Гери. Руїни святилища богині шлюбу та сім’ї  Гери – на березі невеликої мальовничої бухти з прозорою водою та майже безлюдним пляжем – залишають незабутні враження. Також тут знайдені залишки багатьох інших античних споруд, серед яких – колонади, великий резервуар, трапезні і, ймовірно, ще один храм. Як свідчать археологи, культова діяльність тут відбувалася майже вісім століть і припинилася 146 року до нашої ери, коли римляни захопили Коринф.

Цей історичний куточок відомий туристам ще й тим, що на берегах бухти 1962 року американські кінематографісти знімали епічну картину «300 спартанців».

Поруч – досить незвичайне озеро Вульягмені. Воно сусідить із морем – їх розділяє лише декілька метрів вузької протоки. Фактично озеро є частиною моря в обіймах суші. Як і багато речей у Греції, воно має власну міфологічну історію. У давнину його називали Горгопіс, на честь доньки стародавнього царя Мегарея. Дівчина, згідно з переказами, загинула в озері. Проте боги змилостивилися над нею і перетворили її на русалку.

До речі, туристи, які хочуть і відпочити, і відвідати якнайбільше античних пам’яток, оцінили географічне розташування Лутракі. Адже містечко рівновіддалене від популярних археологічних розкопок і  історичних місць. Скажімо, такі популярні напрямки, як Коринф, Мікени, Нафпліон, Олімпія, Дельфи тощо, цілком доступні з Лутракі.

У Греції паралельно існують два світи: античний і християнський. Антику шанують туристи всього світу, а ось до місцевих церков та монастирів приїжджають переважно прочани з православних країн, які з душевним  піднесенням відвідують намолені святі місця.

Поруч із Лутракі височіє святе місце – гора Геранія. Тут кілька церков та монастирів. Найвідоміший серед них — монастир святого Потапія, який мав дар лікування різних хвороб.  До обителі ведуть 144 сходинки. І, за легендою, кожна з них очищає від одного гріха. Тобто, подолавши 144 сходинки, ви очиститеся від 144 гріхів. Головний храм монастиря — храм Святої Трійці. Мощі святого Потапія заховані в печері, куди свого часу їх перенесли,  побоюючись загарбників-турків.

Монастирський комплекс побудований відносно недавно – 70 років тому, його архітектура витримана в традиціях Візантії. З терас обителі добре видно околиці: зелені схили гір, синє небо, червоні дахи і білі будиночки внизу.

Относится к стране

Добавить комментарий

comment