Умови в’їзду до Німеччини для громадян України з 12 років:

Для вакцинованих туристів

Сертифікат про повну вакцинацію від Covid 19 в електронному або роздрукованому вигляді.  Сертифікат вакцинації, що засвідчує отримання повного завершеного курсу вакцинації не пізніше ніж 12 місяців тому. Вакцинація має бути здійснена одною з вказаних  на веб-сайті Інституту ім. Пауля Ерліха тут  >>> вакцин (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Jensen).
Сертифікат має бути німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою в цифровій або паперовій формі (наприклад жовтий паспорт вакцинацій ВООЗ).  Сертифікат вакцинації має містити ПІБ, дату народження, дату вакцинації, назва отриманої вакцини. Повна вакцинація має бути здійснена мінімум за 14 днів до в’їзду.

Для невакцинованих туристів

Довідка підтвердженого негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, (PCR, PoC-PCR) німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою, зробленого не раніше ніж за 72 години з моменту забору аналізу до в’їзду в Німеччину, з вказаною датою та часом забору аналізу.  Або негативний результат експрес-тесту на антиген німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою. При попередньому перебуванні в зоні ризику або зоні з великою кількістю випадків інфікування тест потрібно пройти максимум за 48 годин, при попередньому перебуванні в зоні зонах з різними штамами коронавірусу тест потрібно пройти максимум за 24 годин до в’їзду.  Для дітей до 12 років довідка підтвердженого негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2 не вимагається.

Документ має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованої в державі походження документа, і містити печатку лабораторії, містити точну дату і час складання тесту особою; без жодних дефектів (виправлень, стирань, поправок); містити дані закордонного паспорту по якому подорожуєте; документ має бути німецькою, англійською, французькою, італійською або іспанською мовою.

Для туристів, які одужали

Позитивний результат ПЛР-тесту, що зроблений мінімум 28 днів та максимум за 6 місяців до в’їзду.

Електронна реєстрація в’їзду

Всі подорожуючі повинні перед прибуттям до Німеччини здійснити електронну реєстрацію в’їзду та зареєструватися на сайті: www.einreiseanmeldung.de й мати при собі підтвердження реєстрації при в’їзді. На контрольних пунктах приймаються підтвердження, виготовлені на зазначеному сайті. Електронну реєстрацію необхідно пред’явити на вимогу авіаперевізника перед в’їздом до Німеччини.

Обов'язок попередньої реєстрації не поширюється на таких осіб:

  •  які лише проїхали зону підвищеного ризику або зону з різними штамами короновірусу без тимчасової зупинки в ній;
  •  які проїжджають Німеччину тільки транзитом і виїжджають з країни найкоротшим шляхом;
  •  які в'їжджають в рамках прикордонного сполучення, якщо вони перебували в зоні підвищеного ризику або в зоні з різними штамами короновірусу максимум 24 години або в'їжджають в Німеччину максимум на 24 години.

Для подорожуючих, які попередньо перебували в зоні підвищеного ризику (крім зон з різними штамами коронавірусу) винятки діють також для перебування в Німеччині протягом менше 72 годин для відвідування близьких родичів (батьки, діти), подружжя або партнерів, з якими не проживають разом, для здійснення поділених батьківських прав.

Винятки з обов’язкового тестування та підтвердження вакцинації або одужання

Винятки з обов’язкового пред’явлення документів стосовно COVID-19 діють для осіб, які:

  • які проїжджають Німеччину без тимчасової зупинки;
  • персонал транспортних компаній.
  • Для пересування осіб, які мешкають у прикордонній зоні, та осіб, які часто перетинають кордон, обов’язкове проходження тестування або подання документів щодо COVID-19 діє тільки у випадку зон підвищеного ризику та зон з різними варіантами коронавірусу або в разі в’їзду повітряними шляхами. Особи, які не пройшли щеплення або одужали від коронавірусу та мешкають у прикордонній зоні, повинні подавати негативний тест два рази на тиждень.

Епідеміологічні правила в Німеччині

Всі невакциновані  повністю особи або ж не перехворіли на COVID в останні шість місяців, мають надати або швидкий тест на антиген, термін дії якого становить 24 години, або ж ПЛР-тест, зроблений щонайбільше 48 годин тому (з 23 серпня).  Для дітей до 6 років та школярів тести не вимагаються.

Зокрема, невакциновані особи мають надавати тести для відвідування перукарень, косметичних салонів, фітнес-студій, проживання в готелях (в цьому випадку тестуватися необхідно двічі на тиждень). Також тести потрібні для відвідування лікарень, будинків для людей похилого віку, кафе, ресторанів та барів, екскурсійних об’єктів закритого типу, кінотеатрів, заходів та урочистостей.

Тип документа
Относится к стране