Категория
Рассказы о путешествиях

Якщо спитаєте середньостатистичного мандрівника, що є для нього Іспанія, він скоріш за все скаже, що це океан, сонце й пляжі; Барселона й Мадрид; фламенко й корида; паелья й тортилья… З розвитком туризму кожна туристична країна тепер асоціюється з певними стереотипами. Але навіть найретельніше вивчення краю ніколи не забере в нього цікавості! Країна може бути досконало досліджена з усіх боків, але всюди завжди залишатиметься дещо таємниче, дике, маловідоме. Саме тому, аби встигнути відвідати багато, варто мандрувати якнайчастіше!

Коста-Брава або Узбережжя Сміливих!
Коста-Брава або Узбережжя Сміливих!
Коста-Брава або Узбережжя Сміливих!
Коста-Брава або Узбережжя Сміливих!

В перекладі з іспанської мови Коста-Брава означає “узбережжя сміливих”. За однією з версій виникнення такої назви для приваблення потоку туристів її придумав каталонський журналіст Ферран Агуле-і-Відал. Кажуть, у формуванні назви він спирався в основному на атмосферу свободи, що її створює місцева природа. Це різноманітні види хвойних дерев, що височіють понад крутими скелями й могутні хвилі Середземного моря, що б’ються об них. Це поєднання диких, недоторканних берегів, де вітер нагадує волю в чистому вигляді, й доглянутих, захищених від вітру бухт пляжів із найчистішим піском, ніби створені спеціально для повноцінного відпочинку. Це унікальні рослини, руїни стародавніх замків, гори… Словом, це місце ніби створено для відпочинку нашої вільної нації. Кожен може приїхати сюди, аби запевнитись, що ми таки мали рацію: немає нічого ціннішого за свободу. Й свобода нашого народу – така ж природна, органічна, первозданна, як сила самої природи.

У порівнянні із дуже популярними “must-see” місцевостями Королівства Іспанія узбережжя Коста-Брава можна вважати тим самим таємничим закутком, який радимо відвідати як досвідченому, вже знайомому з Іспанією мандрівникові, так і новачку, який відвідує цю сонячну країну вперше. Які ж переваги відпочинку на узбережжі Коста-Брава?

Різномаїття. Тутешні курорти ладні задовольнити будь-якого мандрівника! Сьогодні ми опинимось на дикому пляжі, всипаному галькою, серед недоторканної природи. Відчуваючи її силу й могутність, подумаємо про вічне, насолодимось краєвидами, зіллємося в єдине ціле з вітром. А завтра вирушимо на чисто-піщані пляжі курорту Льорет де Мар, де позасмагаємо, поплаваємо у спокійних водах бухт, розтанемо в єднанні з собою. На Коста-Брава кожен зможе знайти щось для себе, незалежно від характеру туристичних вподобань.

Клімат. Тим, хто полюбляє нещадну спеку, безперечно, радимо південну частину Іспанії. Звідти шапкою кинути до Африки й такі високі температури, що ніхто не працює в середині дня. А погоду на Коста-Брава заслужено вважають просто ідеальною для пляжного відпочинку: середня температура повітря в сезон тут – 26-29 градусів, води – 22-24 градуси. Чи то на відкритому, вітряному узбережжі, чи то на затишному, мирному пляжі – відпочинок всюди буде комфортним і замість лікування опіків ви насолоджуватиметесь плавною засмагою.

Туристичні пам’ятки. Попереджаємо завчасно, що від різнобарв’я туристичних пам’ятників розбігатимуться очі! Коста-Брава знаходиться в дуже цікавому регіоні Іспанії: тут говорять каталонською мовою, в повітрі серед місцевих часом витають сепаратистські настрої, адже значна частина місцевого населення вважає Каталонію історично окремою від Іспанії територією, а про величність місцевої культури досі й говорити: чого варта одна лиш Барселона! Це місто обов’язково має відвідати кожен, навіть той, хто вже тут був. Зовсім недалеко звідси – місто Фігерас, в якому жив і творив Сальвадор Далі. Сьогодні туристи можуть відвідати тут унікальний музей, присвячений творчості всесвітньо відомого іспанського художника. Більше робіт Далі можна побачити також в центрі мистецтв “Перро-Мура” у Кадакесі. А в селищі Пуболь знаходиться замок, який Сальвадор подарував коханій всього свого життя – Галі. І всі ці скарби – зовсім поруч, практично в межах однієї лінії узбережжя!

Курорти. Один з найпопулярніших – Льорет де Мар, що славиться чистими пісками й кришталево-прозорими середземноморськими водами: ідеально для того, аби провести цілий день в оточенні цієї краси. А ввечері можна прогулятись Старим містом, аби розчинитись у тутешньому колориті старовинних будівель. Бланес, що є крайньою точкою “узбережжя сміливих”, колись був звичайним рибальським селищем, а сьогодні відомий, як престижний курорт. Окрім шикарних пляжів ви тут також знайдете Ботанічний сад – чудове місце для бадьорої прогулянки серед розкішної місцевої флори. В Іспанії дуже добре розвинута культура створення й догляду за будь-якими зеленими зонами, тому кожний ботанічний сад – перлина, яку необхідно обов’язково відвідати!

Каталонський колорит. Каталонія – безсумнівно особливий регіон Іспанії: область, що має свій унікальний характер, культуру й колорит. Офіційно Каталонія – автономна область, тому кажуть, що вона межує не лише з Францією й Андоррою, але й з Іспанією. І нехай більшість людей звикла сприймати цей регіон як частину Іспанії, він таки багато в чому відрізняється від решти країни. Тому відвідання Каталонії можна зарахувати як відвідання окремої держави: у вас буде можливість почути звучання каталонської мови, відкрити для себе світ тутешньої культури, ознайомитись з історією краю, спробувати місцеві гастрономічні шедеври на смак.

Перелік причин для того, аби вирушити на відпочинок на “узбережжі сміливих”, можна продовжувати нескінченно. Його цінність також полягає в універсальності, адже такий відпочинок підійде всім: родинам з дітьми, подружнім парам, компаніям друзів. Тож не зволікайте: вирушаємо на феєричний відпочинок на Коста-Брава вже дуже скоро!

 

Относится к стране

Добавить комментарий

comment