Категория
Рассказы о путешествиях

Цілу Іспанію можна було б назвати країною-калейдоскопом: настільки різноманітним, картатим, непередбачуваним є це чудове королівство! Мандруючи різними регіонами однієї лише Іспанії можна насититись враженнями від цього так притаманного їй різноманіття цілком сповна. Якщо порівнювати іспанські північ та південь, відмінності можна помітити буквально у всьому: починаючи з архітектури й традицій і завершуючи гастрономією й навіть зовнішністю людей. Досить схожу ситуацію маємо і в нашій країні, чи не так? Причини ховаються в історії краю, але сьогодні нас цікавить саме північна частина Іспанії: про неї й поговоримо у цьому блозі.

Культурний калейдоскоп північної Іспанії
Культурний калейдоскоп північної Іспанії
Культурний калейдоскоп північної Іспанії
Культурний калейдоскоп північної Іспанії

Зіркою півночі Іспанії є Барселона, жодних сумнівів! Про це місто говорять так багато, але ніколи не достатньо. Славнозвісний архітектор Антоніо Гауді “народив” Барселону: саме його унікальний стиль робіт як ніщо інше вплинув на формування такого образу міста, яким ми його сьогодні знаємо. Важливість Гауді для Барселони неможливо переоцінити: саме роботи архітектора на сьогодні вважаються найфундаментальнішими культурними пам’ятками міста. Це й наймасштабніше творіння архітектора Саграда Фамілія або Собор Святого Сімейства, й барвистий парк Гюель, й дивовижних форм будинки Бальо, Міла, Вісенс… Перлини архітектури Гауді також можна зустріти у багатьох інших містах та містечках, але Барселона є, безперечно, головним джерелом для дослідження або просто милування шедеврами видатного архітектора, генія своєї справи.

Якщо ви на півночі Іспанії, чудовою новиною стане звістка про те, що саме там знаходиться Коста-Брава. Це унікальне узбережжя, лінія вишуканих пляжів і мальовничої іспанської природи. Пляжний відпочинок тут буде зовсім інакшим від відпочинку на спекотному півдні. До того ж саме тут ви поринете у неповторний колорит регіону Каталонія, а також відкриєте для себе тутешні унікальні пам’ятки часів Середньовіччя.

Північ Іспанії також славиться Країною Басків – неповторним краєм із власною, окремою мовою, дивовижною культурою й цікавими традиціями. Більбао як серце регіону поєднує в собі старовинне й сучасне. Тут Старе Місто з його вишуканими старовинними будівлями співіснує з модерними, футуристичними музеями, бізнес-центрами, концертними залами. Ще одне чудове баскське місто – Сан-Себастьян, досить часто порівнюють з Парижем. Причина лежить в харизматичному архітектурному стилі тутешніх будівель, сплетінні вузеньких вулиць, різномаїтті затишних кафе й ресторанів. Ба більше, дехто стверджує, що в Сан-Себастьяна є перевага над Парижем – неймовірні краєвиди Біскайської затоки, узбережжя незабутньої краси. Не будемо робити таких кардинальних висновків, адже кожне місто, безперечно, прекрасне, але остаточно радимо побувати у Сан-Себастьяні хоча б раз!

Також відвідаємо такі міста, кожне з котрих розкриє перед вами свою унікальну історію:

  • Леон. Тут також залишив свій неповторний слід Антоніо Гауді. В Леоні можна побачити й відвідати славнозвісний будинок Ботінес, що був спроектований видатним архітектором.
  • Льянес. Місто з багатою історією, з якого можна також без труднощів дістатись до національного парку Пікос де Еуропа. Це величний гірський хребет з чудовими краєвидами, атмосферу якого дуже нагадує класична реклама шоколаду “Milka”. Розлога галявина, вкрита дуже зеленою травою й оточена величними горами зі сніжними шапками, посеред якої мирно пасеться миловидна корівка: саме такими краєвидами може похвалитися парк. І не тільки!
  • Ов’єдо. Місто церков і соборів, чиї краєвиди й сьогодні зберігають дух Середньовіччя. Саме в Ов’єдо можна спробувати справжню астурійську фабаду й тутешній класичний сидр.
  • О-Грове. Це типове іспанське місто, відвідуючи яке, необхідно побувати також на його околицях. Саме тут ви продегустуєте надзвичайні вина з сорту винограду Албаріньйо, відпочинете на найкращих пляжах Галісії, матимете шанс покататись на катамаранах біля мальовничих галісійських островів.
  • Луго. В першу чергу відомий фортифікаційною спорудою, що її збудували римляни. У давні часи саме вона захищала тутешній військовий табір. 
  • Бургос. Місто Сіда Кампеадора, чиї останки зберігаються сьогодні в Бургоському соборі, й Святого Короля Фердинанда – першого короля об’єднаної Іспанії.
  • Сарагоса. Місто-сплетіння різних культур, що побувало столицею першого Арагонського Королівства. Тут залишив один зі своїх численних слідів в історії легендарний живописець Франциско Гойя: саме він є автором розписів двох куполів Базиліки Нуестра Сеньйора дель Пілар.

Північ Іспанії також славиться Каміно де Сантьяго або Шляхом Святого Якова. Це широко відома у всьому католицькому світі паломницька пам’ятка, високо поцінована як іспанськими вірянами, так і католиками за межами Іспанії. Ця дорога веде до міста Сантьяго де Компостела, де зберігаються мощі Святого Якова. Тому тисячі паломників з різних куточків світу прибувають сюди щороку, аби пройти увесь шлях й принести свою молитву до собору.

Мандрівка північною частиною Іспанії стане неймовірним відкриттям для тих, хто відвідує Іспанію вперше, закохає в цю країну й залишить по собі бажання повернутися й побувати також і в інших регіонах цього сонячного королівства. А для мандрівників, що вже знайомі з темпераментом Іспанії, це остаточно буде свіжим подихом північноіспанського вітру. Й не лише завдяки м’якому клімату й тому, що північ Іспанії вважають найзеленішою частиною країни. Але й тому, що “типове іспанське” тут переплітається із зовсім “нетиповим”, новим, інакшим. Адже кожен регіон, кожна область, кожне місце тут – унікальне: приїздивши сюди одного разу, ви назавжди залишаєте собі спогади й неповторне відчуття щастя від оточення місцями райської краси.

Относится к стране

Добавить комментарий

comment