Категория
Рассказы о путешествиях

Місце творчості, натхнення та розкоші. Сюди прагне потрапити кожен естет, ну, принаймні, раз у житті. Тут спиняється час і вивільняється розум. Лувр. Париж. Франція.

Лувр – місце творчості, натхнення та розкоші
Лувр – місце творчості, натхнення та розкоші
Лувр – місце творчості, натхнення та розкоші
Лувр – місце творчості, натхнення та розкоші

Лувр – один з найбільших і найвідоміших музеїв світу. Він давно став символом Парижа, на рівні з Ейфелевою вежею чи Нотр-Дамом. «На побачення» із цим місцем щороку приїздить понад 10 мільйонів туристів. Воно й не дивно, бо в його стінах зберігаються найвизначніші шедеври. Їх кількість шалена – 380 000  екземплярів, що датуються від 6 століття і до сьогодні.

Масштаби Лувру вражають. Це – 160 тисяч кв.м унікальних експозицій. За одне відвідування переглянути все просто неможливо. І це при тому, що виставляється орієнтовно всього 10% «запасів». Інші  ж експонати музею (90%) зберігаються і чекають свого часу, або ж «подорожують» іншими країнами. Основа колекції музею – картини Франциска I і Людовика XIV. І спочатку це було всього 2 500 штук.

Уявіть, кажуть, що знадобиться мало не 3 місяці, щоб обійти весь цей музей! І за умови, що біля кожного шедевра ви будете затримуватися не більше аніж на 30 секунд.

Офіційне відкриття Лувру, як музею, відбулося 10 серпня 1793 року. До цього часу це була закрита королівська майстерня. Тут обробляли черепахові панцирі, ебенове дерево, бронзу, дзеркала і зберігали військові трофеї та археологічні знахідки.

Музей складається з чотирьох будівель і вміщає 8 величезних відділів: відділ єгипетських старожитностей; відділ грецьких, етруських і римських старожитностей; відділ східних старожитностей; відділ мистецтва ісламських країн; відділ живопису; відділ скульптур; відділ графіки; відділ предметів мистецтва.

Не всі будівлі палацу відведені під музей – тільки два нижні поверхи. Частина приміщень – адміністративні. Зокрема, тут довгий час знаходилося Міністерство Фінансів Франції.

Серед найпопулярніших експонатів Лувру – «Портрет пані Лізи дель Джокондо» («Мона Ліза») Леонардо да Вінчі. ЇЇ прагне побачити кожен відвідувач, а злодії мріють викрасти.

До речі, у 1911 році декому це вдалося. Злочинець, за 2,5 роки після викрадення, спробував продати шедевр. Та його зловили, а картину повернули. Горе-крадій виправдовував свої дії тим, що хотів нібито повернути полотно на історичну батьківщину до Італії. Хто ж у це повірить?

Знаменита скляна піраміда – ще один впізнаваний символ музею. Це – головний підземний вхід до нього, що з’явився у 1985-1989 роках. Його основу складають – 673 скляні пластини. Така «хитромудрість» допомагає створити ідеальне освітлення у вестибюлі під землею.

До речі, Лувр здобув особливе нове дихання популярності після виходу бестселера Дена Брауна «Код да Вінчі». Автор, зокрема скляній піраміді у книзі надає особливого значення.

Вирушаючи у музей, пам’ятайте про основні правила: не їсти, не фотографувати зі спалахом, не чіпати експонати тощо. Тому, краще про них поцікавитися заздалегідь у гіда, аби не потрапити у халепу. Ну і не забудьте встановити спецдодаток Лувру, він допоможе орієнтуватися на величезній площі музею, якщо вас щось відволіче і ви відстанете від групи.

 

 

 

Относится к стране

Добавить комментарий

comment